Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
E pa ajde decki bez nervozi :) Imat vreme :) Minatata sezona im begavme 14 boda pa na kraj bese stiskavac :)


Btw PANDEV??? Nemozam ni da go gledam veke na teren :)
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
162
Поени од реакции
17
Ако судијата не го видел фаулот на Ето ( а пошто не му даде ниту жолт), скоро сигурен сум дека ќе се гледа снимката што значи сигурно еден меч бан.
Да му дадеше жолт , немаше да има никаква дополнителна казна
 
M

mercenary

Гостин
Бјамбјани? :pos: :pos: :pos:
Ахам ;))
Биабиани во Интер - Па толку изгубено суштество што нема ВРСКА!!!! од фудбал не сум видел до сеа........ Дури и од Пандев е полош за барем 5 пати!
А во Парма,колку што се сеќавам,не беше таков...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
А ти ова го уведе по само една утакмица дека они незнаат гол да дадат и пас , и дека Бенитез не е крив пак увиде по само една ебана утакмица
Не ме разбра. Што сакаш да каже Бенитез по пораз?

--- надополнето ---

Ахам ;))
Биабиани во Интер - Па толку изгубено суштество што нема ВРСКА!!!! од фудбал не сум видел до сеа........ Дури и од Пандев е полош за барем 5 пати!
А во Парма,колку што се сеќавам,не беше таков...
А ми викавте да му дадеме време да се докаже кога ви зборев пред некоја недела дека е ограничен фудбалер без никакви шанси за напредок :)
 
M

mercenary

Гостин
Не ме разбра. Што сакаш да каже Бенитез по пораз?

А ми викавте да му дадеме време да се докаже кога ви зборев пред некоја недела дека е ограничен фудбалер без никакви шанси за напредок :)
Ја сакам да каже дека е ретардиран,дека за рекордно време го уништи Интер и дека уште веднаш ќе си ги спакува куферите и тивко ќе си замине.:))

Да беше само он така ретардиран,ај,ќе речеме дека е до него и дека е ограничен фудбалер без никакви шанси за напредок.
А што праиме со другите,што се они? Не игра само он како ретардиран,и Кутињо незнае пас да направи ни ништо..
Ја викам дека додека тренер му е Бенитез,Биабиани е,сеа следува она твоето,фудбалер без никакви шанси за напредок..
Незнам што им прави и како му успева да ги демотивира до оваа мера...
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
:raz:Ја типувам на 2-ка:toe:
Мал е коефицинетот , ништо немаш фатено :):)

--- надополнето ---

Не ме разбра. Што сакаш да каже Бенитез по пораз?

--- надополнето ---


А ми викавте да му дадеме време да се докаже кога ви зборев пред некоја недела дека е ограничен фудбалер без никакви шанси за напредок :)
Да си ги признае грешките направени до сега и да обели образ пред фудбалската јавност да рече I Quit А не да се бламира тука , тимот напредувал , жити мајка му поверував
Уствари да напредуваме , не се повреди никој денес така

До iosonno
Абе брат овој и денес ја носеше лилаковата кравата , ненормален е дефинитвно , ни Екрем од Фарма не му е равен
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Ај да бидеме реални за натпреваров.Кој е најголем виновник за поразот?
Пријатле навистна да бидеме реални второ полувреме го изгледаме заедно и играта беше катастрофа Киево се бранеше што и беше оправадно а интер не створи ните една посериозна шанса за да го израмни резултатот...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Tи изгледа забораваш лани за што Каморанези не беше казнет, а за што играчи на Интер добиваа казни, па сега на памет само терате ...
Контрадикторни сте, мајке ми.
Лани за лани ама оваа година ептен очигледно е... ќе видиме ќе излезе еден ден се на виделина и за фарсополи и за овие работи само судиите нека се пучат на морати ќе си останат дома...
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Лани за лани ама оваа година ептен очигледно е... ќе видиме ќе излезе еден ден се на виделина и за фарсополи и за овие работи само судиите нека се пучат на морати ќе си останат дома...
А според тебе не беше за црвен тоа кога овој цезар го удри по глава Ето безе топка , или судиите пак за нас . Ова на Ето не го видоа , а тоа кога го удрија Ето го видоа и ништо , нит жолт
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
А според тебе не беше за црвен тоа кога овој цезар го удри по глава Ето безе топка , или судиите пак за нас . Ова на Ето не го видоа , а тоа кога го удрија Ето го видоа и ништо , нит жолт
Не сакам да навлегувам во дискусија ама ај уште овој пост... Цезар според мене требаше да добие жолт картон а она што го направи Ето без топка тоа е класичен црвен и без никаква дискусија и дилема судијата требаше да му даде црвен на Ето...тоа е мое мислење...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Ајде бе го чекам моментот кога Морати ке му даде отказ на Бенитез!
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Не сакам да навлегувам во дискусија ама ај уште овој пост... Цезар според мене требаше да добие жолт картон а она што го направи Ето без топка тоа е класичен црвен и без никаква дискусија и дилема судијата требаше да му даде црвен на Ето...тоа е мое мислење...
Па добро де , и ја викам дека требаше на Ето да му дадат црвен , треба да луд да реќеш дека тоа не е црвен , меѓутоа кога веќе ги гледаш одлуките на судиите и ги коментираш биди бар реален . Го удира по глава со тупаница а топката стои пред Ето , директен црвен е и ова . Разликата е што Ето ќе требаше да отсуства подолго односно да речеме 5-6 натпревари за ова што го напраи а овој 2-3 и мирна глава за судијата
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.506
Поени од реакции
58.916
Лани за лани ама оваа година ептен очигледно е... ќе видиме ќе излезе еден ден се на виделина и за фарсополи и за овие работи само судиите нека се пучат на морати ќе си останат дома...
Што е очигледно бе да му е*ам м...... ако има тројца на форумов кои можат да помислат со главата колку-толку објективно и да не кењаат на секое кога на противникот нешто не му се суди, а да се кријат под дрво и под камен кога нешто е за нив досудено.

Милан - 1 непостоечки пенал (Амброзини, заборавив со кој беше)
Интер - 1 непостоечки пенал, Ето (Бреша)
Јувентус - 1 непостоечки пенал, Красиќ (Болоња)

Повремено, судиите нема да видат нешто. Стартот на Ето, падот на Красиќ, стартот на Ибра врз Матераци... ништо нема што не се случува на терените било каде. Нормални грешки се.

Како навивач на Интер ако сакам можам да го правам тоа што останатите го прават кога се во минус (се фаќаат за секаква сламка), но се трудам да бидам објективен колку што може и да кажам дека судењето оваа година за Италијански услови е одлично (во споредба со други години) и се надевам дека вака ќе продолжи до крај. Грешки секогаш има и не цепидлачете многу-многу сите.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Оуфф ама лоша е ситуатцијата со бенитез затоа што има потпишано договор 4 годишен ако не се лажам и плата 5 милиони ( бар толку му бараше на јуве ако грешам попрајте ме ) само пред 3 месеци ....тоа е лошо ..ако се раскини договорот ке мора да се плати дебело ..памтам кога јуве го отпушти раниери на 2 месеци пред крајот на договорот плативме 2 милиони :S ....а додека има повреди бенитез има алиби ..или се повреди или не им се игра под него
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom