Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Што тропав јас цело време, тоа е тоа.

И на Морати му беше гајле за овој натпревар, сигурно Бенитез не одлучувал дека ова не е важен натпревар, ова било договорено заедно со Морати, кратко и јасно.

Апла беше провидно дека не им е битен натпреварот, ама не смеат да кажат дека не е важен од причина што никој до сега не изјавил така. Кога ја видов изјавата на Морати и Бенитез и кога видов кои се повикани јасно ми беше колку е саат.

И некој ќе каже не може да биде изгубен однапред натпреварот, требало да се борат, па они коњине што треба да изборат првотимски статус беа најтруби, ах Мурињо што ни направи со овој Мунтари, секој ебан играч е подобар од него, секој.
Izgleda ne me sfate, toa deka Morati e kriv sto go pisav na kraj e deka STO KUR GO DRZI USTE KAKO TRENER?
A toa sporedbata na izjavite mi e kolku da vidime site vaka kolku e beden... Ednas vika deka od mozni od 1 do 10, 10 e vaznosta na ovoj natprevar i tamu mi glumi deka prvo mesto treba, poubo, a sega dava izjava ne moravme da tepame, dobro be, za sto ne misli ovaj? Za kozi? Misli deka ne izlazal sea i site mu veruvame i mislime ko nego?

Со ваква изјава само потврдува колку е беден ...
Каков срам само претставува ваквата изјава за европскиот првак, ама ок, со ваков ''тренер'' сликата на тимот кој е воден од него под дифолт може да биде само просечна, па бар ја имам до некаде разбирање за дебелиов лудак, сваќам дека му се тие можностите, после светскиов куп нека си фаќа фајронт ...
Ке има одмор, ке има простор за било кој друг тренер колку толку да ги оправи нештата, бидејќи со Рафа немаат теорија да влезат во први 4 за наредна сезона, да, Рафа, човекот што вети титула пред скоро недела дена во Серија А.
Ostaj toj, i igracite pocnaa da go kopiraat... Sramota
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
Во текот на 1 ден, Мурињо по интерфон да им збори минут време, ке изгледаат 10 пати подобро од ова денес, значи минут време во тек на ден, и дента кога се игра мечот, минут ипол, минут пред натппревар, и 30 секунди за време на полувремето.
Е до тој степен е мизерен овој дебел масивен мрсен кроасан што е на клупата, више не ни заслужува да го нарекуваме тренер, навреда е тоа за тренерската позиција, ја мислам дека и Јонуз се вреѓа кога ке прочита некоја реченица во весник каде меѓудругото пишува и '' тренерот Бенитез '' ...
Ostaj toj, i igracite pocnaa da go kopiraat... Sramota
Пак ке кажам, каков тренер, таква екипа ...
Веќе врие и во играчкиот кадар ( прашање на време кога ке ескалира ова незадоволство ), чим излага шпекулација за Камби дека барал смена на Бенитез веќе јасно треба да ни стане до каде е отидена оваа '' перфектна '' работа на келнеров во тимов, па макар и да не е точно тоа, сеедно, пишав и на сајт, каде има чад таму има и оган ...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Nah :)

п.с. Добро, му личи на првак да губи од еден мизерен Вердер 3-0 и оправдување му било, не биле заинтересирани? Глупости.
Мислев да направи еден повик до Мадрид (Мурињо) и да го праша што-како, зошто очигледно дебелиов сака тимот да се прилагоди на него, а не он на тимот. :)

Да се надеваме дека така нема да биде со новиот тренер... Се надевам на Боас или Ѕенга, иако првиот е невозможна мисија да се донесе до Меаца. Затоа вториов со раширени раце би го пречекал. Ем е пријател на Мурињо, ем има сличен стил на него и е пред се жива легенда на клубот!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Аууу страмота..не знам повеќе што да искоментирам кога веќе се е кажано за моменталната ситуација во која се наоѓаме..да не се правам на будала ги играв дабл вердер и шалке во ливчето но парите и не ми се дотолку битни колку што Интер е дотолку мизерен па да губи од нискорангирана екипа како Вердер...сега не знам дали да навивам да го освоиме светското или да изгубиме како магариња??..неможам против Интер да навивам душата не ми дава и секако дека со цело срце посакувам да го освоиме светкосто па макар и крофнарот остани до крајот на сезоната каде со него ќе завршиме 6 место...друго е чуството кога ќе станиме светски шампиони и барем на година дена ќе го носиме аблемот на фифа што во моментот се наоѓа во дресот на барселона...како и да е деновите на Крофната му се избројани и во секој момент Морати треба да престани да се глупира и да му експлодира довербата...!
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Мислев да направи еден повик до Мадрид (Мурињо) и да го праша што-како, зошто очигледно дебелиов сака тимот да се прилагоди на него, а не он на тимот. :)
Јас помислив да сврти до Мадрид за да си побара замена x)

п.с. Пелегрини е цар.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
Мислев да направи еден повик до Мадрид (Мурињо) и да го праша што-како, зошто очигледно дебелиов сака тимот да се прилагоди на него, а не он на тимот. :)
Ееее ФА, да си ми жив и здрав, истово го кажав пред месец дена, до буква исто се изразив ...
Али еве, во принцип да кажеме дека тоа е и поентата на 1 тренер со тоа што Мурињо во Интер го имплементираше шампионскиот менталитет што го поседува, внесе авторитет и тимот тераше како он свири, за оние кои делуваа дефектно у тој состав или беа праќани во Примаверата ( Балотели ) или на позајмица ( Кварезма и Мансини ) или беа укотвени на клупата ( Мунтари лани, Максвел пред година ипол ).
А Рафа го прилагодува овој тим на она што тој во моментов претставува, очаен и беден тренер ( до сега пишував просечен, али и тоа е комплимент за него ), го изгуби она што го поседуваше во Валенсија, таква дигресија има во кариерата што мислам дека ништо не може да го спаси во иднина, со ова што во Интер го прави он веќе никогаш нема да води голема екипа и прашање е дали некогаш ке освои некаков трофеј во својата кариера.

Рафа у принцип ти е класична неправда, зашто во Интер има плата која вели дека тој по една сезона ке земе 3м евра, па рачунај до сега колку заработил, пола сезона е, значи 1.5м евра веќе си има прелеано во свој буџет, се ежам на оваа помисла. :tapp:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин

Барем сите да се смееме на негова сметка,кога веќе знаеме дека е дебил.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ееее ФА, да си ми жив и здрав, истово го кажав пред месец дена, до буква исто се изразив ...
Али еве, во принцип да кажеме дека тоа е и поентата на 1 тренер со тоа што Мурињо во Интер го имплементираше шампионскиот менталитет што го поседува, внесе авторитет и тимот тераше како он свири, за оние кои делуваа дефектно у тој состав или беа праќани во Примаверата ( Балотели ) или на позајмица ( Кварезма и Мансини ) или беа укотвени на клупата ( Мунтари лани, Максвел пред година ипол ).
А Рафа го прилагодува овој тим на она што тој во моментов претставува, очаен и беден тренер ( до сега пишував просечен, али и тоа е комплимент за него ), го изгуби она што го поседуваше во Валенсија, таква дигресија има во кариерата што мислам дека ништо не може да го спаси во иднина, со ова што во Интер го прави он веќе никогаш нема да води голема екипа и прашање е дали некогаш ке освои некаков трофеј во својата кариера.

Рафа у принцип ти е класична неправда, зашто во Интер има плата која вели дека тој по една сезона ке земе 3м евра, па рачунај до сега колку заработил, пола сезона е, значи 1.5м евра веќе си има прелеано во свој буџет, се ежам на оваа помисла. :tapp:
Јебига, мислев дека до тимот е поради повредите, но последниве 5 натпревари ме демантираа. Два натпревари победи, мислев ќе тргне на добро и повторно два порази.

Најмногу ме изритира изјавата од вчера и изјавата од денес. Апла човек треба да биде еби ветер за да каже сосема две различни изјави во рок од 24 часа. Затоа, како што пишав, повеќе од сигурен сум дека по СКП ќе биде избркан, зошто ќе има време новиот тренер да се уигра барем малку со тимот, бидејќи ќе има две недели одмор.

Еве, пред некој ден имаше најави дека Ѕенга ќе биде седнат, он изјави дека не е контактиран, што алудира дека има нешто. Кај има чад, има и оган, нели? :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Vaka sea, od Benitez site se podobri, site drugi opcii momentalno, ama ne znaci toa deka treba po Zenga da odime.

Ni treba motivator, ni treba ucitel, a pred se ni treba nekoj father-figure, deka vrieme od mladinci, a mladincive so Benitez osven vrtenje na mesto, nisto drugo ne pravat.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Vaka sea, od Benitez site se podobri, site drugi opcii momentalno, ama ne znaci toa deka treba po Zenga da odime.

Ni treba motivator, ni treba ucitel, a pred se ni treba nekoj father-figure, deka vrieme od mladinci, a mladincive so Benitez osven vrtenje na mesto, nisto drugo ne pravat.
А кој друг освен Ѕенга би можел да биде доведен?

Спалети? Немој не ме радуј, мотиватор из снова, можам да му ја замислам фацана скисната кога ќе му засвири 60 000 публика на Меаца.

Рајкард? Ќе се испокара со Суљо и останата „црна мамба екипа“ зошто му ја ду*пеле братучедката. :) Шала на страна, ќе тера некој технички фудбал, а таков во Италија не успеало, не успева, а нема ни да успее некогаш. И Бенитез игра технички фудбал, ете видовме на почеток на сезона, ама еве види сега каде сме.

Боас јас би го посакал како прва алтернатива, школа на Мурињо, беше дел од тимот на Мурињо првата сезона во Интер, знае колку-толку од италијански фудбал, а и резултатите во Португалија му се страшни. Но тешко дека ќе дојде, бидејќи под договор е со Порто, а не верувам дека ќе ризикува пропаст на кариера само затоа што Интер го повикува на сред сезона да го среди хаосов.

Ѕенга е најбезболно решение. Најпрвин, легенда на клубот е, обожаван од фановите. Има искуство со Палермо во Сериа А, го знае италијанскиот фудбал, а и како што се збореше во Италија, карактер као Мурињо е. Впрочем, Мурињо лани изјави дека прв би го седнал Ѕенга како негов наследник, ако си замине.

Нема други, тие се. :) Екскурзии со Леонардо и Дунга тешко дека Морати ќе дозволи, пред се бидејќи му треба некој кој ќе го крене Интер, а не некој кој ќе се прилагодува.

Затоа Ѕенга е логичен избор, а како што кажав, после поразот со Лацио излегоа најави дека почнале преговори со него, а Ѕенга ги демантираше, секако. :)

Упс, Анчелоти. :) Секој ден откако ќе станам палам свеќа Абрамович да го избрка и Морати во исто време да бара нов тренер...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Zenga bilo prv izbor deka e legenda od klubot i obozavan od fanovite? :D really? :D

Rajkard na Zenga moze da mu e tutor za se :) ova kako prvo.

Vtoro, Suljo ne e Roni, taka da Suljo i bezpari ke go davat ako si izigrava hollywood style :)

Treto, ako Benitez igra tehnicki fudbal, jas sum supermen.

Villas Boas vaka na hartija e super, a siguren sum i deka za 4-5 godini ke e bomba :) i jas skirsno za nego navivam, ama poveke Rajkard bi mi go napravil kejfot.

Veruvaj i bez trener da sme, pak podobri ke sme od sega. Znam deka za ova mi veruvas :D

edit:

Orlandoni: "A wonderful present, thanks Benitez" :pos: :pos: :pos:, thank you ...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Zenga bilo prv izbor deka e legenda od klubot i obozavan od fanovite? :D really? :D

Rajkard na Zenga moze da mu e tutor za se :) ova kako prvo.

Vtoro, Suljo ne e Roni, taka da Suljo i bezpari ke go davat ako si izigrava hollywood style :)

Treto, ako Benitez igra tehnicki fudbal, jas sum supermen.

Villas Boas vaka na hartija e super, a siguren sum i deka za 4-5 godini ke e bomba :) i jas skirsno za nego navivam, ama poveke Rajkard bi mi go napravil kejfot.

Veruvaj i bez trener da sme, pak podobri ke sme od sega. Znam deka za ova mi veruvas :D
Значи не реков дека е прв избор поради тоа што е обожаван од фановите и легенда на клубот, туку реков дека е најбезболно и најлогично решение.

Од каде тоа дека Рајкард може на Ѕенга да му биде тутор за се? Сега ќе ми кажеш дека Рајакрд му го дал овој тим на Гвардиола, но и Бенитез газеше со Валенсија во шпанско, па дури и стигна до финале на ЛШ.

А како би го протолкувал овој пресинг стил што го игра Интер, со сите играчи освен голманот на противничка половина?

За последното, знаеш дека се сложувам. :) Но искрено, Ѕенга ми е фаворит, во случај Анчелоти да не добие отказ (не дај боже).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom