Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Ич без гајле да сте, после Бенитез било кој ќе ни изгледа како тренериште. И ај гитла на спиење нема фајде од ова :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Значи не реков дека е прв избор поради тоа што е обожаван од фановите и легенда на клубот, туку реков дека е најбезболно и најлогично решение.

Од каде тоа дека Рајкард може на Ѕенга да му биде тутор за се? Сега ќе ми кажеш дека Рајакрд му го дал овој тим на Гвардиола, но и Бенитез газеше со Валенсија во шпанско, па дури и стигна до финале на ЛШ.

А како би го протолкувал овој пресинг стил што го игра Интер, со сите играчи освен голманот на противничка половина?

За последното, знаеш дека се сложувам. :) Но искрено, Ѕенга ми е фаворит, во случај Анчелоти да не добие отказ (не дај боже).
Inter nema ni P od presing, ostaj toa sto saka benitez toa da go pravi, kolku uspeva vo toa, site sme svedoci.

Koga napagame, 1 igrac ja drzi topkata maksimalno sto moze se dur ne mu dojdat 3 da mu ja zemat (snajder najcesto) drugite samo gledaat sto i kako, posle kako slag na tortata ni se Lusio i kompanija koj se mislat deka se xavi i iniesta, i protivnicite dosea pri sekoja nivna kontra ne kinat... Eh druze zboris za presing... Vidi go toj klipot od 10 min od utakmicata Barsa - Real e toa e presing, da ne znaat kaj im e gavata galaktikosite.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Ние го сакаме Бенитез, само нека издржи во Интер до крајот на сезоната за да не си најде друг тим ако го избркате сега. :) Таман кога ќе си оди Унаи Емери може да се врати Бенитез во Валенсија. :smir: :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Inter nema ni P od presing, ostaj toa sto saka benitez toa da go pravi, kolku uspeva vo toa, site sme svedoci.

Koga napagame, 1 igrac ja drzi topkata maksimalno sto moze se dur ne mu dojdat 3 da mu ja zemat (snajder najcesto) drugite samo gledaat sto i kako, posle kako slag na tortata ni se Lusio i kompanija koj se mislat deka se xavi i iniesta, i protivnicite dosea pri sekoja nivna kontra ne kinat... Eh druze zboris za presing... Vidi go toj klipot od 10 min od utakmicata Barsa - Real e toa e presing, da ne znaat kaj im e gavata galaktikosite.
Знам дека нема П од пресинг, он ни И од игра нема, но поставеноста му е као за пресинг. Ни јас не се разбрав што пишав, ама Бенитез доколку ме чита гарант ме разбира. :)

Кога напаѓаме, секој втор напад ни е преку Лусио, кој тегачи од шеснаесетник кај нас до пола терен, ќе изгуби топка, ќе направи фаул и го прави оној осветнички поглед кон судијата. :lut: Можда затоа не тепавме денес, го немаме Лусио. Штета што тоа не беше изјавата, барем да имаше на што да се насмееме. :pos:

Погледнете го Камби само како си трчкара, а порано тој беше оној кој ги „чекаше“ противничките играчи да дојдат пред шеснаесетник.
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
3
Една добра идеја од Ма Ки.. да го избркаме крофнето (добро,ова (скоро) секој го мисли) и да не зимаме нов тренер,да пуштаме снимки од Мурињо у соблекувална...

Одвај чекам да видам што ќе изјави румениов сеа...
Па озбилно што.. Составот ке го кажува Џузепе Барези или евентуално Занети... и нека им пуштаат снимни од Мурињо кога ги мотивирал :))

--- надополнето ---

http://www.inter.it/aas/news/reader?N=35200&L=en
цццццццццц и ја да отидам до кај Бенитезз да го замолам да ме стаи на некоја утакица.. ке ми овозможи такво искуство .. нели ?? :P
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Па озбилно што.. Составот ке го кажува Џузепе Барези или евентуално Занети... и нека им пуштаат снимни од Мурињо кога ги мотивирал :))

--- надополнето ---

http://www.inter.it/aas/news/reader?N=35200&L=en
цццццццццц и ја да отидам до кај Бенитезз да го замолам да ме стаи на некоја утакица.. ке ми овозможи такво искуство .. нели ?? :P

Ова ко у маало на фудбал ... НАЈСТАРИТЕ ДВАЈЦА бираат :)))))
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
Clamoroso: Leonardo sempre piu vicino!!!
OMFG, Лео изглеа нов тренер ке биде на Интер, бар тоа го налагаат шпекулацииве од оваа вечер, се наведува дека изборот паднал на Лео и дека можно е и пред светскиот куп да седне на тренерското место. Денес ке има состанок и ке падне конечната одлука, а чисто сумјам дека епилогот ке биде ваков али ај, да видиме ...

А Лео а некој 10ти, свеедно, ко што вика Иосоно, секој ке личи на тренериште во споредба со келнеров.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
Син не го викај келнер.... ги навредуваш келнерите!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
Во право си, У пм !
Крофна it is ...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Знаев дека формата на Интер е тапа, но и Вердер е очаен сезонава, особено нивната одбрана и сепак олекував некако дека ќе се протуркаат до тешка победа за да го освојат првото место. Сепак овој резултат може да се опише како катастрофа, без разлика колку биле мотивирани играчите и колку им значел дуелот.

Не може да ме убеди дебелиот дека му е сеедно дали ќе игра со Барса, Реал, Челзи, Манчестер или ќе игра со Валенсија, Копенхаген, Марсеј.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ние го сакаме Бенитез, само нека издржи во Интер до крајот на сезоната за да не си најде друг тим ако го избркате сега. :) Таман кога ќе си оди Унаи Емери може да се врати Бенитез во Валенсија. :smir: :)
Немој да посакуваш нешто за кое подоцна ке се каеш :)

Прашај ги т.е читај низ темава што им направи Бенитез на комшикиве па пак пиши го постот :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Знаев дека формата на Интер е тапа, но и Вердер е очаен сезонава, особено нивната одбрана и сепак олекував некако дека ќе се протуркаат до тешка победа за да го освојат првото место. Сепак овој резултат може да се опише како катастрофа, без разлика колку биле мотивирани играчите и колку им значел дуелот.

Не може да ме убеди дебелиот дека му е сеедно дали ќе игра со Барса, Реал, Челзи, Манчестер или ќе игра со Валенсија, Копенхаген, Марсеј.
Па исто му е бе брат , ке изгуби од кој и да е со оваква форма/мотив/формација/играчи/замени ..... и после ке рече - ПОКАЖАВМЕ КАРАКТЕР но .............. (не ми дадовте 200 милиони за Кајт/Инсуа и остали срања)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па исто му е бе брат , ке изгуби од кој и да е со оваква форма/мотив/формација/играчи/замени ..... и после ке рече - ПОКАЖАВМЕ КАРАКТЕР но .............. (не ми дадовте 200 милиони за Кајт/Инсуа и остали срања)
Рачунај дека 1/8 - финалето е во февруари, до тогаш има време да се сменат работите. Повредените веројатно ќе се вратат, можеби Снајдер, Маикон и остнаати ќе ја вратат формата, некое освежување на тимот, па и нов тренер :)

Лани кога беше извлечен Челзи повеќето беа скептици за тоа колкави се шансите да се помине, Барса тотално го надигра Интер во групната фаза итн, но видовме подоцна што се случи, како тимот се надградуваше и формата одеше нагоре.

Знам дека за годинава има премногу можеби, ама едно е да се очекува дуел со Копенхаген, а сосема друго со Барса или Манчестер.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
кој го ебе... повреди/неповреди, не ми кажувај дека со Лацио мораше да игра НАПОЛИТАНКАТА... Сантон е тој играч кој треба да се форисира што повеќе за да заменува полека полека Маикон и ЧИБУ... наместо тоа... овој со образиве.. форсира некои Наполитанки... што ... и таа утакмица со Лацио да не не му требаше победа... кој го ебе, некогаш го бранев и бев голем оптимист.. али сега не сакам да го гледам.. Барези нека си биде, на чергаров уште 2 шамара, да му ги запалам уште толку румените образи.. пут под ноге, и марш у твојата ебана Шпанија.. нека ги води таму Ксерез/Алмерија/Албасете и нека покажува таму карактер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom