Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Дечкото изгледа ја укапира реалноста, и вчера реков, најдете ми една екипа од Англија, Италија, Шпанија која е дел од најсилна 4ка и во истата имаат бек, стандарден првотимец, и истиот има 18ка . :toe:

Поточно, еве дел од тимовите, Арсенал, Манчестер Јунајтед, Ливерпул, Челзи, Милан, Јувентус, Реал Мадрид, Барселона, Севиља . . .

Или, свати дека ако сака да заигра здраво ке мора у екипа чиј максимум е први 8, ко Парма, Џенова, јас искрено немам ништо против тој да замине стриктно на позајмица во еден од одвие два тима, али во Интер да дојде Коларов, иако, оваа опција е мислам невозможна, Лацио и онака ке остане без Пандев, Ледезма, уште и Коларов да го дадат и мислам дека Олимпико ке гори со Лотито заедно .
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Даниеле Галопа: Секогаш сум бил фан на Интер!24фудбал.ком.мк. Пишува дека мозно е да се пресели во интер,ја го незнам баш овој фудбалер ај ако знае некој дали е добар нека казе?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Даниеле Галопа: Секогаш сум бил фан на Интер!24фудбал.ком.мк. Пишува дека мозно е да се пресели во интер,ја го незнам баш овој фудбалер ај ако знае некој дали е добар нека казе?
Млад играч,школа на Рома ваљда се работи за добар играч,некој пак зборат дека во стилот на игра потсетувал на Тоти во неговите најдобри денови...но 24 фудбал не го сметам за релевантен извор на информации,странава е иста како гол.ком само со македонски превод :pos2:

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=471b0220-38bf-4779-b6fd-31d979635bf8&ln=3&typeBack=Италија
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Ориали: Нема никакви проблеми мегу Балотели, Мурињо и Сантон


Сантон добро е да остане да се развива во тимот. Но мора да свати дека ако ланската сезона играл претежно во први 11, оваа сезона нема да биде истото на стара слава. Сигурно и сам знае дека Ќиву е оваа година одлчен, без повреди (пу, пу да не го урочам), така да треба да се докаже пред Мурињо. Несомнено е дека има огромен потенцијал, и како што кажав пред некој ден играта на Интер ке се гради на него, Балотели, Крхин и Кутињо (кој верувам дека добро ке се снајде).
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Станавме многу јаки почнаа и да ни се нудат фудбалерите сами: http://football-italia.net/nov11g.html

Многу го почитував дечково на времето кога беше во одлична форма, ама сега и со формата, и со годините, е отиден у тиквите... Би бил за ако е џабе и расположен да грее клупа. Кога ќе видам како она копитото Виера го прати Де Роси на операција и после цел Интер го обвинуваат за насилничка игра, си викам, а зошто па не би го заменил со Гути? Ем игра чисто ем игра фудбал, за разлика од овој кик-боксеров.

P.S. имате играно порано Street Fighter? Ви текнува на тој индиецот што ги издолжуваше рацете и нозете? :pos2:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Има некоја информација дека Гути сакал да пристигне на Ѓузепе Меаца.
Големи глупости според мене.
Гути се сели во Интер?
Само шпекулации, и можеби само желба на Гути. Има 33 години па кога би идел тоа би требало да биде слободен трансфер. Но бидејќи има договор со Реал кој не верувам дека би го ослободил тешко е да се реализира трансферот.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Станавме многу јаки почнаа и да ни се нудат фудбалерите сами: http://football-italia.net/nov11g.html

Многу го почитував дечково на времето кога беше во одлична форма, ама сега и со формата, и со годините, е отиден у тиквите... Би бил за ако е џабе и расположен да грее клупа. Кога ќе видам како она копитото Виера го прати Де Роси на операција и после цел Интер го обвинуваат за насилничка игра, си викам, а зошто па не би го заменил со Гути? Ем игра чисто ем игра фудбал, за разлика од овој кик-боксеров.

P.S. имате играно порано Street Fighter? Ви текнува на тој индиецот што ги издолжуваше рацете и нозете? :pos2:


Далсим ?:tv::tv:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Гути е добар играч, но во години веке е.

Хамшик би дошол добро на таа позиција или па евентуално Џенас за кого Мурињо е доста загреан откако дојде во Интер.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Гути е добар играч, но во години веке е.

Хамшик би дошол добро на таа позиција или па евентуално Џенас за кого Мурињо е доста загреан откако дојде во Интер.
Не знам брат според мене од овие болдираниве е подобра опција од Виеира..мада јас сум повеке за Хамшик,ептен ми се допага како игра,а и Џенас не е лошо да се доведе,знам едно време се спремаше наводно некоја трампа Мунтари-Џенас.
 
С

Спенсер

Гостин
Не сум активен у темава долго време... али ке се вратам!:vozbud:

гледам добро иде,али мооооора ЛШ малце да се интервенира... неможе шампионот на италија само до осмина-финале да стигнува...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Не знам брат според мене од овие болдираниве е подобра опција од Виеира..мада јас сум повеке за Хамшик,ептен ми се допага како игра,а и Џенас не е лошо да се доведе,знам едно време се спремаше наводно некоја трампа Мунтари-Џенас.
Xe xe :)

Суљо не го даваме. :wink:

Хамшик и сам има изјавено дека сон му е да игра за Интер. Тој ми е некако како Ќиву на времето. Сите знаеа дека на крај во Интер ке заврши. Така мислам ке биде и со Хамшик. :wink:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Не ни треба гути бе стар е тој,не викам дека не е добар ама док се навикне ке отиде цела сезона.Има др добри играчи коа треба да ги земеме мене на пример ми се свига некој како јаја туре кој ке трча ко луд и ке одзима топки на противниците.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Па мислам дека Хамшик може голема работа да заврши , дечкото има искуство у серија А колку што можев да видам од 2004 е у серија А и 22 год. има така да добро ќе ни дојде неговата младост и свежина у среден ред. Други што ми прават мерак се Паломбо капитенот на Сампа и Монтоливо од Фиорентина , ако веќе носиме засилувања у среден ред
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.464
Поени од реакции
5.509
Па мислам дека Хамшик може голема работа да заврши , дечкото има искуство у серија А колку што можев да видам од 2004 е у серија А и 22 год. има така да добро ќе ни дојде неговата младост и свежина у среден ред. Други што ми прават мерак се Паломбо капитенот на Сампа и Монтоливо од Фиорентина , ако веќе носиме засилувања у среден ред

Стар е Паломбо 28 има џабе ќе ви е. Нема ќар од него и помалку од 20 милиони нема шанси да бараат Самдорија
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom