Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
гледам пандев навистина знаел кунг фу :pos:
јбг со поебан состав на половина, глуп тренер неможиш да очекуваш повеќе
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Форца ИНТЕР!Каков (магичен)тренер имаме,можат останатите клубови да ни завидуваат.Среќа во несреќа е тоа што Билан ни бега само 6 бодови во моментов.Ај можеби наредниве утакмици професорот по угостителство и гастрономија г-динот Рафа Крофната ќе не изненади со некоја друга само за него својствена формација.Со Ето и Снајдер како централни дефанзивци,Пандев голман а Кастелаци како напаѓач.
Се си бидува со кифлава.
Мое мислење е тоа дека ако го смениме професорот нема да го решиме проблемот,затоа што не гледам некоја слободна алтернатива,која би ги задоволила нашите вкусови и би седнала на жешкото столче.Некои го спомнаа Спалети-просечен тренер кој не е за нас.Рајкард-штом не го сакаат во Галатасарај не одиме подалеку.
Единствено Хидинк кој не верувам да ја напушти Турција и да се пресели кај нас.
Ова е само мое мислење,не мора веднаш да ме напаѓате,иако знам дека Син веднаш ќе даде коментар и ќе ме поправи!
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Форца ИНТЕР!Каков (магичен)тренер имаме,можат останатите клубови да ни завидуваат.Среќа во несреќа е тоа што Билан ни бега само 6 бодови во моментов.Ај можеби наредниве утакмици професорот по угостителство и гастрономија г-динот Рафа Крофната ќе не изненади со некоја друга само за него својствена формација.Со Ето и Снајдер како централни дефанзивци,Пандев голман а Кастелаци како напаѓач.
Се си бидува со кифлава.
Мое мислење е тоа дека ако го смениме професорот нема да го решиме проблемот,затоа што не гледам некоја слободна алтернатива,која би ги задоволила нашите вкусови и би седнала на жешкото столче.Некои го спомнаа Спалети-просечен тренер кој не е за нас.Рајкард-штом не го сакаат во Галатасарај не одиме подалеку.
Единствено Хидинк кој не верувам да ја напушти Турција и да се пресели кај нас.
Ова е само мое мислење,не мора веднаш да ме напаѓате,иако знам дека Син веднаш ќе даде коментар и ќе ме поправи!
Еј Васица Чак Норис е без ангаржман,не знам што чекат периката
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.083
Ејј у курац Барса се договориле со Афелај, ништо од доаѓањето во Интер ! Али кога ке размислам не ми треба ни Афелај ни никој,само крофната Бенитез нека си иде и ке бидам најсреќен! Лани со Мурињо на сите им се смеевме кога победувавме,а сега со Бенитез дојде време една Бреша да не дупи на наш терен ! Ја прекина серијата од 46 меча без пораз на домашен терен, ја наруши атмосферата во клубот, ја заеба цела работа е ова го може само тренер како Бенитез!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Абе за твитерот претпоставував. Али ипак мислам дека има фб профил.

п.с. добар потпис. Јувенташ да кажува на друг фан дека ги потплаќаат судиите :pos:
Морам и јас да ви се убацам за потписов:pos2::pos2::pos2: За греота се овие Губент(П)усис превод изгубени пички:pos2:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ајде оставете ги Јувенташите на рает ...вчера повеќе со нив се расправавме небаре против Јувентус игравме....чудно од Миланезите никој ама пасолутно никој онака не не реметеше асолно или никој не го навреди Интер како клуб што беше случајност порано..сега некако посмирени се и тоа е за почитување од нивна страна..што резултираше со искрено честитана заслужена победа од нашите фанови на овој форум и немаше препукувања меѓу нас..а овие Јувенташите први дојдоа да провоцираат на чело со ѕверот Ивица кој го нарушува рејтигнот и угледот на Јувенташите во форумот ......!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Вас Чак Норис ли ве вадеше од лајната 5 години , не се секирај ние ќе го земеме Брус Ли он го истепа Чак Норис и појак е од него
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Јас вината ја гледам во газдата Масимо Морати со неговата десна рака Марко Бранка, овие две особи го избра Рафаел Бенитез за новиот проект Интер без ЖОЗЕ МУРИЊО
ДОЛГИ ГОДИНИ ГИ СЛЕДАМ ГЛУПОСТИТЕ НА МАСИМО МОРАТИ, А НАЈГОЛЕМИ СЕ: МАРКО ТАРДЕЛИ, АЛБЕРТО ЅАКЕРОНИ И РАФАЕЛ БЕНИТЕЗ...
НЕМОЖАМ ПОСЛЕ СЕКОЈ НАТПРЕВАР ДА ЧИТАМ ИЗЈАВИ ОД ТИПОТ: НЕМАВМЕ СВЕЖИНА, НЕМАВМЕ КАРАКТЕР, ГОЛОТ РАНО ГО ПРИМАВМЕ, НЕМАВМЕ СРЕЌА, ИМАВМЕ КАРАКТЕР АМА ИБРО НИ ГО ШИБНА, АМА СО ИГРАЧ ПОВЕЌЕ НЕСМЕ НАВИКНАТИ ДА ИГРАМЕ.....Е ЗА ОВАА ГЛУПОСТ ШТО ЈА ТРПИМЕ ВИНОВНИКОТ Е МАКСИУМ МОРАТИ, ЧОВЕК КОЈ МНОГУ ГО САКА ИНТЕР, НО ЧОВЕК ШТО НЕМА БЛАГЕ ВЕЗЕ ОД ИЗБОР НА ТРЕНЕР...ФАЛА НА ЖОЗЕ МУРИЊО ШТО ОД ДРВА НАПРАВИ ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ, А СО ТОА СЕ ИСПОЛНА МОЈОТ СОН ДА ГО ВИДАМ ИНТЕР НА ВРВОТ НА ЕВРОПА А ТОА СЕ СЛУЧИ ПОСЛЕ МОЕ СЛЕДЕЊЕ НА ИНТЕР ОД 21 ГОДИНА...АКО СЕ НАВРАТАМ НАНАЗАД МОЈ ОМИЛЕН КЛУБ ОД 1987 ГОДИНА (КОГА ИМАВ 10 ГОДИНИ) ДО 1992 ГОДИНА БЕШЕ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА, ЧЕКАВ САМО 4 ГОДИНА ДОДЕКА СЕ ИСКАЧИ НА ВРВОТ НА ЕВРОПСКИОТ ФУДБАЛ... ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ЈА СМЕНАВ СО ИНТЕР А СО ИНТЕР ПОМИНАВ ЦЕЛИ 20 ГОДИНИ , ЕДИНСТВЕНИ СВЕТЛИ ТОЧКИ ВО ОВОЈ КЛУБ БЕА: РОНАЛДО, ИБРАХИМОВИЌ, МАТЕУС, МАИКОН, ХАВИЕР ЗАНЕТИ, ШНАЈДЕР И ЖОЗЕ МУРИЊО.

ЕВЕ ОВДЕ СЕ ОТКАЖУВАМ ОД ИНТЕР И ОД СЕГА НАВАМУ НЕМА ДА ИМАМ НИТУ ЕДЕН ФАВОРИТ ВО ФУДБАЛСКАТА ИГРА......НО ЕДИНСТВЕН КЛУБ ЗА КОЈ ДОСЕГА НИКОГАШ НЕ СУМ САКАЛ ДА ПОБЕДЕТ И НИКОГАШ НЕМА ДА ГО САКАМ Е ЈУВЕНТУС

ЗБОГУМ ИНТЕР
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
А зашто у 2002-2003 на пример не се откажа од Интер ? :)
A и со оглед дека следиш фудбал доста долго време и дупло повеќе од голем дел од тука вклучувајќи ме и мене, ке знаеше дека во овој спорт а и во било кој друг спорт вечно не се победува и вечно не се освојуваат титули така да сериозно, ти нема ама баш никаква логика постот од проста причина што со Интер си видел многу ... многу полошо од ова.

А за изборот на тренер, по незнам кој пат, немаа избор, ти беше на пример за Михајлович кој е на работ на отказ во Фиорентина, така да ...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.083
Де бре Думан не се разочарувај толку,толку време чекаше да освоиме и сега од еднаш се повлекуваш! И во добро и во зло секад ја ке бидам со Интер, неможеме ние стално да победуваме но верувам дека Морати ја увиде грешката со Бенитез и ке го смени во најбрз можен рок!
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Јас вината ја гледам во газдата Масимо Морати со неговата десна рака Марко Бранка, овие две особи го избра Рафаел Бенитез за новиот проект Интер без ЖОЗЕ МУРИЊО
ДОЛГИ ГОДИНИ ГИ СЛЕДАМ ГЛУПОСТИТЕ НА МАСИМО МОРАТИ, А НАЈГОЛЕМИ СЕ: МАРКО ТАРДЕЛИ, АЛБЕРТО ЅАКЕРОНИ И РАФАЕЛ БЕНИТЕЗ...
НЕМОЖАМ ПОСЛЕ СЕКОЈ НАТПРЕВАР ДА ЧИТАМ ИЗЈАВИ ОД ТИПОТ: НЕМАВМЕ СВЕЖИНА, НЕМАВМЕ КАРАКТЕР, ГОЛОТ РАНО ГО ПРИМАВМЕ, НЕМАВМЕ СРЕЌА, ИМАВМЕ КАРАКТЕР АМА ИБРО НИ ГО ШИБНА, АМА СО ИГРАЧ ПОВЕЌЕ НЕСМЕ НАВИКНАТИ ДА ИГРАМЕ.....Е ЗА ОВАА ГЛУПОСТ ШТО ЈА ТРПИМЕ ВИНОВНИКОТ Е МАКСИУМ МОРАТИ, ЧОВЕК КОЈ МНОГУ ГО САКА ИНТЕР, НО ЧОВЕК ШТО НЕМА БЛАГЕ ВЕЗЕ ОД ИЗБОР НА ТРЕНЕР...ФАЛА НА ЖОЗЕ МУРИЊО ШТО ОД ДРВА НАПРАВИ ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ, А СО ТОА СЕ ИСПОЛНА МОЈОТ СОН ДА ГО ВИДАМ ИНТЕР НА ВРВОТ НА ЕВРОПА А ТОА СЕ СЛУЧИ ПОСЛЕ МОЕ СЛЕДЕЊЕ НА ИНТЕР ОД 21 ГОДИНА...АКО СЕ НАВРАТАМ НАНАЗАД МОЈ ОМИЛЕН КЛУБ ОД 1987 ГОДИНА (КОГА ИМАВ 10 ГОДИНИ) ДО 1992 ГОДИНА БЕШЕ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА, ЧЕКАВ САМО 4 ГОДИНА ДОДЕКА СЕ ИСКАЧИ НА ВРВОТ НА ЕВРОПСКИОТ ФУДБАЛ... ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ЈА СМЕНАВ СО ИНТЕР А СО ИНТЕР ПОМИНАВ ЦЕЛИ 20 ГОДИНИ , ЕДИНСТВЕНИ СВЕТЛИ ТОЧКИ ВО ОВОЈ КЛУБ БЕА: РОНАЛДО, ИБРАХИМОВИЌ, МАТЕУС, МАИКОН, ХАВИЕР ЗАНЕТИ, ШНАЈДЕР И ЖОЗЕ МУРИЊО.

ЕВЕ ОВДЕ СЕ ОТКАЖУВАМ ОД ИНТЕР И ОД СЕГА НАВАМУ НЕМА ДА ИМАМ НИТУ ЕДЕН ФАВОРИТ ВО ФУДБАЛСКАТА ИГРА......НО ЕДИНСТВЕН КЛУБ ЗА КОЈ ДОСЕГА НИКОГАШ НЕ СУМ САКАЛ ДА ПОБЕДЕТ И НИКОГАШ НЕМА ДА ГО САКАМ Е ЈУВЕНТУС

ЗБОГУМ ИНТЕР
да знаев дека вакво опрошајно писмо ке напишиш ке му речев на ибра да го промашеше пеналот,сепак доста реално...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ах бе думан бе..те разбирам дека си малку постар од нас останатите но да се откажуваш од тим за кој си навивал цели 20 години и тоа во трофејниот пероид на клубот каде го достигна врвот на еден фудбалски клуб..тука не те разбирам...јас ќе го следам Интер се додека ме држи совеста и разумот да гледам фудбал и општо додека се занимавам со фудбал
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom