Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Се повистинити стануваат шпекулациите на Тевез во Интер, кој сакам да дојде само и само ако и Санчез дојде, ако дојде Тевез а ние им го пуштиме Санчез на Сити, овие се најненормални идиоти што некогаш живееле во Италија.
Што викаш ти да не сонуваш многу?

Тоа од Морати никогаш нема да го видиш... Не е можно двајцата да дојдат летово, тоа е сигурно, немој ни да сонуваш. Едниот има шанса, а може на крајот да останеме и со к** во раце...

Јас мислам дека најпотребно моментално е да се инвестира во еден добар стопер..., и еден играч во средина, можеби монтоливо... Моја најголема желба е да се донесе Робен од Баерн, но знаејќи дека Баерн успеа да се протне во ЛШ, не верувам дека Германците ке го пуштат.

Се надевам со овој состав ке почнеме следна сезона.

------------------------------ Цезар ------------------------------------------
------ Нагатомо ------ Самуел/Ранокиа ------Лусио ------ Маикон -----
----------------Мота ------------------------------ Монтоливо -------------
------------------------------ Шнајдер ---------------------------------------
----------- Ето ------ Пацини/Милито ------ Санчез/Тевез --------------
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Ја завршивме сезоната на второ место.Сега ни останува уште финалето во купот на Италија,па потоа следува жешкото трансфер лето.Останува да почекаме со кои играчи ќе се засилиме а кои играчи ќе заминат.Битно Суљо се враќа!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Се надевам со овој состав ке почнеме следна сезона.

------------------------------ Цезар ------------------------------------------
------ Нагатомо ------ Самуел/Ранокиа ------Лусио ------ Маикон -----
----------------Мота ------------------------------ Монтоливо -------------
------------------------------ Шнајдер ---------------------------------------
----------- Ето ------ Пацини/Милито ------ Санчез/Тевез --------------
------------------------------ Цезар ------------------------------------------
------ Маикон ------ Самуел/Ранокиа ------Лусио ------ Нагатомо -----
----------------Камбијасо ------------------------------ Монтоливо -------------
------------------------------ Снајдер ---------------------------------------
----------- Ето ------ Пацини/Милито ------ Санчез/Тевез --------------

Поправено :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ма Цезар нека иде у три лепе веќе,Вивијано треба да се доведе летово :)
Цезар знае дека не може еден Кастелаци да му го заземе местото и затоа не дава се од себе на некој утакмици,па си игра курташак малце по малце.
Да се доведе Вивијано како негова замена,ќе видиме еден нов Цезар на голот на Интер,прав Јашин :pos:
Не го плукам Цезар,не ме напаѓајте одма,ама и не сакам да се нервирам со некој негови грешки и киксови :)

Второ место си завршивме,што и така не е лошо со оглед на кое дереџе стигнавме со Крофната,јас пак мислев дека и после Јуве ќе завршиме:kesa:
Летово ќе биде ептен жешко во поглед на трансфериве,очекувам и сакам Морати да го одврзе асално ќесето за да идната година го вратиме трофејот од Серија А онаму каде што припаѓа,а зошто да не и пак не ја освоиме ЛШ :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.014
Поени од реакции
1.129
Камбијасо пред Мота само кога Мота е повреден :) И не верувам дека ке има дилема за Пацини и Милито.

Мислам дека е вистински момент да се продадат Пандев или Милито додека сеуште може да се земе некое милионче плус. Со 2-3 нови вистински засилувања повторно тимот ке биде конкурентен на сите фронтови. Тоа значи дека Станкович, Занети, Камбијасо ке се преселат на клупа па нема да има место за Мунтари (4-5), Марига (7-8), Кордоба (пензија), Матераци (пензија), и еден од Пандев или Милито (8-10) ни на клупа. Големите плати кои ги земаат овие играчи и од продажбата може да обезбедат едно супер засилување.

Доколку е потребно да се продаде некој од звездите, односно од поскапите играчи тоа треба да биде или Цезар или Маикон но за понуда над 25 милиони...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Им го пуштаме на Палермо купот и им го лапаме Пасторе .... По-ФЕР амин !!!!!!!!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Им го пуштаме на Палермо купот и им го лапаме Пасторе .... По-ФЕР амин !!!!!!!!
Ми звучиш како навивач на Милан..
"Им пуштивме на Палермо да им го земеме Пасторе"
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.244
Поени од реакции
108.164
Шо ќе ти е Пасторе кога го имаме Снајдермен :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Што викаш ти да не сонуваш многу?

Тоа од Морати никогаш нема да го видиш... Не е можно двајцата да дојдат летово, тоа е сигурно, немој ни да сонуваш. Едниот има шанса, а може на крајот да останеме и со к** во раце...
Читај, разбери, па ако има потреба реплицирај.

Каде реков дека ги сакам двајцата? Каде реков дека Морати двајцата ке ги донесе? Само реков дека би бил задоволен со Тевез ако и само ако дојде после купување на Санчез, никако само Тевез сам.

Ајде и не биди толку сигурен, не си му ни внук, ни син, ни адвокат на Морати да знаеш какви играчи ке дојдат. Многу такви имало како тебе, вака со 1000% сигурност да зборуват за одредени работи, после излегло дека...

@Bilan, не знам што ке ни е Shepherd, тука е Снајдер, а и ненормално е преценет Овчарот. Јас од ова најмногу се плашам, да се донесат 2/3 играчи за во средина, и да го дадеме Снајдер тогаш кога ке има со кого да игра, а не со дрвја како Камби, Занети, Карја кои не знаат да подаваат освен ако не го прават тоа во slow-mo.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Montolivo:Zbogom Fiorentina,Inter sa najboljom ponudom


"Odlučio sam da ne produžiti moj odnos s Fiorentinom: sam stavio na raspolaganje tvrtke zajedno napraviti pravu odluku." Riječi Riccarda Montoliva, koji je danas najavio svoju namjeru da neće obnoviti ugovor koji ga veže do Fiorentina do 2012. Stoga namjerava zatvoriti daljnje pregovore ,iskusni veznjaka iz Atalanta stigao u 2005, a u posljednjih nekoliko sezona imenovan kapetan Toskane. 26godišnji, Montolivo priprema živjeti novu avanturu, čak i ako, kao što je on treba dodati, još je uvijek na raspolaganju na zadnji dan u čast svoje trenutnog ugovora s Violama.

Teško je vjerovati, objektivno: zbog tog razloga, to je jednostavno mislim da, kao što se pretpostavlja već neko vrijeme već ovoga ljeta možemo otvoriti na dražbi za igrača, u vrijednosti od oko 12 do 13 milijuna. Nekoliko klubova su zainteresirani za Montolivo, čak i inozemstvu, Bayern Monaco i Manchester City na svim (uz izravno pitanje da prije nekoliko dana otvorila vrata iskustvo iza granice). No, prema glasine kruže već nekoliko tjedana sada, klub gleda naprijed.

Inter može dodatno olakšati u mogući dogovor s nekoliko aduti na strani: prvi, psihološki povezan snažno prijateljstvo koje postoji između Montolivo i Giampaolo Pazzini, bez sumnje, u stvari, prisutnosti napadača može biti poticaj za Montoliva. Drugo, Inter Fiorentina kolegama može ponuditi biti dodan u gotovini koji bi se vrlo ugodan za vodstvo ljubičasti: kao Emiliano Viviano.

Ukratko, interakcija ovog zanimljivo tržište stol sjedi donosi najbolje kartice je moguće osvojiti igračeve kvalitete koje bi mogle biti dodane vrijednosti za Inter.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
^ овој и санчез/тевез и на коњ сме :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^ овој и санчез/тевез и на коњ сме :)
:icon_lol:

Inter spreman dati i 40.000.000 € za Sancheza



Inter već ima plan za Alexis Sancheza. Nakon što je Udinese odbio ponudu od 35 milijuna Manchester Citya,u Inter su spremni da stave na stol 40mil eura. Marco Branca se uskoro sastati s Pozzo s kojim ima odnos i čak spremni ispuniti tehničke uvjete.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
:icon_lol:

Inter spreman dati i 40.000.000 € za Sancheza



Inter već ima plan za Alexis Sancheza. Nakon što je Udinese odbio ponudu od 35 milijuna Manchester Citya,u Inter su spremni da stave na stol 40mil eura. Marco Branca se uskoro sastati s Pozzo s kojim ima odnos i čak spremni ispuniti tehničke uvjete.
Друже од каде ги добиваш овие информации? :D

Некоја веб страна, блог? Фејбук група?

Иначе еден од Тевез/Санчез и Монтоливо ќе биде таман :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Хрватска Фејсбук група со доста релевантни информации,ги преведуваат од италијанските весници и сајтови со брзина на светлината,секоја им чест на дечките.

излегоа и информации како демек Леонардо го пуштал Снајдер да замине во Манчестер Јунајтед,на што се огласил неговиот агент дека е среќен во Интер и не мрда никаде.

EKSKLUZIVNO - Ag.Sneijdera: " United, ništa ozbiljno! Wes je sretan u Interu"



Tim Cup konačni je za nas, zatim tu je nova sezona za pripremu. Wesley Sneijder je u srcu projekata Inter u nedjelju navečer, ali i za budućnost. Da biste saznali više, koristeći suradnik FcInterNews.it Blagoj Trifunov, postignut Søren Lerby, agent nizozemskog playmakera, koji nam je dao neko mišljenje o Wesley.

Lerby, Kako ide oporavak?

"Da, razgovarao sam s Wesley, sutra će se nastaviti redoviti trening s grupom."

Dakle, šanse za viđenje na terenu u nedjelju protiv Palerma, koliko?

"Nadam se da možemo to učiniti u nedjelju, mi snažno vjerujemo."

Sneijder je još uvijek sretan s Interom?

"Wesley je još uvijek zadovoljan i sretan u Milanu, apsolutno."

Postoji puno priča o ponudu iz Manchester Uniteda ...?

"Sneijder često je u usporedbi s mnogim klubovima u Europi, ali nisam razgovarao s bilo kojom tvrtkom.


Wesley je nedavno rekao da bi jednog dana igrao uz Rodney-a. Mislite li da može?

"U budućnosti, definitivno da."
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
------------------------------ Цезар ------------------------------------------
------ Маикон ------ Самуел/Ранокиа ------Лусио ------ Нагатомо -----
----------------Камбијасо ------------------------------ Монтоливо -------------
------------------------------ Снајдер ---------------------------------------
----------- Ето ------ Пацини/Милито ------ Санчез/Тевез --------------

Поправено :)
Да Нагатомо лево, Маикон десно, но НЕМА ШАНСИ, Камбијасо пред Мота. :nenene:

Читај, разбери, па ако има потреба реплицирај.

Каде реков дека ги сакам двајцата? Каде реков дека Морати двајцата ке ги донесе? Само реков дека би бил задоволен со Тевез ако и само ако дојде после купување на Санчез, никако само Тевез сам.

Ајде и не биди толку сигурен, не си му ни внук, ни син, ни адвокат на Морати да знаеш какви играчи ке дојдат. Многу такви имало како тебе, вака со 1000% сигурност да зборуват за одредени работи, после излегло дека...

@Bilan, не знам што ке ни е Shepherd, тука е Снајдер, а и ненормално е преценет Овчарот. Јас од ова најмногу се плашам, да се донесат 2/3 играчи за во средина, и да го дадеме Снајдер тогаш кога ке има со кого да игра, а не со дрвја како Камби, Занети, Карја кои не знаат да подаваат освен ако не го прават тоа во slow-mo.
Дал ке дојде после или пред Санчез ист к**. Уз Ето, во напад е глупост е да се купат двата ист профил на играчи Тевез/Санчез. Само еден од овие двајцата ни е потребен, се надевам од управата ке го направат вистинскиот избор.

Не 100% туку 100000% нема да дојдат двајцата, нема потреба да бидам ни внук па најмалку ни адвокат на Морати.

----------------

We have an offer of €35million which we have turned down. I do not want to name the club, out of respect.
Giampaolo Pozzo, Udinese owner


"For me Sanchez is worth the same as [Lionel] Messi," Udinese owner Giampaolo Pozzo said. "It's difficult to find other players of his level. Only two or three players are born like him in a given generation.

"We have an offer of €35million which we have turned down. I do not want to name the club, out of respect. Sanchez is young and we would like him to stay for another year. Besides, we believe he is worth much more."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom