Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Леле каков гол НАГАТОМО :)

Растур систем :D
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Леле каков гол на Нагатомо аууууууу

--- надополнето ---

Два чисти пенала не досуди ебате судијата педер
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Најдобри на овој меч беа: Карја и Пацини.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.322
Поени од реакции
42.080
Искинале просечниве а ? :tv:

12 од 12 со Леонардо на домашен терен во Серија А, eден асален податок и за него со Интер, до Декември цели 7 бодови имаа изгубено дома, од 7 меча.

Асално трансфер лето, не добро, туку фантастично, и повеќе среќа за наредна сезона уз учење од сите грешки кои беа направени оваа, ова важи за све што е директно инволвирано во тимов и ќе биде дел од истиот и наредната година !
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Карја клоца, Нагатомо да се задржи, Монтоливо да се донесе, исто и замена за Милито... и тоа би бил трансфер пазарот за догодина
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Карја клоца, Нагатомо да се задржи, Монтоливо да се донесе, исто и замена за Милито... и тоа би бил трансфер пазарот за догодина
Санчез, Тевез и Фернандо. ИН , Каржљња , Принцот, Матераци, и остално АУТ.

Иначе честито победа бар победнички да ја завршиме сезонава која покрај големите очекувања на крај (ваљда) ке се задоволиме со Купот.,, Wake up call за чичко Морати и Бранка дека следната сезона потребни се освежувања во тимот но не играчи од калибарот на Џилардињо туку предходно споменатите.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
Aj некој ако го најде голот на Нагатомо нека го постира..да видиме што напраил озрачениот :icon_lol:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Ова му е втора утакмица на Нагатмо десно ако не се лажам, и втора одлично одиграна утакмица на таа страна, за лево не е, за десно е каде каде подобар, а со овој никаквиов Маикон(не зашто не знае, зашто нејќе) подобро е он да игра, а да му ја мислиме за лев бек, или крај краева нека се донесат двајца играчиште па сите ќе заборавиме на бековите :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.244
Поени од реакции
108.165
Не знам која утакмица си ја глеал ти кај што Нагатомо играл лошо на левата бековска позиција и по која си заклучил дека не е за лево...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Еее и тоа да видиш, јас поинаку ги глеам утакмиците на интер :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.244
Поени од реакции
108.165
Дај кажи и ја да ги глеам ми се здосади се едно исто :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Па така, еве пример Бјамбјани кога дое кај нас, цело време го замислував како Меси, и просто секоја утакмица се разочарував, па викам да го споредам со Санчез, пак разочарување... и така додека не го споредив со Ацо Стојков па ми се виде како талент кој треба да добие уште една шанса и тогаш се решија да го шитнат...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Од годинешниве младинци никого не бидува, хм? Ке задржиме некој за прв состав, или сите ке ги вклучиме во зделките за носење играчи? А и не знам освен со Удине или Наполи, каде друго би можеле да ги користиме, сигурно нема да пошизат да го дадат Кутињо во некој таков договор со Порто за некој нивен играч.

Од Италијанскиве екипи освен од Удине и Наполи, од никаде не сакам да се носат играчи. Се гледа кои играчи ги бива, овој Поли освен што е италијанец, нема ништо друго во него, читав баш за него и ме чуди кога спомнувате милионски цифри за него, ни за резерва не знам што ке ни е. Нвакво играше за Парма некој натпревар?

Се повистинити стануваат шпекулациите на Тевез во Интер, кој сакам да дојде само и само ако и Санчез дојде, ако дојде Тевез а ние им го пуштиме Санчез на Сити, овие се најненормални идиоти што некогаш живееле во Италија.

И Лео како и Бени, само тренер бил, пфах. Се гледа какви неавторитетни кретени ни ја водат екипата. “Ке те земиме ама само тренер“, нека му одат на Меси со ваков договор, “ке те земиме ама не давај голови, остави го Милито да даде, дека навивачите го сакаат“.

Се на се, од сезонава не сум воопшто задоволен, само среќен што заврше, кога би ја оценил од 1 до 10, една тврда 4, само поради оргазмот кој го доживеав против Баварците, кога со глава успеав таванот да го фатам (260цм) од што скокав. :)

За лошите работи ако почнам... Некој ако ме чита за првпат ке мисли дека за Милан навивам.

4 играчи да се носат(напад, средина, средина, одбрана) +Андреоли, Кастањос.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Од годинешниве младинци никого не бидува, хм? Ке задржиме некој за прв состав, или сите ке ги вклучиме во зделките за носење играчи? А и не знам освен со Удине или Наполи, каде друго би можеле да ги користиме, сигурно нема да пошизат да го дадат Кутињо во некој таков договор со Порто за некој нивен играч.

Од Италијанскиве екипи освен од Удине и Наполи, од никаде не сакам да се носат играчи. Се гледа кои играчи ги бива, овој Поли освен што е италијанец, нема ништо друго во него, читав баш за него и ме чуди кога спомнувате милионски цифри за него, ни за резерва не знам што ке ни е. Нвакво играше за Парма некој натпревар?

Се повистинити стануваат шпекулациите на Тевез во Интер, кој сакам да дојде само и само ако и Санчез дојде, ако дојде Тевез а ние им го пуштиме Санчез на Сити, овие се најненормални идиоти што некогаш живееле во Италија.

И Лео како и Бени, само тренер бил, пфах. Се гледа какви неавторитетни кретени ни ја водат екипата. “Ке те земиме ама само тренер“, нека му одат на Меси со ваков договор, “ке те земиме ама не давај голови, остави го Милито да даде, дека навивачите го сакаат“.

Се на се, од сезонава не сум воопшто задоволен, само среќен што заврше, кога би ја оценил од 1 до 10, една тврда 4, само поради оргазмот кој го доживеав против Баварците, кога со глава успеав таванот да го фатам (260цм) од што скокав. :)

За лошите работи ако почнам... Некој ако ме чита за првпат ке мисли дека за Милан навивам.

4 играчи да се носат(напад, средина, средина, одбрана) +Андреоли, Кастањос.
Добро, и + аватарот, тајтл и потписот. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom