Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.218
Готово, му пишав мејл на дечкото дека имаме сигурна екипа и се пријавуваме за турнирот. Ваљда нема да бара уште сеа играчите да му се кажат.
А кога треба да почне турнирот знае некој ?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Игравме ја, Кире, Снајдер, Занети, другарчето негово и Ice_Hendrix ми се чини против Ико, Грејт, Бенеамата, Аце Неразури, и уше едно детенце шо го најдовме тамо и изгубивме 9-6 :)
Иначе ко шо видов најбоље беа бенеамата и кире али у глобала сите беа супер, падна добро фудбалче и заебанции па дури и групна фотка удривме :)

PS: Имаше и Мунтари, ама не кажувам кој е :)
Не ме ставај со вас губитниците еј:pos:

И јас играв со интер фанс маичка, излегов во 50минута, поради повреда....
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Не е битно кога ќе се игра битно средивме ние работа, сеа ќе чекаме шо ќе ни кажат.
Може уше сеа да почнете да собирате чирлидерки :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Сте бољи пар викендов? :)

Екипата што победи нека остане истата, јас правам друга од тие што изгубија и што не играа. :)
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
За турнирот шо ќе се одржи, лично јас Rossi_46 голман на екипата со дресовите според тој и тој член и покажаното на теренот ги фаворизирам и покренувам иницијатива Ико, Кире, Бенеамата и Снајдер да бидат стартери на тој турнир. :)
izvini rossi_46, ali ke ti najdeme druga pozicija vo timot... za golman na Fan Klub INTER, e nezamenliv Zare - Köpke, toj e nasiot Grande Zhulione
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
izvini rossi_46, ali ke ti najdeme druga pozicija vo timot... za golman na Fan Klub INTER, e nezamenliv Zare - Köpke, toj e nasiot Grande Zhulione
Брат ја не ни планирав да бидам голман а и воопшто да учествувам. Се пријавив за голман пошо знаев дека сите сакаат да играат и ајде колку да има некој на голот за денес за да изиграме. И јас планирав Жаре да брани пошо е голман во вистинска смисла на зборот а не као мене попунувач на место :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Абе зошто има повеќе заинтересирани, може да се пријават и по две екипи од по еден тим. На пример екипа: Интер 1, екипа Интер 2. Две екипи ќе се направат, па Роси на едната, Жаре на другата ќе биде голман и свршена работа. :wink:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
^ Не бе брат какви 2 екипи, таман си е една :) реков јас, чисто дојдов овој пат да бранам колку да се собереме пошо увек 20 се пријавени а на крај ни за една екипа нема луѓе а и башка и неам толкава желба за бранење, него коа никој не се пријави за голман си реков ајде јас. :) Коа ќе играме следната утакмица меѓу себе ќе играм, па ако ме бива ќе играм на турнирот ако не нема. Сеедно ми е, и така многу дечки ке отпаднат :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Сакам да кажам ако има околу 12+ заинтересирани, може да се направат и по две екипи. :wink:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
^ У реду е тоа, само незнам дали ќе може да се пријават 2 екипи, не ги знам баш добро правилата на турниров. A и шознам, глупо би било Интер 1 вс Интер 2 :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Можат да се пријават, бидејќи целта на турниров е да се соберат што е можно повеќе екипи, па во иднина истото да стане како традиција. Патем, не е важно колку екипи сме, важно е да се дружиме. :)
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
ја по тоа шо го видов денес мислам дека ико и бенеамата треба да играат...другите кој ке се докаже
во озбилен натпревар не ко денес у заебанција тој да заслужи да игра
иако сите бевте супер сепак има голема конкуренција...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Сте бољи пар викендов? :)

Екипата што победи нека остане истата, јас правам друга од тие што изгубија и што не играа. :)
Не, не можеме да го најдеме голманчето што имаше 10 години :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom