Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.150
Поени од реакции
14.014
само префрлаат топка на лукаку, а и тоа не го знаат да го напраат како што треба. ебати тактиката.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.713
Поени од реакции
5.018
Шо сакаме кога Хандановиќ има највеќе успешни додавања до Лукаку и особено повеќе пасови од Валеро,Гаљардини и Кандрева.
Конте заебаниот, Валеро прва место Ериксен. (y)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.125
Поени од реакции
6.956
Ај знаеме дека борха и ушлето толку знаат ама брозович?

Мрш од интер гнидо малоумна!!

Секоја утакмива си викам дека не вреди овој смрден кинески клуб да се нервира човек ама џабе,пак вријам и ќе си ја ебам и оваа мизерна ноќ ради скапанициве!
хрк пууу!!!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.504
Поени од реакции
7.666
Многу лошо играме без разлика што е мешан составот. Сега ни треба да појачаме средина и да додадеме уште еден напаѓач, пошто вака сме ептен провидни со секоја топка што оди до Лукаку кој е удвоен цело време.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.530
Поени од реакции
4.110
Ti ebam ekipata koga kandreva i galjardini ti igrat prva postava sekoj natprevar, imat sreka sto Seria A e podprosecna liga ovie da bea vo anglija ni vo rezervi ke nemaa mesto.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
3.849
Ми олесна кога видов дека 14 бода му бегаме на 5-тиот...

Епски бродолом како и секоја полусезона после декември
 

|И.И|

Интерист
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.129
Поени од реакции
4.770
80 мин со една измена од можни 5 , можеше да го стави Агуиме, Ериксен па и Ранокија ботот чисто да освежи ама не , конте верува во способностите на Скринјар каменот денес и Борха што неможеше да дише... говно јувенташко.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.713
Поени од реакции
5.018
Конте у 88ма го става Ериксен место цревото Валеро.
Гаљардини 90 минути само паѓа, глуми фаули.
Скриниар му испаѓа напред...
Абе иди утепај се, имаш играчи за 4-4-2, он упорно со 3-5-2 и тројца стапови назад кога очигледно не функционира добро.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.504
Поени од реакции
7.666
Кандрева МОТМ :D

Не знае да направи измена во 60-65 и да освежи малку и затоа примаме глупави голови за изедначување. Валеро веќе немаше душа да покрива кога примивме гол.

Требаше од прва минута да излези со трокца напаѓачи и Ериксен зад нив па да не знаат Верона кого да чуваат. Него Лаутаро и Ериксен му се на клупа а ги има на располагање.

Нема изговор, оваа екипа со овој тренер МОРА да освојува повеќе бодови. Разбирам да изгубиш дерби или европски натпревар ако не ти се сите играчи на располаѓање ама да губиш поени од Сасуоло, Парма, Верона е недопусливо.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.283
Поени од реакции
27.683
Ja ne sfakam na koja osnova ima tocno 0 pozrtvuvanost u odbranata u vtoriov del od sezonava.
Prviot gol i Skriniar, abe kakvo trpenje radi taktika, sto praese tuka milanco grevot ?! Taka ni u makedonsko prvenstvo ne branat, odma u cevanica idat nema veze so e vtora minuta. Do lani so telo im vlagase u reklami gi gurase, sezonava glej go, dvajca srbi mozokot mu go pijat, vlahovic i lazovic.
Vtoriov gol, vesino i godin, u 86ta minuta so gleanje branat se plasat da napravat start sto e na rab na prekrsok, go ostavaat igracot da se sheta. Godin isto, klasicen kosac na simeone, glej go u vtoro so prai ...
So bolonja prviot gol isto, i red drugi da ne nabrojuvam veke e praen muabetot, prelezherno branat.

Igrata bese prica za sebe, narocito prvo, u vtoro prknaa dadoa 2 gola, steta lukaku se povredi zasto sve idese preku nego, na kraj od nikade imaa sansa za 1-3 ama lautaro prasanje e dali i prazen gol ke dae periodov, mnogu e padnat. Ama sve ova ne me nervira tolku kolku sto me nervira faktot sto nema apsolutno nikakva pozrtvuvanost u odbrana i ginenje za sekoja topka, pristap ko za prijatelska utakmica, da ne se povredat i oni a i da ne go povredat protivnikot. Pa zatoa gi primaat tie golovi be konte sve da ti ebam, avoidable, koa branat so gleanje i bez da startuvaat na topka, aj u sesnaesterec uz var sfakam ama nadvor od 16 u nikoj slucaj, me boli kur i faul i zut i sve, topka ne smee da pomine, tuka se shetaat ko na korzo.

Neka zavrsi sezonava so nadez deka minimum 5 igraci od denesniov roster ke se izgubat od timov uste u prva nedela posle krajot na istata, sve mozam da istrpam ama pickarski karakteri sto ne se zrtvuvaat za dresot sto go nosat nikad, i losa igra trpam, i nemanje talent i sve, ama ova u niedna varijanta ne mozam da go svaram. I me boli kur cie ime stoi na toj dres, ova vazi i za godin i za skriniar koi sezonava mnogu me razocaraa, trpele radi taktika zimi kurov, ne e kriva taktikata sto majmuni gi praat poluigraci ko rahmani i lazovic.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.152
Поени од реакции
3.469
F.C. Nuzniknazionale Milano
Lmaooooooo
Автоматски споено мислење:

F.C. Nuzniknazionale Milano
Lmaooooooo
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.501
Поени од реакции
2.803
Еее како Интераши кога Конте потпиша за Интер зборевме дека од Кандрева и Перо ќе направи играчишта по лева и десна страна. Перо ќе орал напред назад, Шкрињар и Де Вриј ќе ги дигнел на левел недопирливи, одбраната ќе прима 10 гола у сезона максимум!

А во реалноста излага од Шкрињар да направи Ранокија за сиромашни, одбраната да биде на ниво на Фк. Новаци. Ако противникот му игра висок пресинг цел тим се губи, дефинитивно потпишавме со тренер еднонасочна улица, не е ни чудо што не трае повеќе од 2-3 сезони во еден тим, ќе го научат и го шлакаат.

Во Англија една сезона се извади дека не го знаеа овој Италијански фудбал ама во Италија го начекаа на клоци и шамари, на крај само да не цмиздри дека управата не го слушала, еве сезонава е во курац за наредна нека се дозасили и да видиме што ќе излезе, ама во случај на неуспех се надевам дека сам ќе се повлече.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.283
Поени од реакции
27.683
Конте у 88ма го става Ериксен место цревото Валеро.
Гаљардини 90 минути само паѓа, глуми фаули.
Скриниар му испаѓа напред...
Абе иди утепај се, имаш играчи за 4-4-2, он упорно со 3-5-2 и тројца стапови назад кога очигледно не функционира добро.
Deka mozebi na skriniar i godin ne im odgovara formacijata, toa e tocno, ama formacijata ne bese kriva sto skriniar sezonava brani kako putka, ne bese kriva koga vlahovic od centar do gol si terase uz tocno 0 obidi na milanco da mu ebe 100 majki, u ebanata 94ta minuta, ili so lece sto branese ko da e anemicen i nejaden, ili denes sto bese napraen majmun od ebaniot lazovic. Istovo vazi i za godin koj ko i skriniar, do lani kosese sve sto ke mu dojde kaj simeone. Baska, 9 meseci treniraat so konte, ne e deka nesto ne mozat da naucat i da se adaptiraat na nova formacija.

Ne moze da e zadnja faza od mec i tolku pickarski i lezerno da branis, toa e nedopustlivo, makar i faul da naprais u opasna zona za udar, ovie babanive i so bolonja i denes branat ko da e prijatelski natprevar i rezultatot e vo vtor plan. Ne se samo ovie 2ca u prasanje, ama namerno niv samo gi spomnuvam jer treba da se lideri u timov, a ne se, nema sto da se fakam za invalidite u timov, od niv i ne se ocekuva mnogu

Konte pravi greski se gleda deka ne mu ide so pristapov, ama igracive se posebna prikazna. Za ocekuvanje e nekoj loso da igra, narocito mega talentite ko kandreva, galjardini, dambrosio i red drugi vakvi, ama nekoj da mi kazese deka skriniar i godin sezonava ke branat kako najgolemi picki na planetava, toa ke mi bese ramno na sci fi. I edniot i drugiot bea poznati po agresivno igranje u odbrana, 200 klipa ima na netov kako skriniar vlaga u igrac i go raznesue u reklami. Neprepoznatlivi se i on i godin konkretno za ova, formacijata nema vrska sto skriniar gubi smesno dueli so uste posmesni fudbaleri, a uste poise me iritira faktot sto posle bolonja haos prael konte u soblekuvalna i oni pak istata pickarska pesna posle 4 dena ja isteraa.

Za godin sum skoro siguren deka posle sezonava si ide, a za skriniar ako dojde ponuda od nad 50m evra isto, ubeden sum deka ke ja prifatat. Ne deka e los igrac, naprotiv, nit pa deka sakam da si odi, ama ete se obiduvam da se stavam na mesto na upravata i konte, od nivna perspektiva smetam deka ke prifatat ponuda za nego i nema da se tegavat ko za lautaro, ocajnive 10 meseci ke si go napravat svoeto u ovaa situacija.

p.s. I eve eden mnogu porazitelen fakt, ako razbrav dobro, celi 20 bodovi se izgubeni sezonava do sega vo situacija koga timot imal vodstvo.
 
На врв Bottom