Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.627
Поени од реакции
43.483
Сантон не си заминал од тренинг, погрешно ја протолкувавте целава ситуација, да си заминел од тренинг моментално ке играше во Примавера тимот .
Наводно по завршувањето на тренингот си киднал дома, онака, нервозно, е сега знаејќи ја Италија, од мува слон се прави .
Лани Адри најголем душман ни го направија, а на крај испадна нешто сасвим трето, дури и Мурињо застана на негова страна откако не се врати од Бразил, Цезар по освојувањето на титулата носеше мајца со негов лик заедно со неколку дечки од Curva Nord, а овде на форумов шо праевме пред тоа ? Хејтавме ко да нема утре . :tv:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Значи овие од трач.ком се копита невидени. Нешто во стилот како Сантон завчера се изнервирал вчера решил да замине а Интер денес на итна седница решил дека Коларов е замена и точка.

Па под пенџере кај Морати да спиеја немаше да имаат вакви информации.

Иначе Zanetti дечките од Велес си се супер мала шала беше на сметка на конкуренцијата :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Еве изјава на Мачеда дали ке го толерираат балотели у Ман !!!

Balotelli's Behaviour Would Not Last At Manchester United - Macheda

"He has plenty of quality, but sometimes exaggerates his behaviour and it does not serve him well. If he was here in Manchester, he wouldn't last because Ryan Giggs and Gary Neville would keep him in line in one way or another.
"This doesn't mean that one can't speak their mind, but you must respect the elder players above all."

Мора ќотек да јаде од Матрикс. Мора
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Сантон не си заминал од тренинг, погрешно ја протолкувавте целава ситуација, да си заминел од тренинг моментално ке играше во Примавера тимот .
Наводно по завршувањето на тренингот си киднал дома, онака, нервозно, е сега знаејќи ја Италија, од мува слон се прави .
Лани Адри најголем душман ни го направија, а на крај испадна нешто сасвим трето, дури и Мурињо застана на негова страна откако не се врати од Бразил, Цезар по освојувањето на титулата носеше мајца со негов лик заедно со неколку дечки од Curva Nord, а овде на форумов шо праевме пред тоа ? Хејтавме ко да нема утре . :tv:
За Адри го отепавме пцујеиќи Манчини но Адри си призна во интервју дека секој втор ден одел пијан на тренин без да спиел барем 5 минути.Спиел во амбулантата и не тренирал а потоа на новиварите им велел истегнал мускул.Еве читај го интервјуто има интересни работи.Сантон чудно е што го нема на последните средби сигурно направил некоја глупос.
http://www.corrieredellosport.it/Notizie/Calcio/82551/Adriano%3A+%C2%ABAll%27Inter+ubriaco+agli+allenamenti%C2%BB
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.627
Поени од реакции
43.483
Ja зборам за периодот кога беше Мурињо односно моментот кога веќе не се врати во Италија и остана во Бразил . Иначе знам дека во ерата на Манчини праеше проблеми .
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Продавам детелинка со четири листа од тревникот на Џ.Меаца!


Браќа пошо глеам ќе сте оделе на дерби, ако може на фејсбук да ме известите каков ви е планот кога ќе дојде време за тоа. И да, добро би било тие што се сигурни од сеа да си соберете карта, 74 евра ви е повратна преку малев. Значи на групата ажурирајте ги податоците ќе ве молам, па се гледаме на курва норд. :D

Поздрав
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.627
Поени од реакции
43.483
Продавам детелинка со четири листа од тревникот на Џ.Меаца!


Браќа пошо глеам ќе сте оделе на дерби, ако може на фејсбук да ме известите каков ви е планот кога ќе дојде време за тоа. И да, добро би било тие што се сигурни од сеа да си соберете карта, 74 евра ви е повратна преку малев. Значи на групата ажурирајте ги податоците ќе ве молам, па се гледаме на курва норд. :D

Поздрав
Дојде, виде, изеде гомна, и замина :) . . . . у негов стил :tv:

Сериозно, детали за дербиво никаде не начекав, знам еден од членовите рече имало организиран превоз преку некоја агенција и на тоа остана .

Ајт, идам ја у хоризонтала, утре очекуем некој да ме просветли со сите деталчиња во врска со мечот за Милано, па и визи ваљда ке паднат до тогаш, а и да не паднат, мањебитно, чим се иде преку агенција гајле неаме .
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Дојде, виде, изеде гомна, и замина :) . . . . у негов стил :tv:

Сериозно, детали за дербиво никаде не начекав, знам еден од членовите рече имало организиран превоз преку некоја агенција и на тоа остана .

Ајт, идам ја у хоризонтала, утре очекуем некој да ме просветли со сите деталчиња во врска со мечот за Милано, па и визи ваљда ке паднат до тогаш, а и да не паднат, мањебитно, чим се иде преку агенција гајле неаме .
Најмал проблем се визите, за три дена се добива. Ако не сакаш да се малтретираш да одиш до амбасата, може да уплатиш 600 денари во ивао(агенција на влезот на автобуската станица) и тие ќе ти ја средат цела работа, ти само треба да си заминеш Италија.

Сепак мислам дека за тогаш, нема да ни треба виза освен ако не играме во некаде во Сибир пошо гарант ќе биди -14.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Дојде, виде, изеде гомна, и замина :) . . . . у негов стил :tv:

Сериозно, детали за дербиво никаде не начекав, знам еден од членовите рече имало организиран превоз преку некоја агенција и на тоа остана .

Ајт, идам ја у хоризонтала, утре очекуем некој да ме просветли со сите деталчиња во врска со мечот за Милано, па и визи ваљда ке паднат до тогаш, а и да не паднат, мањебитно, чим се иде преку агенција гајле неаме .
Ја пишав за агенција. Еве чекам ми рекоа денес ќе ми се јават или маил ќе ми пратат ама еве ги нема , ќе им се јавам ппосле пак. Штом дознам колку што како ќе ве обавестам одма
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
Има некоја информација дека Гути сакал да пристигне на Ѓузепе Меаца.
Големи глупости според мене.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom