Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ke ima li dresovi da se kupat.
Се прави нов дизајн на дресови, така да сегашниве нема да одат во продажба бидејќи се само привремени. Поради тоа ќе треба да се причека да стигнат новите.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Слушнав информација дека Вардар домашните натпревари ке ги игра во сабота?некој да ја потврди таа информација??а доколку е така што мислите вие за тоа подобро ке биде или полошо........
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Точно таке Вардар ке игра во сабота,а дали е добро за Вардар незнам
и ние(Работнички) играме во сабота па мислам дека не е лошо тоа
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
можда не сум се изјаснил убаво па да се поправам.Прашањето ми беше од аспект на гледаноста на мак фудбалот па мислам дека поубаво е во сабота бидејки лугето повеке шетаат а мислам дека и постариве(оние влезени во години)што работат ке можат да дојдат и да гледаат бидејки нема да мислат"еј утре сум на работа,неможам да одам и сл."А мислам и дека пред се треба на ТВ да се најавуваат натпреварите за било која екипа а особено за Вардар бидејки е име и ке го привлече вниманието на нас младите но и на постарите.Тоа од мене :helou:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
можда не сум се изјаснил убаво па да се поправам.Прашањето ми беше од аспект на гледаноста на мак фудбалот па мислам дека поубаво е во сабота бидејки лугето повеке шетаат а мислам дека и постариве(оние влезени во години)што работат ке можат да дојдат и да гледаат бидејки нема да мислат"еј утре сум на работа,неможам да одам и сл."А мислам и дека пред се треба на ТВ да се најавуваат натпреварите за било која екипа а особено за Вардар бидејки е име и ке го привлече вниманието на нас младите но и на постарите.Тоа од мене :helou:
Те сватив уживај, само проблемот е една работа. Не може да бараш карта да биде 100 денари. Зашто? Во Србија влез за првенствен натпревар на Партизан и Црвена Звезда е 100 динара (80 денари). Е сега клубови со буџет од 2-4 милини евра, со играчи од типот на Аилтон, Кастиљо, Пауновиќ можат да направат цена прифатлива за сите, ние не можеме со далеку послаба лига. Второ каде е маркетингот на Федерацијата. Дали знаете каков маркетинг има хрватската лига на пример, германската (иако не требаше да ја спомнам, квалитетот не е некој особен). Вардар како бренд носи публика ама не ноже се само по себе, мора да има работа.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
да и јас мислам дека е ок вардар во сабота да игра кога е дома
јас го сакам вардар и навивам за него ама не идам со комитите на запад туку сакам да гледам фудбал и одам на јужна
зборот ми беше за цената на пример ако играат вардар-турново јас треба да плаќам 100 за на јужна ? ? ?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Јас како што разбрав, картата за Јужна се планира да биде симболични 50 денари. Ако и ова претставува проблем за некого, стварно не знам што да кажам тогаш.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
ок ако е така јас не сум циган за парите ама сакав да кажам дека ако на партизан-ѕвезда е 100 тогаш колку треба да е на Вардар-Работнички

иначе јас доколку има карта за на јужна ама за цела сезона кога вардар игра дома таква би земал таман у сабота

топ:toe:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Јас како што разбрав, картата за Јужна се планира да биде симболични 50 денари. Ако и ова претставува проблем за некого, стварно не знам што да кажам тогаш.
Ако е 50 вреди да дадеш, башка што не ги давам за Турново, Металург, Напредок туку ги давам да го гледам Вардар. Второ само што дојде Орце лани на функција се погоди да се игра со Пелистер дома, верувале или не, картата за Јужна беше 150 денари. Мислам ниту Вардар беше добар за да го гледам, ниту Пелистер, не знам од кај ја извадија таа цена. Со 50 денари мислам дека е сотапна и на стандардот и на квалитетот на фудбалот. Инаку сигурно е тоа, Вардар ќе биде домаќин во сабота.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Ако е 50 вреди да дадеш, башка што не ги давам за Турново, Металург, Напредок туку ги давам да го гледам Вардар. Второ само што дојде Орце лани на функција се погоди да се игра со Пелистер дома, верувале или не, картата за Јужна беше 150 денари. Мислам ниту Вардар беше добар за да го гледам, ниту Пелистер, не знам од кај ја извадија таа цена. Со 50 денари мислам дека е сотапна и на стандардот и на квалитетот на фудбалот. Инаку сигурно е тоа, Вардар ќе биде домаќин во сабота.
Апсолутно се сложувам картата да е 50ден,мислам дека секој што го сака својот клуб може да одвои 50ден за да го гледа
Исто така се секавам тоа што спомна лани со Пелистер кога картата беше 150ден со Пелистер,а не ми беше јасно како можеше и со Работнички во предпоследното коло карта да биде 150ден, кога првенството беше решено,а Вардар играше со младинци
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Картата во последните натпревари од минатата сезона беше 150 ден поради тоа што Вардар на сред сезона остана без било какви приливи на финансиски средства и мораше да се бара начин да се покријат барем основните трошоци, како користењете на стадионот и дневницие на судиите и делегатот. Значи сето тоа беше со цел да му се помогне на Вардар, а не да се остварува некаков екстра профит. Јас лично го видов и тогашниот претседател Ванчо Шехтански како си купува карта заедно со останатите членови од управата.
Комити дури го платија и автобусот на играчите за Прилеп.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Картата во последните натпревари од минатата сезона беше 150 ден поради тоа што Вардар на сред сезона остана без било какви приливи на финансиски средства и мораше да се бара начин да се покријат барем основните трошоци, како користењете на стадионот и дневницие на судиите и делегатот. Значи сето тоа беше со цел да му се помогне на Вардар, а не да се остварува некаков екстра профит. Јас лично го видов и тогашниот претседател Ванчо Шехтански како си купува карта заедно со останатите членови од управата.
Комити дури го платија и автобусот на играчите за Прилеп.
Тоа да, на пример тие што си навиваат за клубот би дале и повеќе, ама што правиме со оние обични гледачи кој треба да се вратат на стадион. Како да се привлечат, затоа што обичниот гледач не го интересира состојбата во Вардар и дали Комити го платиле автобусот итн. туку е дојден да гледа убав фудбал. Значи не зборам за оние навивачи (во кој спаѓам и јас) кои се задоволни и со Вардар да игра лошо, само да победи бидејќи на крај краева тоа е и најбитното. Сепак останувам на тоа дека 150 денари е премногу за една карта во македонското првенство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom