Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Суазо :uvo:, како не му е срам бе? Снајдер “само“ 4??? Ајде ајде...

Ова за фан клубов заедно со победата над Баерн се 2 работи кои се позитивни за ова сезона.

Освен членовите, ме интересира Фан Клубов што добива? Карти за натпревари, нешто ваму-таму?

И нека не стои Фан Клуб: Интер, него Официјален Фан Клуб на FC Internazionale Milano. Fuck yeah!
Ништо, т.е. се што добиваат членовите е се што добива фан клубот :)
 
M

mercenary

Гостин
Интер заинтересиран за а QPR за Мунтарот и Алибек. И овој игра за никаков клуб ама за разлика од неговиот сонародник Рѓа, овој е млад (22) и надежен, така да ја сум за ваква трампа, Мунтарот за Тарабт + Алибек на позајмица.

tip - тешко да најдеме некој да го купи Мунтари, така да ако ја пропуштиме оваа прилика, пак ќе го гледаме црниот како ја гази нашата трева. : )
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Интер заинтересиран за а QPR за Мунтарот и Алибек. И овој игра за никаков клуб ама за разлика од неговиот сонародник Рѓа, овој е млад (22) и надежен, така да ја сум за ваква трампа, Мунтарот за Тарабт + Алибек на позајмица.

tip - тешко да најдеме некој да го купи Мунтари, така да ако ја пропуштиме оваа прилика, пак ќе го гледаме црниот како ја гази нашата трева. : )
малиов е ѕвер го имам гледано у Championship како игра.. гази, сака да се докажува.. ако треба да се даде Суљо... одма
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Не верувам дека Суљо ке прифати трансфер во QPR. Од размената Интер не може да изгуби ништо. Даваме непотребен играч за возврат добиваме потенцијален млад талент.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Не верувам дека Суљо ке прифати трансфер во QPR. Од размената Интер не може да изгуби ништо. Даваме непотребен играч за возврат добиваме потенцијален млад талент.
Во QPR не, ама во Удинезе да го вратиме +20 милиони за Санчез, win-win ситуација за цел свет ќе биде. :)
А и младичов не знам за што би го зеле, тимот ни врие од такви потенциални ѕвезди, овој е добар само затоа што играл во Англија, па знае како е да играш против мажи. Дали го сметам во исто рамниште со Кутињо? Ни Снајдер во тоа рамниште не го ставам, па сега видејте :)
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Gael Clichy tells Arsenal he wants to leave with Inter leading chase

"... The Gunners are demanding a £5.5 (€6.3) million fee ..."

О Д М А !!!! Клиши лево, Нагатомо десно, Маикон и да си оди нема да биде трагично... нека се земе 15 бончиња за него... и сите среќни весели
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Снајдер ќе биде спремен за финалето во купот. Го обработи вториот тренинг оваа недела :)

sneijder101010 Wesley Sneijder
Finish the second training of this week. I'm totally ready for the game on sunday! The day I see my lovely wife again is getting closer♥♥♥

Хаха, еве слика со Нагатомо :)

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.026
Kлиши е една од причините зашто Арсенал се класични дрва во одбраната, а пред некоја сезона беше и една од главните причини зашто останаа со к*рот во раце во Премиер Лигата, апсолутно никаква потреба немаат Интер од овој играч, не е ништо посебно, не е материјал за голема екипа.
Просечен е во одбрана, просечен е и во нападот, и Арсенал се свесни дека тој дел од теренот им е една од најслабите карики у тимот.

Голем лајк имаат од мене за Банега, 22 години, играч од средина, покрива 2 позиции, онаа на Камби и малце поофанзивно, го земат ли него у пакет со Монтоливо презадоволен би бил, две долгорочни решенија, убер фантастично за Интер.

Следни се 2 играчи од нападот и тоа е тоа, ќе имаат одлично склопен тим за наредната година кадарен да атакува сериозно за Скудетото и бар да догураат до полуфиналната фаза од ЛШ, не верувам дека Леонардо кој 99% останува е сеуште кадарен да се носи со големите тренерски имиња од ова натпреварување.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Не верувам дека Удинесе се толку глупави да прифатат една таква понуда кога сите големи клубови се заинтересирано за Санчез и на него можат да извдат околу 35 милиони чисти пари.
Тешко е да се ослободиш од играчи како Мунтари. Земаат голема плата а се бескорисни. Истото важи и за Кордоба но што е полошо тој има 34 години, а неколкуте шанси што ги доби сезонава докажа дека на него повеќе не може да се смета ни на пријателска утакмица.
Голем дел од играчите земаат огромни плати како да се незаменливи играчи во тимот... Милито, Камбијасо, Маикон, Цезар земаат над 4 милиони, Пандев зема 3. Можеби е време Морати да им понуди значително пониски плати или да си бараат нов клуб. Тоа се играчи на кои сеуште може да се земат поголеми суми.

Со Кутињо не те сфатив :) На кое рамниште е? Јас мислам дека е огромен талент и требаше да добива поголема шанса да го докаже тоа. Доби неколку шанси и добро ги искористи но сеуште не е играч кој може да биде лидер на една екипа како интер. Му треба време за тоа...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Кутињо е 2-3 скалила над Снајдер, ама со тек на време, засега ем не добива шанса, ем нема некоја самодоверба па да дрибла или нешто такво.

За трансферите сум со Син (поготово за клиши), освен за Монтоливо, ама пак и него не сум го следел многу, па можно е да го биде.

Така да врти како сакаш, ке дојдеме на моето дека ке дојат 5+ нови играчи, кај се сега експертите што ми викаа дека сум сонувал?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.915
Ај бе смислете план како да ги земеме Хамшик, Лавеци и Санчез? Еве ја ќе донирам 50 евра...

Иначе ќе гледам да го прескокнам трансфер периодов по секоја цена, немам нерви за трошење. Сега е убаво ќе се изначитаме за Санчез, Тевез, Лавеци... и после кога ќе дојде време за потписи, кога ќе не замаваат со Р'ѓа, Монтоливо, Тронтоливо... па како тоа најголеми трансфери се потписот на Лусио и Нагатомо и враќањето на Мунтари...

Да не ширам песимизам, ама мислам дека нема да пројдеме којзнае како на пазаров. Ќе го дадеме Мурто да дојде Курто и ќе се храбриме со тоа дека новајлиите имаат убави клипови на youtube. Во моментов немаме ни желба ни пари за да направиме нешто вистинско на пазарот. Дури може да не задеси и некоја поголема катастрофа, како заминување на Снајдер или Маикон без адекватна замена за истите.

Така да, се дури горната половина не ни изгледа слично на:

Ето - Пацо
Лавеци - Снајдер - Санчез

џабе напињаме.

Не ме убивајте сега за постов наречен желба.


--- надополнето ---

Аха, и заборавив: Клиши? Сериозно?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Лавеци = Пандев + Милито
Санчез = половина од Рамирез + Кутињо на позајмица + 20 милиона
Монтоливо = Мунтари + 6 милиона
Банега = 10 милиона

и другата сезона триплета :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јосоно....се сложувам со тебе и мислам дека си потполно во право....реално гледано во последните години тешко се одлучува Морати да фрли пари за некое поголемо име(ако Лавеци и Санчез се сметаат за такви) односно за поквалитетни поединци....се сеќавам минатата година ова време(кога ја освоивме ЛШ) пола фанови на Интер напнаа односно се надеваа на Силва за една обична помочана шпекулација дека има можност да пристигне во Интер...јас тука категорично демантирав дека нема шанси(а камоли да дојди) Морати да се обидат да стапат во контакт со него бидејќи со секоја можна понуда кон Валенсија ќе се избламираа и ќе го навредеа Валенсија како клуб и Силва како играч(случај Маскерано)..па тука се сеќавам сите ми се нафрлија како тоа Интер е европски шампион,бла бла бла,голем клуб,дрн дрн јариња....а и не верувам дека Санчез и Монтоливо ќе пристигнат во пакет бидејќи тогаш би било to good to be true.....јас потсвесно се надевам дека Морати и Бранка ќе се обидат да ангажираат еден од Санчез-Хазард и двајца други(да не бидат како Харѓа) играчи во средниот ред кој ќе трчаат за разлика од Камбиасо и Занети....

--- надополнето ---

и другата сезона триплета :)
Дада со Леонардо на клупа и со Камбиасо и Занети како главни деструктивци:pos::pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.915
Јосоно....се сложувам со тебе и мислам дека си потполно во право....реално гледано во последните години тешко се одлучува Морати да фрли пари за некое поголемо име(ако Лавеци и Санчез се сметаат за такви) односно за поквалитетни поединци....се сеќавам минатата година ова време(кога ја освоивме ЛШ) пола фанови на Интер напнаа односно се надеваа на Силва за една обична помочана шпекулација дека има можност да пристигне во Интер...јас тука категорично демантирав дека нема шанси(а камоли да дојди) Морати да се обидат да стапат во контакт со него бидејќи со секоја можна понуда кон Валенсија ќе се избламираа и ќе го навредеа Валенсија како клуб и Силва како играч(случај Маскерано)..па тука се сеќавам сите ми се нафрлија како тоа Интер е европски шампион,бла бла бла,голем клуб,дрн дрн јариња....а и не верувам дека Санчез и Монтоливо ќе пристигнат во пакет бидејќи тогаш би било to good to be true.....јас потсвесно се надевам дека Морати и Бранка ќе се обидат да ангажираат еден од Санчез-Хазард и двајца други(да не бидат како Харѓа) играчи во средниот ред кој ќе трчаат за разлика од Камбиасо и Занети....



Не види, не ги сметам за големи имиња и не ми требаат големи имиња. Ми требаат здрави, изградени играчи кои го ораат теренот, а овие двајцата се такви. Она што секогаш го пишам е дека во Сериа А секогаш има доволно материјал, само ние обично касно палиме. Потребна ни е веќе еднаш таа средина, да имаме трансформација одбрана напад, да се плашат противниците дека ако заспијат на наша половина, контрата ќе ги убие. Наполи, Удинезе и Лацио го имаа токму тоа минатава сезона и затоа се пласираа повисоко одколку што било кој очекуваше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom