Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
Konte navodno mnogu vriel na lukaku posle mecot so bolonja, pokraj ostanatite vrijazi, poradi toa sto lautaro go izvel penalot ...
Kasno mu tekna na vrie na ovaa tema so ogled deka od pocetok na sezona se menjaat na eden penal, sea redot mu bese na lautaro. Ednostavno e, ke postavis koj da ti izveduva penali i toa e toa, lukaku do sega nema promaseno, sea za sea perfektno gi izveduva penalite i logicno e on da e prv izveduvac u momentov. Crniov od sto e dobar, znae da prai i glupi potezi nesvesno, da mislese malce poise na sebe do sea ke imase barem 25 gola dadeno, isto napravi i so penalot za esposito. Nema veze, ako ne ste go procitale presot na konte posle bolonja, isterajte go, prv pat tuka ke nacekate kolku e samokriticen i jade gomna i na sopstvena smetka.

Naredna sezona brzo ke doe, ke dobie daleku posilen roster, mnogu e bitno ovaa negova samokriticnost da vrodi so plod bidejki i do par igraci e zaso defakto imame niza invalidi koi seuste igraat u timov i nemase prostor da se iscistat minatoto leto, ali i fakt e deka i on gresi, ne menuva, ide so glava kroz zid na momenti. Ke go vidime slednata godina, odnosno sezona, sekako tuka e i LE kade treba da ide all in na titula pa sto bide bide, valjda ke go ima najsilniot sostav na raspolaganje tamu.

p.s. Denes istekuva klauzulata na lautaro od 110 milioni evra.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Мене ич не ми менува што ќе каже на прес, туку нека ја среди екипава да заличи на нешто. Знаеме дека екипа која во состав ги има Кандрева, Дамброзио, Гаљардини, Бираги и Борха Валеро, нема што да бараме во однос на квалитет. Без разлика какви засилувања си земал, овие неколку луѓе се доволни да ти уништат натпревар во даден момент.

Пак ќе речам, според мене еден клучен проблем е што немаме лидер. Го ставивме Ханда капитен затоа што немаме играч со авторитет, играч кого ќе го почитуваат и од кого ќе се плашат или ќе се срамат после лош натпревар.

Немаме карактер, што значи дека не се бориме доволно, не гинеме за секоја топка, дури не се замараме многу ни со притисок врз судиите. Видовте како Паласио го држеше Лукаку за дрес со намера да добие жолт за да спречи контра, додека кај нас Бастони на несакање доби два жолти, од што беше несмасен, додека останатите ги оставија играчите на Болоња да си прават што сакаат.

Тука има нешто системско, не е само до Конте, туку како клуб треба сите да се погрижат да има атмосфера и мотивацијата да е на највисоко ниво. Не е срамота поразот, срамота е односот на терен.

Конте е одговорен за пеналот, не може да одлучуваат сами кој да го шутира на 1-0, да е 3-0 нека прават што сакаат.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
p.s. Denes istekuva klauzulata na lautaro od 110 milioni evra.
Не знам дали ти е ова напишано со надеж дека Лаутаро може да биде продаден на Барса, или со радост дека нема да биде продаден, ама Барса нема сол во очи да си фрли. Нема теоретска шанса да платат 110 милиони, и дури и ако сакаат да го купат, ќе се обидат да ја турнат цената на 80-90, и плус и некој играч да вметнат. Нема поциганска екипа од Барса кога сакаат да направат трансфер, можеби единствено Јувентус. Затоа цела Европа се радува како ги заклаа за Кутињо, Дембеле и Гризман. Да не ве изненади ако последните лоши изданија на Лаутаро се масло на Барса со цел да му ја турнат цената.
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Да не ве изненади ако последните лоши изданија на Лаутаро се масло на Барса со цел да му ја турнат цената
Нема шанси Марота да го продаде испод цена.

Мене ми е ок или да остане или кеширање. Само да не го трампаат за Гризман со доплати, пошто од сега осеќам каков епски фејл би бил Гризман во Интер.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Нема шанси Марота да го продаде испод цена.

Мене ми е ок или да остане или кеширање. Само да не го трампаат за Гризман со доплати, пошто од сега осеќам каков епски фејл би бил Гризман во Интер.
Гризман е чуден играч, може да блесне во Интер, а може да пропадне. Со короната е многу тешко да одредиш мометално што е реална цена на иден играч, а што е под цена. 110 милиони изгледаа реално за Лаутаро кога беше во форма и без корона, сега гледам некои овде би прифатиле 90 без размислување.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Нема шанси Марота да го продаде испод цена.

Мене ми е ок или да остане или кеширање. Само да не го трампаат за Гризман со доплати, пошто од сега осеќам каков епски фејл би бил Гризман во Интер.
Ау потсети ме да те истепам за мислењево.

Не да се праам нешо експерт, ама Гризман според мене е идеален за системот на Конте, таман ќе дојде како SS позади Лукаку, нешто што му е примарна позиција на Гризман, во Атлетико позади Диего Коста играше, во Франција позади Жиру. Барса го играат на крило и затоа е тапа сезонава, не знам и он со кој памет тргна таму али ок.

Мислам, ја нејќам да го дадат Лаутаро ама веќе ако го даваат нека го сменат со Гризман, оти нема моментално асални достапни фудбалери на таа позиција.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Треба грам мозок да немаш(бартомеу) во моментов да лупнеш таква сума за Лаутаро. Уствари повеќе влече накај превара од играч, ама ај да не му судиме одма.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Гризман е чуден играч, може да блесне во Интер, а може да пропадне. Со короната е многу тешко да одредиш мометално што е реална цена на иден играч, а што е под цена. 110 милиони изгледаа реално за Лаутаро кога беше во форма и без корона, сега гледам некои овде би прифатиле 90 без размислување.
Зависи каква потреба има клубот. Сега е малку чудна ситуацијата, Барса нема пари, Реал продава, а Интер фукна 40 милиони за Хакими како ништо да не е... ако клубот може да ги купи Тонали и уште еден класа бек без да го продава Лаутаро, тоа би било идеално.

@Stefan-kobe, одамна го имам тоа мислење за Гризман и нема ништо направено човекот за да го променам. Ќе се изгуби како чорап во центрифуга во Интер.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.836
Уште полошо да е и за Барса е брат ти, се вразуми можда малце на старост само овај утот @Трибиани си остана глуп :toe:
Да ми јајш ти мене..
Автоматски споено мислење:

Зависи каква потреба има клубот. Сега е малку чудна ситуацијата, Барса нема пари, Реал продава, а Интер фукна 40 милиони за Хакими како ништо да не е... ако клубот може да ги купи Тонали и уште еден класа бек без да го продава Лаутаро, тоа би било идеално.

@Stefan-kobe, одамна го имам тоа мислење за Гризман и нема ништо направено човекот за да го променам. Ќе се изгуби како чорап во центрифуга во Интер.
Можеби напраја некоја дубара со парите што ги зедоа од ПСЖ.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
16 bodovi do ovoj del od sezonata izgubivme doma. Enough said.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
Ако им го земе Милан Тонали пред нос нека се обесат на првото подебело дрво и кривоокиот и континтаторот изгубен у свемир!
Серка ме фаќа коа ќеги видам имињана од средина за кои притиска Конте.
Серка!!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Милан може да го земе Тонали само ако ние самите се откажеме од него.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
Нека го замолат Спалети да се врати додека е време.
Глава ставам со овој состав рамо до рамо со јубентус ќе беше.

Ова што го гледам од корона-паузата навака е една огромна срамота.
БРУКА !

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Да има конте 2 грама муда ке прави 3 измени на полувреме... ова не се толерира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom