Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.125
Поени од реакции
6.957
@Syn те исшораа денес другарите од Уефа со страшното ффп.Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.283
Поени од реакции
27.683
@Syn те исшораа денес другарите од Уефа со страшното ффп.Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Секако дека не :)
Ги поебаа сите клубови меѓу кои и оној за кој ти навиваш но ок, мене ме исшорале :)))
Читај ја одлуката прво, признаваат дека работеле криминално, ама застарено било делото, како тоа ме исшорале мене кога Интер секоја година беа предмет на контрола од нив, што очигледно не е случајот со арапите. Не сум ти ја крив што Интер не се криминогена организација и не се обидуваат со матни и коруптивни зделки да се издигнат на врвот на светскиот фудбал, денот кога тоа ќе биде случај ја ќе престанам да навивам за нив, за тебе не знам. Т.е. после све за јуве и ти што си кажал, најверојатно и ти ќе престанеш да навиваш за нив.

п.с. Ова е срам за модерниот фудбал општо, али ако нешто ти значи прилично убеден бев уште денот кога ги казнија дека све ова ќе отиде у три лепе после жалбата за што мислам дека и се изјаснив на форумов, дали на оваа тема или некоја друга небитно, со оглед дека сите коруптивни скандали на фифа и уефа се поврзани со парите од нафташите. Светско наредија не па ова.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.125
Поени од реакции
6.957
Секако дека не :)
Ги поебаа сите клубови меѓу кои и оној за кој ти навиваш но ок, мене ме исшорале :)))
Читај ја одлуката прво, признаваат дека работеле криминално, ама застарено било делото, како тоа ме исшорале мене кога Интер секоја година беа предмет на контрола од нив, што очигледно не е случајот со арапите. Не сум ти ја крив што Интер не се криминогена организација и не се обидуваат со матни и коруптивни зделки да се издигнат на врвот на светскиот фудбал, денот кога тоа ќе биде случај ја ќе престанам да навивам за нив, за тебе не знам. Т.е. после све за јуве и ти што си кажал, најверојатно и ти ќе престанеш да навиваш за нив.
Морав да те брецнам бе,не се саклдисувај многу.

Јасно беше ова,а и не му прогледаа низ прсти само на Ман. Сити,ни на псж нешто ќе му направат,нит па на некој друг моќен клуб.

пс.
Ти и стефан ме рчнавте одма коа искочи инфото дека сити ќе го јаделе,морав да вратам реципроцитетно

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.283
Поени од реакции
27.683
Технички го јадеа, и го јаделе, иронијата е во тоа што пред 5-6 години беа казнети со 60м евра, а сега само со 10, иако оваа казна требаше да е најдраконска, али ете, застарено било делото.
Не е битно, тоа што е битно е како ќе реагираат сите останати сега, вклучително и Интер, ако ова помине ко ништо да не било тури му курот. Најидеално сценарио е да не им излезат на она импровизирано лш натпреварување сеа во Лисабон, ама тешко тоа да се случи, а во иднина и да се реализираат најавите за ново натрепварување надвор од уефа, ова само може да е дополнителен буст истото да се случ бидејќи све погласни и погласни се тие муабети.

Не се само Интер во прашање, Милан лани не играа во ЛЕ ради ова, пар други големи клубови исто внимавале до најситен детал како да се понашаат на финансиски план, да не зборам колку помали клубови веќе јаделе казни со суспензии за играње во ЛШ и ЛЕ. Колку и да беше очекувано дека пак ќе ја редат со арапите, искрено се надевам дека после ова ја отворија пандорината кутија и ќе се дешаваат допрва расколи и ќе се вади цел прљав веш на површина.

Мене лично ко навивач на Интер не ми е сеедно, а верувам и на милион други, и навивачи на интер и на други клубови, почнува да губи смисла фудбалот со вакви работи али тоа е више друга тема на муабет, не и е ни местото тука.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.844
Поени од реакции
32.023
Рома секое лето продаваше играчи до 30ту јуни по багателни цени заради ова ФФП, последен пример Манолас, а претходно Салах, Алисон, Пјаниќ и низа други.

Инер 3-4 години рамнеше сметки и не се опушташе со трошење, Милан знаеме што го снајде.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.587
Поени од реакции
37.297
Конте му рапортирал на Жанг по имејл, и по грешка го пратил до еден куп други во Интер... :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Помеѓу другото, во имејлот ги барал Џеко, факинг Видал и некој стопер од Тотенхем.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.290
Поени од реакции
12.963
Конте му рапортирал на Жанг по имејл, и по грешка го пратил до еден куп други во Интер... :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Помеѓу другото, во имејлот ги барал Џеко, факинг Видал и некој стопер од Тотенхем.
Ќе плаче догодина дека немал играчи и ќе го сожалуваме
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.587
Поени од реакции
37.297
Јас, во поголем дел од времето: глупаво е да менуваме трењери цело време, треба да му се даде шанса на човекот, ја подобривме играта во првиот дел од првенството, личевме на екипа за разлика од лани, ќе се навикнеме на 3-5-2, има и полошо, може да ме згази камион на пример, се ќе биде во ред, ќе се вратиме на победничките патеки, ќе изградиме нов стадион, ќе добијам наследство од далечен роднина од Нигерија, животот е убав...

Конте: да ми се донесе Видал.

Јас: мрш у три п**** м******* џ**** е*** ј*********!

Се претворам во @Stefan-kobe , во суштина...
 

|И.И|

Интерист
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.129
Поени од реакции
4.770
Пак валеро стартер ... не бе овој изгледа сам ќе се избрка пред крај на сезона
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.051
Поени од реакции
5.954
Ги чекам 3+ за еденн куп пари. Ако ја наштеловаат 1:1, сВе да им ебам.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.125
Поени од реакции
6.957
Готов е Конте,го минираат играчиве.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
На врв Bottom