Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.877
Поени од реакции
16.091
Зашто ова му беше прв натпревар по повредата, не беше 100% подготвен.
Toj кога беше 100% „подготвен“ играше мизерично, оваа сезона игра ептен лошо, и очекувано беше да биди сменет денеска, додуша замената беше уште по мизерна ама тоа е друг муабет веќе.
Иначе ако се избрка Рафа незнам зошто очекувате некои одлични резултати од новиот тренер(кој и да биде, па и Мур да се врати :)) ...сезоната е отидена во курац, па така да пласман во ЛШ за наредната година и 1/4 финале оваа година ќе биди одличен резултат...гледајќи ја состојбата во клубот која во моментот е ептен лоша.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас кога ви велам дека Бенитез пред Јануари не бега вие па сигурни бевте во негово отказно решение!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.027
Јас кога ви велам дека Бенитез пред Јануари не бега вие па сигурни бевте во негово отказно решение!
Па кога го пренесува тоа весник кој е близок до Интер и кој обично дава точни информации за нив, кога го пренесува истото и човек кој работи за официјалниот канал на Интер ( Рекалкати ), што друго ни преостанува ?

А Морати кутриов вика имал доверба во Рафа, тоа значи и дефинитивно отказ за дебелиот, само прашање на време е кога ...
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Ај да бидеме реални за натпреваров.Кој е најголем виновник за поразот?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Значи само на Интер е забрането давање на црвен картон и судење пенал против нив? Очекувам казна за Ето утре за она што го направи, како што беше казнет Красич кај нас!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.027
Значи само на Интер е забрането давање на црвен картон и судење пенал против нив? Очекувам казна за Ето утре за она што го направи, како што беше казнет Красич кај нас!
Tи изгледа забораваш лани за што Каморанези не беше казнет, а за што играчи на Интер добиваа казни, па сега на памет само терате ...
Контрадикторни сте, мајке ми.
 
M

mercenary

Гостин
"it must be said that my men showed character today however"
Коа го прочитав ова,умре една овца на Шар Планина..
Што зборам? Ни ја незнам :toe:..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Што очекувате да каже Бенитез? Да каже Пандев е дрво што втор меч промашува чист гол, што Занети и Камбиасо не знаеа пас да дадат. И не ми кажувајте сеа Бенитез бил крив, не може Бенитез да е крив што Камбиасо и пред се Занети не знаеа пас да додадат.
 
M

mercenary

Гостин
Што очекувате да каже Бенитез? Да каже Пандев е дрво што втор меч промашува чист гол, што Занети и Камбиасо не знаеа пас да дадат. И не ми кажувајте сеа Бенитез бил крив, не може Бенитез да е крив што Камбиасо и пред се Занети не знаеа пас да додадат.
Што е поверојатно,дека Милито,Маикон,Снајдер,Пандев,Биабиани,Занети,Камби и тн. се ретардирани или дека Бенитез е ретардиран?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Clearly after a defeat nobody is happy, but the players worked hard and had the right reaction in the second half, they showed everything a team with charecter should show. Unfortunately we lacked the goal on a couple of occasions, but as far as effort and attitude are concerned the team was there. The reactions of the players was positive, right until the end, the pitch was awful. The team demonstrated charecter and had we scored it would have changed everything

Овој и официјално е ненормален , па ова не го кажуваше ни Ѓоре Јовановски кога беше пред отказ у ЦСКА
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.027
Што очекувате да каже Бенитез? Да каже Пандев е дрво што втор меч промашува чист гол, што Занети и Камбиасо не знаеа пас да дадат. И не ми кажувајте сеа Бенитез бил крив, не може Бенитез да е крив што Камбиасо и пред се Занети не знаеа пас да додадат.
Чекај чекај, сакаш да кажеш дека го оправуваш следново ? Benitez resists: "Positive reaction''
I lol'd, Киево можеа 6 гола да дадат, која проклета реакција ? Како тоа што очекувате да каже ? Па сигурно не ова .... Positive Reaction.
Стварно чудни сте ми што го оправдувате или терате на изговори, Камбијасо и Занети до лани не грешеа на основни пасови, т.е. не до лани, до пред 4-5 месеци, да се разбереме само, откако дојде Бенитез СИТЕ играат 3 скалила полошо од она што беа лани, ова само додадете го на низата ''случајности'' кои се десија откако Рафа стапна во Интер. :toe:

Убаво рече и Штрафон, што е поверојатно у ситуацијава, ради играчите е или ради Рафа што истите оние од пред 4-5 месеци сега се пародија на тоа што беа ?!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Што очекувате да каже Бенитез? Да каже Пандев е дрво што втор меч промашува чист гол, што Занети и Камбиасо не знаеа пас да дадат. И не ми кажувајте сеа Бенитез бил крив, не може Бенитез да е крив што Камбиасо и пред се Занети не знаеа пас да додадат.
Шо да знај Занети лев бек го играше прво полувреме, по десна страна игра Занети. Лево е бескорисен, со левата нема теорија да центрира, зато второ полувреме десно се префрле. А Камбиасо никогаш незнаел да подај, Камбиасо е за физичко присуство, а вака повреден само се бламира.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Што очекувате да каже Бенитез? Да каже Пандев е дрво што втор меч промашува чист гол, што Занети и Камбиасо не знаеа пас да дадат. И не ми кажувајте сеа Бенитез бил крив, не може Бенитез да е крив што Камбиасо и пред се Занети не знаеа пас да додадат.
А ти ова го уведе по само една утакмица дека они незнаат гол да дадат и пас , и дека Бенитез не е крив пак увиде по само една ебана утакмица
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom