Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Глигор од А1 е мало дете за овој нашиов овде...


Мурињо: "[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]My heart has a little space for Chelsea, a lot for Vitoria Setubal and all of it for Inter."[/FONT]
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.683
Поени од реакции
6.160
Занети: Интер е моето семејство


Хавиер Занети ја добива пригодната награда за рекордот Гети
Капитенот на Интер, Хавиер Занети продолжува да пишува историја во дресот на нероазурите. На натпреварот против Болоња аргентинецот го одигра 519. натпревар за тимот со што го израмни рекордот на Џуземе Пергоми.

Тој беше заменет од страна на тренерот Леонардо на крајот од натпреварот и заработи бучни овации од публиката. По натпреварот тој изјави дека Интер е неговата фамилија.

„Сакам да му заблагодарам на сите фанови за овациите од трибините. Оваа вечер беше голема. Фановите секогаш ме прифаќале фантастично, уште од првите години во клубот, јас станав дел од големото семејство на Интер“.

„Кога дојдов тука во 1995. година, никој не ме познаваше. Семејството на Морати сепак ги отвори вратите за мене и ние пораснавме заедно. Сакам да ја завршам кариерата тука, освоив многу титули и сакам да продолжам да го правам тоа“.

„Верувам, сеуште е можно да го освоиме Скудетото. имавме проблеми со повредени играчи во минатото, но сега повторно сме во топ форма и се може да се случи до крајот на сезоната“,
смета Занети.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас мислам дека тоа затоплува во Милано според мене е многу глупо и ништо не кажува....Треба да сте свесни дека екипава неможи да ги победи сите утакмици до крајот и дека ќе биде пеколно тешко да се стигне а камоли да се помини Милан бидејќи немаме состав како Барселона и Реал Мадрид да толчиме се пред нас ..како второ за емсец дена ќе играме и во ЛШ што играчите дополнително ќе бидат исцрпени и тешко дека ќе го дааваат својот максимум на секој натпревар(посебно кога минатата година освоивме се)...трето Милан не се наивна екипа туку така да ги губат бодовите,сепак за нив настапува Ибрахимович..колку и да го мразите Носов е играчина во секој поглед и можи да ти реши утакмица скоро секогаш.....не знам што се запаливте дотолку на победа против една никаква Болоња кога не игравме нешто посебно туку сите голови беа некако набафтана(освен третиот)..јас ви тврдам дека со онаква игра и поставеност на гостинските натпревари тешко дека ќе победуваме посебно кога ќе иргаме против тврди екипи дома како Удинезе,Сампдорија,Јувентус.....ве замолувам како фан на Интер да не се бламирате со тоа затоплувањето бидејќи до крајот ништо не се знае и ако бидат Милан шампиони на крајот(а ќе бидат) ќе го изедиме најголемиот ремет досега за сите 5 години што владеевме(не само од Миланезите туку и од јувенташите и Романезите)..едноставно искулирајте малце и уживајте во моментов!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.872
Поени од реакции
16.079
Никад нема да го зборам тоа ако некој го лапне за 25 милиони евра, премногу е а Интер не планира да ја тера политиката од порано кога ги преценуваа играчите и кога немаа никаква корист од тоа, последен ваков пример беше Кварезма кој беше тежок флоп тука.

Не го оспорувам талентот на Санчез, ама 25м евра ?!?! Не бе, нека се гонат у три лепе, а и не научија од сопственото искуство дека до сега на ваков начин се поебале со Јакинта, Кваљарела, Агостино и ред други, кои ги преценуваа па потоа за упола цена ги даваа.

Во моментов, со 4312 форматов, и со враќањето на Коутињо и Снајдер, задоволен сум од овој кадар, не се условени пример ко Јуве, кои го изгубија Кваљарела, па да мораат да земат играч напред, како и да е, од наредно лето појачување на средината и нападот се морални, па тек после да се мисли и на бековските позиции во случај Сантон да продолжи со неконстантноста а и Киву да си ја тера дигресијата у неговата форма, мада со Лео искрено, немам некои забелешки за тимов, дури и Кастелаци, играч во кој најмногу се сомневав, игра одлично.
И јас не сум за да се плаќаат толку пари за некој фудбалер, па и Меси да бил, ама детето е во страшна форма, плус тоа и е млад..
Знаеш на почеток на сезоната го праевме истиот муабет, дека не ни треба никого, можиме ние и со овој состав да освоиме Сериа А, така и ќе беше ако не беа повредите и лошата форма на играчите..ете пак се враќаме на истото дека не ни треба никого во екипата...на чело со Леонардо и со враќањето на формата на некои клучни играчи се си дојде на свое место.

..е сеа дали ќе се вратиме во борба за скудето незнам, чекор по чекор треба да се оди, утакмица по утакмица..да не се удараме во гради и да на секој пост кажуваме дека се затоплило во Милано.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241
Едно прашање, ако може да ми дадете одговор.

Бјамбјани е од ваша школа, па беше даен у Парма, или е продукт на Парма или некој си трет ???
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.502
Поени од реакции
58.895
Едно прашање, ако може да ми дадете одговор.

Бјамбјани е од ваша школа, па беше даен у Парма, или е продукт на Парма или некој си трет ???
Наш е, а пред тоа не знам :)

--- надополнето ---

Јас мислам дека тоа затоплува во Милано според мене е многу глупо и ништо не кажува....Треба да сте свесни дека екипава неможи да ги победи сите утакмици до крајот и дека ќе биде пеколно тешко да се стигне а камоли да се помини Милан бидејќи немаме состав како Барселона и Реал Мадрид да толчиме се пред нас ..како второ за емсец дена ќе играме и во ЛШ што играчите дополнително ќе бидат исцрпени и тешко дека ќе го дааваат својот максимум на секој натпревар(посебно кога минатата година освоивме се)...трето Милан не се наивна екипа туку така да ги губат бодовите,сепак за нив настапува Ибрахимович..колку и да го мразите Носов е играчина во секој поглед и можи да ти реши утакмица скоро секогаш.....не знам што се запаливте дотолку на победа против една никаква Болоња кога не игравме нешто посебно туку сите голови беа некако набафтана(освен третиот)..јас ви тврдам дека со онаква игра и поставеност на гостинските натпревари тешко дека ќе победуваме посебно кога ќе иргаме против тврди екипи дома како Удинезе,Сампдорија,Јувентус.....ве замолувам како фан на Интер да не се бламирате со тоа затоплувањето бидејќи до крајот ништо не се знае и ако бидат Милан шампиони на крајот(а ќе бидат) ќе го изедиме најголемиот ремет досега за сите 5 години што владеевме(не само од Миланезите туку и од јувенташите и Романезите)..едноставно искулирајте малце и уживајте во моментов!
1. Треба да ги добиеме двете заостанати.
2. Треба да го добиеме дербито
3. Ако ги направиме првите две работи, Милан треба да одигра само едно нерешено повеќе од нас до крајот.

Муабетот: разликата не е толкава колку што изгледа и не мора да се убиеме од тепање за да ги стигнеме.

 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.405
Поени од реакции
6.541
Јас мислам дека тоа затоплува во Милано според мене е многу глупо и ништо не кажува....Треба да сте свесни дека екипава неможи да ги победи сите утакмици до крајот и дека ќе биде пеколно тешко да се стигне а камоли да се помини Милан бидејќи немаме состав како Барселона и Реал Мадрид да толчиме се пред нас ..како второ за емсец дена ќе играме и во ЛШ што играчите дополнително ќе бидат исцрпени и тешко дека ќе го дааваат својот максимум на секој натпревар(посебно кога минатата година освоивме се)...трето Милан не се наивна екипа туку така да ги губат бодовите,сепак за нив настапува Ибрахимович..колку и да го мразите Носов е играчина во секој поглед и можи да ти реши утакмица скоро секогаш.....не знам што се запаливте дотолку на победа против една никаква Болоња кога не игравме нешто посебно туку сите голови беа некако набафтана(освен третиот)..јас ви тврдам дека со онаква игра и поставеност на гостинските натпревари тешко дека ќе победуваме посебно кога ќе иргаме против тврди екипи дома како Удинезе,Сампдорија,Јувентус.....ве замолувам како фан на Интер да не се бламирате со тоа затоплувањето бидејќи до крајот ништо не се знае и ако бидат Милан шампиони на крајот(а ќе бидат) ќе го изедиме најголемиот ремет досега за сите 5 години што владеевме(не само од Миланезите туку и од јувенташите и Романезите)..едноставно искулирајте малце и уживајте во моментов!
Не дека немаме екипа како реал и барса, немаме противници како реал и барса...
НЕ ги споредувај шпанија и италија, во Италија ретко кој тепа на Сицилија, а кај малите екипи сите шампиони мака мачат.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Едно прашање, ако може да ми дадете одговор.

Бјамбјани е од ваша школа, па беше даен у Парма, или е продукт на Парма или некој си трет ???
Од 12 до 16 играл во Бланк Месинг а од 16 ние го земавме па после :
2007 → Chievo (loan)
2008–2009 → Modena (loan)
2009–2010 → Parma (loan)

--- надополнето ---

Сиригу е фан на Интер, така да нема шанси да иде у Милан

" But I am an Inter fan and the band I have in my hair I took from my brother who is a Nerazzurro like me.”
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Ок Илијаико нема повеќе да пишувам Затоплува во Милано.Па нели биланистиве смрзнале на врвот од табелата,затоа така пишував.Штом смета повеќе нема да пишувам.Во продолжение
Лече-Милан 0-0 по првото полувреме!

--- надополнето ---

Јас мислам дека тоа затоплува во Милано според мене е многу глупо и ништо не кажува....Треба да сте свесни дека екипава неможи да ги победи сите утакмици до крајот и дека ќе биде пеколно тешко да се стигне а камоли да се помини Милан бидејќи немаме состав како Барселона и Реал Мадрид да толчиме се пред нас ..како второ за емсец дена ќе играме и во ЛШ што играчите дополнително ќе бидат исцрпени и тешко дека ќе го дааваат својот максимум на секој натпревар(посебно кога минатата година освоивме се)...трето Милан не се наивна екипа туку така да ги губат бодовите,сепак за нив настапува Ибрахимович..колку и да го мразите Носов е играчина во секој поглед и можи да ти реши утакмица скоро секогаш.....не знам што се запаливте дотолку на победа против една никаква Болоња кога не игравме нешто посебно туку сите голови беа некако набафтана(освен третиот)..јас ви тврдам дека со онаква игра и поставеност на гостинските натпревари тешко дека ќе победуваме посебно кога ќе иргаме против тврди екипи дома како Удинезе,Сампдорија,Јувентус.....ве замолувам како фан на Интер да не се бламирате со тоа затоплувањето бидејќи до крајот ништо не се знае и ако бидат Милан шампиони на крајот(а ќе бидат) ќе го изедиме најголемиот ремет досега за сите 5 години што владеевме(не само од Миланезите туку и од јувенташите и Романезите)..едноставно искулирајте малце и уживајте во моментов!
Ок нероазуро.Јас исто како и Иосоно и многу други фанови од нашиот фан клуб мислам дека скудетоти не е недостижно!Ние кулираме ама и ќе уживаме на крајот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom