Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Роси, не оди оф-топик !!!

п.с. Ако имаш купено мрежа за меѓу нозе, пиши ми на профил. :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Се изрезили пред сите тука и 100 евра стај џабе ти се оди навивај за Киево!
Знам дека на сите вие тешко, но се додека Бенитез го водет Интер, нема да се има надеш за успех...
А изјавите секогаш исти, немале карактер, немале свежина ...
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Знам дека на сите вие тешко, но се додека Бенитез го водет Интер, нема да се има надеш за успех...
А изјавите секогаш исти, немале карактер, немале свежина ...
Ако му стегнат отказ на Бенитез ќе се вратиш пак као фан на Интер, не?
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Знам дека на сите вие тешко, но се додека Бенитез го водет Интер, нема да се има надеш за успех...
А изјавите секогаш исти, немале карактер, немале свежина ...
Многу ми е тешко хаха види за кој сум онака те цитирав интересен си во изјавите!Терајте со муабетот за Рафа да не замарам.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ако му стегнат отказ на Бенитез ќе се вратиш пак као фан на Интер, не?
Следниот што ќе го земени Бенитез уште поскапан ќе биди...
Вака како што стојат работите неверувам дека саглам тренер ќе донесаат.
Во игра се само пропаднати и избркани тренери: Леонардо, Спалети, Рајкард, Трапатони ...уште Гаспарини им фали.

Мое мислење е да си останет Бенитез до крајот на сезоната, а после тоа да му се заблагодарет Морати и да му ја удрет клоцата, а налето поголем ќе бидет изборот за нов тренер.
Оваа година очекувам само Интер да бидет пред Јувентус и ништо повеќе.

Во народот е позната изреката: Еден будала ( Бенитез ) што ќе направи, сто (мурињовци) паметни нема да ја управаат.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
duman, sea moze i ban da jades ako mislime deka ne provociras na nekoj nacin :icon_lol: zatoa pazi sto pisuvas, ne moze sea nesto loso da reces za krofneto, za tebe on e gospodin Benitez :pos:

Nego pazete na videoto, Real vodi na gostinski teren, 5 minuti pred krajot, gledajte gi reakciite na Mur, sigurno poveketo ste go gledale videoto, ama krofneto nase, da zagubi doma 3:0 nisto nema da pravi, nego onaka samo ke si zbori sam so sebe... ili ke dzvaka orbit ili ke jade orevi.


edit: ova e avtoritet, neka se najde nekoj so madina i da mu rece na Mur: "abe okej e, ne mora da se nerviras, vodime", mislam Rui e toj na kjoseto, kako molci samo :), e taka treba Kivu da mu molci na krofneto...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Ke го прави крофнето потегот со раката што го прави и кога губи и кога води и кога е нерешено



E oваа положба и напред назад, мора да сте го приметиле ...
А и знае да се размрда, пример, кога го бараше Коутињо за со Милан да влезе, а кутриов се сокрил некаде и размислувал гласно повторувајќи '' Не мене, не мене, не мене ''.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.870
Поени од реакции
23.208
@ Duman

Kako може да се откажеш од екипата за која навиваш цел живот ?? Те молим објасни ми го чуството, или си ти од тие што навиваат за Интер после калчополи ?? :pos:

Со Торпедо мајкин рука под рука и фан клуб "Екипа што победува само и е најбоља у свет, пошо нема таква ќе ги мењамо недељно " отворите си :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.293
Поени од реакции
16.764
Следниот што ќе го земени Бенитез уште поскапан ќе биди...
Вака како што стојат работите неверувам дека саглам тренер ќе донесаат.
Во игра се само пропаднати и избркани тренери: Леонардо, Спалети, Рајкард, Трапатони ...уште Гаспарини им фали.

Мое мислење е да си останет Бенитез до крајот на сезоната, а после тоа да му се заблагодарет Морати и да му ја удрет клоцата, а налето поголем ќе бидет изборот за нов тренер.
Оваа година очекувам само Интер да бидет пред Јувентус и ништо повеќе.

Во народот е позната изреката: Еден будала ( Бенитез ) што ќе направи, сто (мурињовци) паметни нема да ја управаат.
Имам едно прашање до човекот по која логика Спалети а пособено Трапатони се пропаднати тренери ? Свесен ли си за што зборуваш ?Спалети како тренер на Рома ја направи рома да игра најдобар фудбал во серија А ....и под негово водство ми се чини рома имаше мн добра постава без да потроши скршен денар ..човекот е едноставно створен за вас ..стално играл напаѓачки формации , мешал младо и искусно и добивал резултати ..

Трапатони е тренер кој има неверојатно СиВи за тренер зар си свесен што зборуваш ?? Па воопшто дали ти гледаш фудбал ???

извинете дечки што како јувенташ доаѓам тука не ми е цел да напаѓам ама некој изјави се едноставно смешни :S
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Кутињо 2 месеци во аут :S

--- надополнето ---

Имам едно прашање до човекот по која логика Спалети а пособено Трапатони се пропаднати тренери ? Свесен ли си за што зборуваш ?Спалети како тренер на Рома ја направи рома да игра најдобар фудбал во серија А ....и под негово водство ми се чини рома имаше мн добра постава без да потроши скршен денар ..човекот е едноставно створен за вас ..стално играл напаѓачки формации , мешал младо и искусно и добивал резултати ..

Трапатони е тренер кој има неверојатно СиВи за тренер зар си свесен што зборуваш ?? Па воопшто дали ти гледаш фудбал ???

извинете дечки што како јувенташ доаѓам тука не ми е цел да напаѓам ама некој изјави се едноставно смешни :S
Се слагам со тебе во потполност, Спалети може да дојде кај нас
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
@ Duman

Kako може да се откажеш од екипата за која навиваш цел живот ?? Те молим објасни ми го чуството, или си ти од тие што навиваат за Интер после калчополи ?? :pos:

Со Торпедо мајкин рука под рука и фан клуб "Екипа што победува само и е најбоља у свет, пошо нема таква ќе ги мењамо недељно " отворите си :)
Marley987
Немој да бидеш смешен, убаво читај и размислувај по 24 часа, белким ќе научеш нешто од моите постови.
Јас веќе бев фан кога Трапатони беше тренер на Интер , а ти тогаш си имал 2 години.
За трапатони напишав во еден пост, дека е еден од тројцата најуспешни тренери во Серија А на сите времиња.
Џовани Трапатони, Вујадин Бошков, Ариго Саки, Свен Горан Ериксон, Отавио Бјанки, Карло Мацоне и Невио Скала беа најдобрите тренери во серија А, но тогаш фудбалот се играше со враќање на топката кон голманот.
Сите овие тренери беа успешни, но нивното време помина.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Као тргнале работиве , ништо чудно и Крофнава да истегне некоја тетива/мускул :]]]]]]]

пс:Со Алибек,Оби и Нкванвко ке играме против киево а ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom