Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
како и да е, i miss Maxwell!
Се урна теоријата што ја имавме дека Сантон ке игра таму, евентуално Киву или Занети.
Да. Не можат да играат таму, затоа што Maxwell го имаше секаде! Дечкото мотор имаше во нозете. Сега ќе грее клупа во Барса а ние немаме играч што знае да направи продор од лева страна. Таквите играчи секогаш ќе ми недостигаат далеку повеќе отколку било која “ѕвезда“ која ќе ја продадеме.

P.S. Син, ако постираш такви слики, никој нема да ти дојде :pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
Да. Не можат да играат таму, затоа што Maxwell го имаше секаде! Дечкото мотор имаше во нозете. Сега ќе грее клупа во Барса а ние немаме играч што знае да направи продор од лева страна. Таквите играчи секогаш ќе ми недостигаат далеку повеќе отколку било која “ѕвезда“ која ќе ја продадеме.

P.S. Син, ако постираш такви слики, никој нема да ти дојде :pos:
нема врска, секој викенд се собираме позакон дечки нема на друго место!
ке видите кај филе во емисија!
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Сантон најавува дека ке го напушти интер,гледам и за максвел зборите нема потреба да пуштаме вакви таленти.

Како евентуална замена гледаат во коларов.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
нема врска, секој викенд се собираме позакон дечки нема на друго место!
ке видите кај филе во емисија!
Да не заборавите да ги поздравите сите фанови на интер и нормално највеке нашиот фан клуб кој е мегу подобрите во мкд.Иначе да не знае некој дали имаме казнети играчи со барса?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
Да не заборавите да ги поздравите сите фанови на интер и нормално највеке нашиот фан клуб кој е мегу подобрите во мкд.Иначе да не знае некој дали имаме казнети играчи со барса?
не се секирај за организацијата- се оди како подмачкано, никој нема да заборавиме!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Сантон најавува дека ке го напушти интер,гледам и за максвел зборите нема потреба да пуштаме вакви таленти.

Како евентуална замена гледаат во коларов.
Тешко дека Лацио ќе го даде Коларов. Лотито побара околу 20 милиони за Пандев на кој му завршува договорот во Јуни па и за Коларов ќе бара некоја висока сума.
Сантон ако замине, тоа ќе биде на позајмица.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Сантон најавува дека ке го напушти интер,гледам и за максвел зборите нема потреба да пуштаме вакви таленти.

Како евентуална замена гледаат во коларов.
Koларов ако доаѓа, копиљот нека се носи у 3 лепе, у случај нормално, да сака самиот да замине перманетно .
Сум против негово продавање али ако веќе се нема излез, ондак Коларов е добредојден, долгорочно решение и Интер ништо не губи, освен еден неблагодарен жабар . :toe:

Клубови кои се интересираат за него се Болоња, Џенова, Парма, најидеално решение за Интер е следново, Интер го зема Коларов а Сантон е отстапен на Џенова/Парма во наредни година-две .

Јебеш, најдете клуб од топ 4 во Англија, Шпанија и Италија каде бековите имаат 18 години и имаат загарантиран првотимски статус.
Неговата позиција е доста комплексна, бара трчање напред, бара покривање назад, јебига, преголем товар за дете кое игра во шампион во Италија и дефакто премногу е рано во еден таков клуб да има загарантиран првотимски статус .

Сетете се оној бекот од Арсенал, не ми текнуе у моментов на името, лани, со Јунајтед у ЛШ, се посра у гаќи, буквално .

Едит : За Гибсон мислам станува збор .
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Haha pa mislam deka ne bi sakale posle ovaa slika,aj so ke izgubat juve nego i oni kutek da ne izedat :pos2:
Па добро ако веќе собираме од цела Македонија само кажете ќе викнам и јас некои дечки, па да направиме некој fight :pos2:, ако сакате стварно можеме да се собереме па да гледаме заедно и да се кладиме во нешто, па јебига сега, некој ќе слави на крајот, другите ќе се нервираат тоа е фудбалот :toe:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Меаца ја не реков дека нема талент во Балотели и ред други работи што ги наброи. Едноставно премногу е ризично да се дадат за него 15 милиони, колку и да зборите вие Балотели е НЕДОКАЖАН играч. Значи реално неговата цена е 10-15 милиони максимум.
И мене ми се свиѓа како игра, гледав една утакмица кога даде 2 гола и намести уште еден со Џенова мислам нвм. Али мора да се среди, а Мурињо дава изјава у нервоза или што ти ја знам. Но тие изјави ги чита цела европа, и дефакто му се намалува цената на тој играч. Мур по таква изјава два меча да не изигра наредни МАрио нема ни за 10 да го продадат, у денешно време свите бараат само изговор за што поевтино да дојде до некој играч ( освен Перез и Шеициве ). Значи поентава на целиот муабет ми е 20 милиони МОМЕНТАЛНО се премногу за Марио а не смешна цена како што напиша ти.
Дечкото ако не го среди карактерот за брзо време ќе заврши ко Савиола за жал.

Покрај тоа што ни треба еден напаѓач, се поуверен сум дека ни треба и лев бек, а се надевам дека Ебуе ке биде тоа!
Ебуе е десен бек ја колку што знам :toe:

Сетете се оној бекот од Арсенал, не ми текнуе у моментов на името, лани, со Јунајтед у ЛШ, се посра у гаќи, буквално .

Едит : За Гибсон мислам станува збор .

Киеран Гибс
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549

Ебуе е десен бек ја колку што знам
:toe:
ок, мислев дека е лев, како и да е , секоја опција со поискусен лев бек е подобредојдена од моменталната ситуација.
п.с.А Адриано од Севиља може?
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Да. Не можат да играат таму, затоа што Maxwell го имаше секаде! Дечкото мотор имаше во нозете. Сега ќе грее клупа во Барса а ние немаме играч што знае да направи продор од лева страна. Таквите играчи секогаш ќе ми недостигаат далеку повеќе отколку било која “ѕвезда“ која ќе ја продадеме.

P.S. Син, ако постираш такви слики, никој нема да ти дојде :pos:
јеби га ја пред 2 години пишав овде дека за 1-2 год Маикон и Максвел ќе бидат најјаки бекови у свет, тоа и се покажа али Мурињо го даде Максвел а Сантон ја покака :pipi:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
ок, мислев дека е лев, како и да е , секоја опција со поискусен лев бек е подобредојдена од моменталната ситуација.
п.с.А Адриано од Севиља може?

Неможе ни он. У Милан ќе дојде :pipi:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ццццц па ја незнаев за ова дека копиљот си отишол од тренинг. Па не се нормални сто прпуштаат , не се свесни изглеа уште кај играат. Од една младинска школа на Интер и одма мурињо ги ставаше на лига на шампиони играат дерби утакмици И сеа не го земал и он си иде од тренинг !!!!!!!!

Па децава од вардар што пари не зимаат идат се борат и ринтаат по македонскиве калови а он фраерот ќе си иде од тренинг ко којзнае кој играч да е.

Уф еден ден колку ќе жалат дека праеле вакви грешки не се свесни а и уште цитам сакал малиот да си оди. ПА ОДИ СИ ПРЕКУ К.. ќе најдеме друг што со срце ќе се бори за боите на тимот

Незнам дали прочитавте ова и дали го знаете голманов ама мене многу ме трогна
http://www.goal.com/en/news/1863/world-cup-2010/2009/11/10/1617005/germany-goalkeeper-robert-enke-dies-aged-32

R.I.P. Enke
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Интер бара бекови во Бразил некој Миранда им се допаѓал и Фернандес од Гремио кој е многу млад.
А целат криза со Сантон ја направи Липи а на тоа се фати Сантон го повика во репрезентацијата а сега му вели нема да играш ако не си постојан во клубот.Со ова прави проблеми на Интер и му вели на Сантон да си оди.Денес збореше и за Балотели го бранеше и го критикуваше Мурињо.Овие двајца си бараа милионски договори од Морати и ги добија а сега тргнале да слушаат Липи и Канаваро ај да видиме до кај ке стигнат.
Се секавам дека Андреоли кој си ќутеше секогаш и благодарен беше кога добиваше шанса,кога Интер го даде на Рома мислев ќе го нападне Интер а тој вели благодарам на Интер што ми даде да тренирам со такви фудбалери како Занети итн.А овие двајца летат нешто ќе видиме што ќе стане понатаму.На пример овие близнаците во Јунајтед Рафаел сте чуле ли нешто да се бунат сигурно и немат милионски договари исто и Македа,а замислете да почнат да се понашат како нашите шо ќе им направи Фергусон.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Интер бара бекови во Бразил некој Миранда им се допаѓал и Фернандес од Гремио кој е многу млад.
А целат криза со Сантон ја направи Липи а на тоа се фати Сантон го повика во репрезентацијата а сега му вели нема да играш ако не си постојан во клубот.Со ова прави проблеми на Интер и му вели на Сантон да си оди.Денес збореше и за Балотели го бранеше и го критикуваше Мурињо.Овие двајца си бараа милионски договори од Морати и ги добија а сега тргнале да слушаат Липи и Канаваро ај да видиме до кај ке стигнат.
Се секавам дека Андреоли кој си ќутеше секогаш и благодарен беше кога добиваше шанса,кога Интер го даде на Рома мислев ќе го нападне Интер а тој вели благодарам на Интер што ми даде да тренирам со такви фудбалери како Занети итн.А овие двајца летат нешто ќе видиме што ќе стане понатаму.На пример овие близнаците во Јунајтед Рафаел сте чуле ли нешто да се бунат сигурно и немат милионски договари исто и Македа,а замислете да почнат да се понашат како нашите шо ќе им направи Фергусон.
Абе овие се чаламџии италијански не се нормални што праат. Да им беше ферги не да ќе го јадеа ќе летаа копачки. Ама ја се надевам дека Хозе ќе ги среди и дека ќе биде во ред. Ако не СЛОБОДНО нека си одат и тоа нека им го раскинат договорот ако треба кога слушаат други луге што не ГО САКААТ ИНТЕР. Тие само им штетат ништо друго не праат. Ама копуциве си купиле коли си имаат пари си живеат у милано и се влезени у филм
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom