Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Епа овој ја прокоцка не е крив Липи ондак.Абе да видиме шо ќе напрај на светско Липи па после кој ќе вика Оле)
Шо мислиш да направи со онаков состав..не ги зема касано и балотели,ми ги зема Лука Тони,Пацини,каморанези(господ да чува и да брани).....Вика Интер не е италјански тим..а каков тим е КАНАДСКИ?...Матераци на крајот што влезе што беше тој ,Сантон прва постава што игра што е тој Колумбиец?..под уефа за каков тим се води од која земја?..туку само да провоцира негова работа е, Бјанконеро во душата е тој...:toe:..Отпрвин викаше Јувентус ќе го земел скудетото,па еве Јуве на добар пат е..Па потоа Интер немал кадарен тим за ЛШ и ниедна италјанска екипа нема да помини(заедно со Моџи)..па еве не помина,..сега вика Интер не била италјанска екипа...е тоа очигледно криво му е тоа што никакви резултати постигнувал кога беше во Интер..па сега најде тој да кажва...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ке го видам Липи ако го остаат селектор дал нема да ги зима Ранокија/Сантон и Бонучи за некоја година :))
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ке го видам Липи ако го остаат селектор дал нема да ги зима Ранокија/Сантон и Бонучи за некоја година :))
за негоја година сигурно ќе ги земе само сеа се млади и не искусни да играат на СП :wink:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
за негоја година сигурно ќе ги земе само сеа се млади и не искусни да играат на СП :wink:

Да бе :) Ок е :P


Тенкчо , твојава споредба ме тера накај оној дегенон Пекерман од Аргентина (ваљда така се викаше) што место Меси на водство од 1-0 го стави Круз ..... у полуфинале на СП -.- Зашо не бил *Искусен*
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Да бе :) Ок е :P


Тенкчо , твојава споредба ме тера накај оној дегенон Пекерман од Аргентина (ваљда така се викаше) што место Меси на водство од 1-0 го стави Круз ..... у полуфинале на СП -.- Зашо не бил *Искусен*
ај другиве добро и Раночија беше повреден.Ама искрено кажи колку утакмици изигра Сантон сезонава?Треба да изигра многу во тимот за да игра на СП.Ај мора да искачам поз !
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
ај другиве добро и Раночија беше повреден.Ама искрено кажи колку утакмици изигра Сантон сезонава?Треба да изигра многу во тимот за да игра на СП.Ај мора да искачам поз !
Па во онолку натпревари колку што изигра, сигурно подобро изигра него ли Гросо!

Сепак Гросо има искуство, он е најдобриот италијански лев бек! :tapp:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ај другиве добро и Раночија беше повреден.Ама искрено кажи колку утакмици изигра Сантон сезонава?Треба да изигра многу во тимот за да игра на СП.Ај мора да искачам поз !
И со Јакинта беше истото,дупе над дупињата е,па ете го игра за Италија уште :tapp:

Глупомалоумникретеноистички ти се споредбиве,мајке ми :tapp:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
ај другиве добро и Раночија беше повреден.Ама искрено кажи колку утакмици изигра Сантон сезонава?Треба да изигра многу во тимот за да игра на СП.Ај мора да искачам поз !
Finally :salut:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.286
Ранокија е сеуште повреден и прашање е дали ке се врати сезонава на терен, т.е., се претпоставува дека ако се враќа, тоа ке биде во последни 2-3 кола.
Затоа Интер се у двоумење, дали Ранокија или Бонучи кој до лани беше во сопственост на Интер, или, двајцата у пакет иако рано е за носење на 2ца нови централни одбранбени фудбалери во Интер од проста причина што Лусио и Самуел и за наредна година се таман, башка и Киву се враќа.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
малце касно ама, нека ни честита победата, конечно после неколку години да влеземе во четвтфинале. И да ја освоиме титулата. Само напред!
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
значи мојата слика за тоа такмичењето ми е готова..... Рики ака МУСТАНГ Кварезма .... е DONE!!!!! дај пратете ми го линкот за пријавување......
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Се пресмеав на сликата:



И некој ја бараше киселата фаца на Анчелоти! Еве ја:

 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Него дајте за baze_sk група на Фејсбук да направиме. “Да се собереме 1000 души Баже да го исполни ветувањето“. :pos:

Заслужува!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom