Фан Клуб: Вардар

Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Samo edno ne mi se svigja ovaa sezona kaj vardar a toa se dresovite
se znae sekogas koja boja bil vardar crvrno crna a sea nekako dresovite ne mi se svigjaat ali toa e toa
Ovaa sezona konkurent moze samo milano i makedonija zosto gp zemaa nekolku dobri igraci od stranstvo i ne se losi
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
И јас мислам дека Милано и Македонија ЃП може колку толку да парираат, па сега не е толку сигурна титулата, ама може да се каже дека сме најголеми фаворити.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
тука е и работнички и пелистер
 
Член од
4 август 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Samo edno ne mi se svigja ovaa sezona kaj vardar a toa se dresovite
se znae sekogas koja boja bil vardar crvrno crna a sea nekako dresovite ne mi se svigjaat ali toa e toa
...па и сега се црвено-црни...




тука е и работнички и пелистер
...да, да и они се во прва лига, само што муабетот беше дали има Вардар конкуренција за шампионска титула, а такви клубови моментално во нашата лига нема...
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
очекувам на градски на 24 август добар фудбал од страна на вардар против пелистер ке бидам таму(освен ако не се случи нешто лошо) и баш би сакал да ги видам победа пелистер и работнички стабилни со јаки спонзори за да се има конкуренција во играта....нормално и да се јачаат и надмудруваат за да излезат во европа.само ми е криво што некои јаки фирми не влегуваат во тимовите па да ги финансираат макар 15-20% од нивната добивка....тогаш се би било поубаво ке има публика навивање а и плус ке го терам татко ми да оди со пријатели и да знаете ке го натерам.....ВАРДАР:eek:lee:
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Дечки ај немојте на нероден Петко да му правите капа, Победа ја разбивме со 3:0 ама ова е само почеток , до крај имаме уште 30 утакмици за играње. Точно е тоа дека сме главни фаворити за двојната круна ама тоа ќе треба да го потврдиме веќе на наредните три натпревари (со Пелистер и Ренова на градски и со Милано во Куманово). Ако успееме на нив да освоиме максимални 9 бода е тогаш веќе ќе може отворено да се зборува дека ова дефинитивно ќе биде Вардарова сезона (нешто што сите го посакуваме).Квалитетот искуството и реномето се на наша страна, меѓутоа на секое гостување ќе ни биде да не речам ѓаволски тешко пошто сите ќе сакаат да одиграат најдобро токму против Вардар а и стадионите ќе бидат полни со луѓе кои патат од комплекс наречен Вардар.би додал и дека тунелот на градски е единствен безбеден тунел на стадионите ширум Македонија, на секое гостување ќе бидеме на нож што би се рекло.СЕПАК ВАРДАР Е ЕДЕН И ВЕЧЕН, ГОЛЕМ А СЕПАК МАЛ ЗА ВО СРЦЕ ДА СЕ НОСИ, И НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕ ОСТАВЕН САМ ОД СВОЈАТА АРМИЈА НАВИВАЧИ. со мојот најдобар пријател со којшто редовно одиме на натпревари секогаш се поздравуваме со следново : ТИТУЛА ИЛИ СМРТ!
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
...па и сега се црвено-црни...



Znam deka se crveno crni ali predhotnite dresovi bea bole toa sakam da ti kazam...
Ali nema vrska bitno e da se osvoi titulata
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
...па и сега се црвено-црни...




Znam deka se crveno crni ali predhodnite bea bole ali ne e bitno toa bitno e da se zeme titula
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
ако мислиш на овие:





искрено кажано беа едни од најгрдите што Вардар ги носел во поновата историја, до душа ме врзуваат убави спомени пошто токмуво овие дресови ја одигравме евро одисејата од 2003 (Бери Таун,ЦСКА,Спарта,Рома).

а ако мислиш на овие:

















овие беа добри ама беа стари уште од 99та ги носеа

а ако мислиш на овие:



овие искрено кажано беа добри! :icon_lol:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Викендов можна пријателска со Звезда во Белград, а ако не со Напредак Крушевац или Динамо Врање.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
епа да мора една пријателска заради формата
па после да ги утепаме пелистер

позз
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Викендов можна пријателска со Звезда во Белград, а ако не со Напредак Крушевац или Динамо Врање.
Ќе биде добро ако е со звезда, со душа чекам да им покажеме на скопските делии дека овој град признава само еден бренд - ВАРДАР И КОМИТИ
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Од среда 13.08.2008 ќе се вадат членски. Овие членски ќе важат за цела сезона 2008//2009 и со нив ќе се влегува бесплатно на запад. Вадњето на членските ќе биде секој ден од 18:30 во канцеларијата на Комити - ГТЦ. Краен рок е септември, после тоа за сите без членски ќе се наплаќа карта за на стадион. За вадење на членската потребно е една слика и 300 денари. Секој што ќе извади членска до натпреварот Вардар-Пелистер (24.08.2008) бесплатно ќе добие маица.

Извор: www.komiti.org
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ќе може ли информација дали може да се земат членски за на Јужна пошо за мината сезона имав за таму, односно кај Стара гарда
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Немам таква информација. Мислам дека ќе има од клубот т.е управата такво нешто. Дека ова за запад е од Комити нема врска со управата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom