Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Збогум Думан, I'll miss you... :icon_frow
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
ЕВЕ ОВДЕ СЕ ОТКАЖУВАМ ОД ИНТЕР И ОД СЕГА НАВАМУ НЕМА ДА ИМАМ НИТУ ЕДЕН ФАВОРИТ ВО ФУДБАЛСКАТА ИГРА......НО ЕДИНСТВЕН КЛУБ ЗА КОЈ ДОСЕГА НИКОГАШ НЕ СУМ САКАЛ ДА ПОБЕДЕТ И НИКОГАШ НЕМА ДА ГО САКАМ Е ЈУВЕНТУС
А јас знам дека си само изнервиран и дека никогаш нема да се откажеш :smir:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Да пишеше некој друг ке мислев дека е пијан али кога е во прашање Думан све е можно!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
А јас знам дека си само изнервиран и дека никогаш нема да се откажеш :smir:
Јас мислам дека е толку многу накурчен, што неможе со зборови да се опише и стварно се откажа од овој момент.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Јас мислам дека е толку многу накурчен, што неможе со зборови да се опише и стварно се откажа од овој момент.
Думан е од старата гарда, сме поминале ние многу полошо :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
А јас знам дека си само изнервиран и дека никогаш нема да се откажеш :smir:
+1
Ако не пишуваш на форум, не значи дека нема да ги гледаш утакмиците и потајно нема да сакаш да победува Интер.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
А зашто у 2002-2003 на пример не се откажа од Интер ? :)
A и со оглед дека следиш фудбал доста долго време и дупло повеќе од голем дел од тука вклучувајќи ме и мене, ке знаеше дека во овој спорт а и во било кој друг спорт вечно не се победува и вечно не се освојуваат титули така да сериозно, ти нема ама баш никаква логика постот од проста причина што со Интер си видел многу ... многу полошо од ова.

А за изборот на тренер, по незнам кој пат, немаа избор, ти беше на пример за Михајлович кој е на работ на отказ во Фиорентина, така да ...
Syn, можеби си приметил дека со почетокот на сезоната 2010/11 и не пишував постови, оваа одлука не ја донесов поради поразот од Милан, оваа одлука падна после освојувањето на тројната титула, нешто што долги години го чекав, ги следев сите натпревари на Интер и во новава сезона, но неможам да поверувам дека еден дебелко ќе не убедува со свежината секоја недела...а зашто не се откажав 2002/03, немаше да се откажам се додека не станеа европски прваци...тоа се случи и сега не е веќе исто, и останатите фанови на ИНТЕР многу порелаксирано го следеме оваа сезона, но никој не очекуваше дека дебелиот и Морати ќе се поигруваат со сите фанови на Интер. ( оваа повеќе не се издржува, а за утеха уште во средата после мизеријата со Лече ставив онлајн облог на Милан 32 евра, а средата коефициентот беше 3.03 за победа на Милан, со голема сигурност знаев дека ќе го изгубеме натпреварот со Милан, но не можев да поверувам дека и со играч повеќе нема да го помирисаме голот на Милан ).

Де бре Думан не се разочарувај толку,толку време чекаше да освоиме и сега од еднаш се повлекуваш! И во добро и во зло секад ја ке бидам со Интер, неможеме ние стално да победуваме но верувам дека Морати ја увиде грешката со Бенитез и ке го смени во најбрз можен рок!
Не е до разочарување, поголемо разочарување од Марко Тардели 0-6 и Алберто Ѕакерони неверувам дека некогаш ќе доживеам. Се искачивме на врвот и ГОТОВО е нема каде повеќе. 5 титули во Серија а последователно, тројна круна ..Фала Мурињо.
да знаев дека вакво опрошајно писмо ке напишиш ке му речев на ибра да го промашеше пеналот,сепак доста реално...
Напротив, најзадоволен бев што мојот омилен играч кој настапуваше за Интер Ибро Мајсторот ги замолкна Курва Норд и докажува едно правило, кај што игра Ибро, тој го освојува шампионатот.. Браво Ибро Мајсторе.

Ах бе думан бе..те разбирам дека си малку постар од нас останатите но да се откажуваш од тим за кој си навивал цели 20 години и тоа во трофејниот пероид на клубот каде го достигна врвот на еден фудбалски клуб..тука не те разбирам...јас ќе го следам Интер се додека ме држи совеста и разумот да гледам фудбал и општо додека се занимавам со фудбал
И јас ќе го следам и понатаму, но не како досега со напнатост...повеќе нема да биде исто ...секоја победа во иднина над Јувентус ќе ми биде празник, а останатото не е битно.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Јас вината ја гледам во газдата Масимо Морати со неговата десна рака Марко Бранка, овие две особи го избра Рафаел Бенитез за новиот проект Интер без ЖОЗЕ МУРИЊО
ДОЛГИ ГОДИНИ ГИ СЛЕДАМ ГЛУПОСТИТЕ НА МАСИМО МОРАТИ, А НАЈГОЛЕМИ СЕ: МАРКО ТАРДЕЛИ, АЛБЕРТО ЅАКЕРОНИ И РАФАЕЛ БЕНИТЕЗ...
НЕМОЖАМ ПОСЛЕ СЕКОЈ НАТПРЕВАР ДА ЧИТАМ ИЗЈАВИ ОД ТИПОТ: НЕМАВМЕ СВЕЖИНА, НЕМАВМЕ КАРАКТЕР, ГОЛОТ РАНО ГО ПРИМАВМЕ, НЕМАВМЕ СРЕЌА, ИМАВМЕ КАРАКТЕР АМА ИБРО НИ ГО ШИБНА, АМА СО ИГРАЧ ПОВЕЌЕ НЕСМЕ НАВИКНАТИ ДА ИГРАМЕ.....Е ЗА ОВАА ГЛУПОСТ ШТО ЈА ТРПИМЕ ВИНОВНИКОТ Е МАКСИУМ МОРАТИ, ЧОВЕК КОЈ МНОГУ ГО САКА ИНТЕР, НО ЧОВЕК ШТО НЕМА БЛАГЕ ВЕЗЕ ОД ИЗБОР НА ТРЕНЕР...ФАЛА НА ЖОЗЕ МУРИЊО ШТО ОД ДРВА НАПРАВИ ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ, А СО ТОА СЕ ИСПОЛНА МОЈОТ СОН ДА ГО ВИДАМ ИНТЕР НА ВРВОТ НА ЕВРОПА А ТОА СЕ СЛУЧИ ПОСЛЕ МОЕ СЛЕДЕЊЕ НА ИНТЕР ОД 21 ГОДИНА...АКО СЕ НАВРАТАМ НАНАЗАД МОЈ ОМИЛЕН КЛУБ ОД 1987 ГОДИНА (КОГА ИМАВ 10 ГОДИНИ) ДО 1992 ГОДИНА БЕШЕ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА, ЧЕКАВ САМО 4 ГОДИНА ДОДЕКА СЕ ИСКАЧИ НА ВРВОТ НА ЕВРОПСКИОТ ФУДБАЛ... ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ЈА СМЕНАВ СО ИНТЕР А СО ИНТЕР ПОМИНАВ ЦЕЛИ 20 ГОДИНИ , ЕДИНСТВЕНИ СВЕТЛИ ТОЧКИ ВО ОВОЈ КЛУБ БЕА: РОНАЛДО, ИБРАХИМОВИЌ, МАТЕУС, МАИКОН, ХАВИЕР ЗАНЕТИ, ШНАЈДЕР И ЖОЗЕ МУРИЊО.

ЕВЕ ОВДЕ СЕ ОТКАЖУВАМ ОД ИНТЕР И ОД СЕГА НАВАМУ НЕМА ДА ИМАМ НИТУ ЕДЕН ФАВОРИТ ВО ФУДБАЛСКАТА ИГРА......НО ЕДИНСТВЕН КЛУБ ЗА КОЈ ДОСЕГА НИКОГАШ НЕ СУМ САКАЛ ДА ПОБЕДЕТ И НИКОГАШ НЕМА ДА ГО САКАМ Е ЈУВЕНТУС

ЗБОГУМ ИНТЕР
Абе пријателе ај не зебавај барем да имат на кафе со кого да си анализираме сега вака и кога ќе пиеме кафе немат да анализираме не ќе сакаш ко што го читам постов
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Абе пријателе ај не зебавај барем да имат на кафе со кого да си анализираме сега вака и кога ќе пиеме кафе немат да анализираме не ќе сакаш ко што го читам постов
Свари ко така едно макијато да си продискутираме малку за Калчополин и 29-вете титули на Јувентус:pos2:..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Јебига се заебале после триплета се откажуваат хаха ја требаше ко песото да завршам до сеа
Песото :pos:
:zver:
Свари ко така едно макијато да си продискутираме малку за Калчополин и 29-вете титули на Јувентус:pos2:..
Само идете на Сериа А темата жити се :pos:
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Свари ко така едно макијато да си продискутираме малку за Калчополин и 29-вете титули на Јувентус:pos2:..
како паѓате на провакации браво се гледа 18 год имаш те разбирам малд си никој тебе не те повика на макијато да дискутираме
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
with cunt's all over our fan club I think I just might quit this thing too.....
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
А зашто у 2002-2003 на пример не се откажа од Интер ? :)
A и со оглед дека следиш фудбал доста долго време и дупло повеќе од голем дел од тука вклучувајќи ме и мене, ке знаеше дека во овој спорт а и во било кој друг спорт вечно не се победува и вечно не се освојуваат титули така да сериозно, ти нема ама баш никаква логика постот од проста причина што со Интер си видел многу ... многу полошо од ова.

А за изборот на тренер, по незнам кој пат, немаа избор, ти беше на пример за Михајлович кој е на работ на отказ во Фиорентина, така да ...

Де бре Думан не се разочарувај толку,толку време чекаше да освоиме и сега од еднаш се повлекуваш! И во добро и во зло секад ја ке бидам со Интер, неможеме ние стално да победуваме но верувам дека Морати ја увиде грешката со Бенитез и ке го смени во најбрз можен рок!
да знаев дека вакво опрошајно писмо ке напишиш ке му речев на ибра да го промашеше пеналот,сепак доста реално...
Абе пријателе ај не зебавај барем да имат на кафе со кого да си анализираме сега вака и кога ќе пиеме кафе немат да анализираме не ќе сакаш ко што го читам постов
Не секирајсе за дискусија, од сега натака нема да дискутирам за ИНТЕР, но ќе бидам нај АНТИ - Јуве фан...како и досега.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Коа ке ми текне дека думанчо јадеше гомна за Мурињо дека појма немал. Секој збор е излишен. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom