Фан Клуб: Вардар

Член од
13 јули 2020
Мислења
164
Поени од реакции
376
Не сакам да се препукувам со никого, секој со своето, почитувам мислење на секого. Ама па клубот каде беше пред две години?! Истите причи кружат цело време.. Кое е моето решение? Па за прв пат да не го продаваме газот под кирија, преку кур више од трпење на секакви куртони во клубот!
Ја не знам што ви е на вас луѓе, ќе се разбудите ли некогаш, или добро е, може и полошо од ова.. Полошо од што? Вардар сирак долгови колку сакаш, а клубот нема ништо на свое име, ајде пак нека дојдат бизнисмени ќе искористат што може да се искористи и ќе си идат, ние ќе гледаме и ќе си ги вртиме пак истите приказни, овој е крив, не, он не е, другиот беше, па самите си бевме, и после одреден период па од ново..
ВАРДАР нема ништо свое, освем нас Комити и Вардарци..
Епа за жал јас не размислувам како мнoгумина, одбивам да бидам овца во стадо, и неуспех не тече низ моите вени, ќе застанам и ќе се борам.
Така се покажува карактер и љубов кон клубот.
Не сме глупи 21век е милион начини ќе се најдат да почнеме полека. Не е лесно, ама вака па до кога!
Пријателе нема препукување само разменуваме мислења, сите сме овде за Вардар ама пак држиш говор ала 1945 а не нудиш решение. И ваљда ти е јасно дека желбата на мнозинството треба да се почитува , а сигурен сум дека повеќето сакаат шампионски Вардар а не непостоечки .
Ke ima kompromis nedelava, imajte malku nadez :)

Gorazd treba da e kontaktiran od Komiti (neznam dali bil) oni se seute formalno gazdi. Normalen protokol bi bilo oni da go izvestuvaat.

Ova e pederski od strana na Gorazd ali ke ima vakvi potezi i od igracite... Site ke aludiraat na komiti, mekiot pritosok zapocnuva.
Автоматски споено мислење:



Pred 2 godini tie sto zastanaa finanskiski zad klubot nema da zastanat sega. Voopsto ne isto.
А зошто е педерски изјавата на Горазд? Тебе некој од фирмата кај што работиш и си менаџер да не те информира кога ќе продолжиш и дали ќе продолжиш да работиш убаво ќе ти е па ќе си ќутиш ?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Па во универзумот наречен Македонија. И сам виде каков потоп им се деси и на ФК и на РК Вардар баш поради такви работи. Клубовите ги зема приватник со никакви заштитни договори во корист на клубовите, едноставно си ги ували у лајна до гуша и реално ги утепа. Да не беа дечкиве од Комити, па па Вардар ќе беше. Ако во тој ебан иден спонзор нема разбирање и желба навивачите да бидат дел од одличувачките ствари во клубот после се што се има поминато во изминативе години, тогаш корне смрди. Тоа ми кажува дека он ќе си прави со клубот што сака, ( ок се слагам дека газда на клуб треба да одлучува за доста ствари) ама делот да ми го банкротира клубот и да си отиде кога сака без никакви последици за него, е тоа не можам да го проголтам. Мора тој иден газда уште на почетокот да покаже дека е отворен за таква соработка, со тоа ќе даде еден добар знак за понатака.
Ништо брат, не функционираат работите така... И да имаш договори во универзумот наречен Македонија на крај никој не ги почитува и ако е доволно јак не го гонат. Тоа збориме за Самс со Шилегов.

Да не беа дечките од Комити и формално ќе беше ОК или некој друг. ОК никогаш не го напуштил Вардар да ти е јасно тоа. Има он свој играчи и денес во Вардар.

Идниот газда, не спонзор има голема разлика (спонзорот дури и премногу „сака“ формално да се комити во управа) не верувам дека ќе има разбирање за навивачи во клубот и ова го базирам стриктно на неговото историско водење на многу клубови низ светот. Никаде бар јас од она што сум запознат не дозволил навивачи да му се мешаат во раководење а скоро секаде направил бум... Кога се ќе се обелодени јас знам дека ќе сте задоволни. Не заборавај и јас сум дел од вас, сигурно нема да ќутам ако не е добро, јас не живеам во мкд па да зависам од нив.
Автоматски споено мислење:

Пријателе нема препукување само разменуваме мислења, сите сме овде за Вардар ама пак држиш говор ала 1945 а не нудиш решение. И ваљда ти е јасно дека желбата на мнозинството треба да се почитува , а сигурен сум дека повеќето сакаат шампионски Вардар а не непостоечки .
А зошто е педерски изјавата на Горазд? Тебе некој од фирмата кај што работиш и си менаџер да не те информира кога ќе продолжиш и дали ќе продолжиш да работиш убаво ќе ти е па ќе си ќутиш ?
Затоа што прави притисок. Може и треба да остави уште неколку дена да падне договор. На сите им е јасно дека преговори течат, нека седи малку на страна.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.933
Поени од реакции
3.496
Од тоа што знаеме повеќето сите за Миленко тоа е дека во бил спортски новинар и водител на преноси од спорт , исто така бил и диркетор во ФК Скопје , Брегалница од Делчево и во Вардар кратко време ..
Беше дел од ФК Скопје негде 97-ма и факт е дека Скопје тогаш беше доста солиден, па и есенски првак беше (ако не се лажам последната утакмица наесен им беше она 0-0 со Вардар на Градски, како дете ја памтам утакмицата, Караџов играше за Вардар тогаш). Ама после што се случи со Скопје? Во вториот дел скроз потонаа и едвај се изборија за опстанок (а беа први-втори). Наредна сезона дебакл доживеаа и си отидоа во втора лига, па ако не се лажам една сезона беа и трета лига север. Така да со него реално не е за очекување нешто добро да испадне. :toe:
 
Член од
1 август 2015
Мислења
899
Поени од реакции
1.708
Идниот газда, не спонзор има голема разлика (спонзорот дури и премногу „сака“ формално да се комити во управа) не верувам дека ќе има разбирање за навивачи во клубот и ова го базирам стриктно на неговото историско водење на многу клубови низ светот.
Според ова што имаш пишано, очигледно веќе знаеш за кого се работи? :D
 
Член од
17 април 2024
Мислења
172
Поени од реакции
402
Не сакам да се препукувам со никого, секој со своето, почитувам мислење на секого. Ама па клубот каде беше пред две години?! Истите причи кружат цело време.. Кое е моето решение? Па за прв пат да не го продаваме газот под кирија, преку кур више од трпење на секакви куртони во клубот!
Ја не знам што ви е на вас луѓе, ќе се разбудите ли некогаш, или добро е, може и полошо од ова.. Полошо од што? Вардар сирак долгови колку сакаш, а клубот нема ништо на свое име, ајде пак нека дојдат бизнисмени ќе искористат што може да се искористи и ќе си идат, ние ќе гледаме и ќе си ги вртиме пак истите приказни, овој е крив, не, он не е, другиот беше, па самите си бевме, и после одреден период па од ново..
ВАРДАР нема ништо свое, освем нас Комити и Вардарци..
Епа за жал јас не размислувам како мнoгумина, одбивам да бидам овца во стадо, и неуспех не тече низ моите вени, ќе застанам и ќе се борам.
Така се покажува карактер и љубов кон клубот.
Не сме глупи 21век е милион начини ќе се најдат да почнеме полека. Не е лесно, ама вака па до кога!
Клубот ќе биде на исто рамниште како и пред две години, како што кажуваш погоре, доколку се одбијат секакви понуди/решенија. Глишиќ си отиде, Кеба си отиде, Папули каков таков си отиде, Шушњара ја здувна.. секој ден слушаме информации како некој си заминува. Еве и да се одбијат сите понуди, како ќе потпишеме играчи? Со кои пари? Сите екипи во ПМФЛ се екипираат и речиси ќе започнат со подготовките (ако некој веќе и не започнал). Само ние се тресеме дали ќе опстои најголемиот бренд на државава и веруваме во бајки дека туку така од љубов ќе му тргне на клубот. Фудбалот, па и воопшто спортот е станат прљав, како што кажуваш 21 век, сменети се времињата. За наша жал нема повеќе играње од љубов, чест на исклучоци. Што и да биде секако дека ние како навивачи засекогаш ќе останеме со Вардар, без разлика кај и да игра, макар и општинска лига нека е. Но, заклучокот и реалноста е дека ниту еден Вардарец или Комита кој што го сака Вардар, не може да го гледа повеќе во ваква безидејна ситуација...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Vtoro koga ti kupuvas kola, rezervnata guma isto tvoja e taka? Te sprecuva tebe nekoj da ja smenis ili prodades zasebno? Isto e be druze, on kupi klub, so toj klub idea i terenite... Kako togas gi prisvoil? Negovi bile. Greskata e podocna koga nekoj go prezel klubot sto ne gi baral i terenite so nego. Dali e namerno ili nenamerno toa napraveno e drugo prasanje.
Ќе те корегирам за ова, терените никогаш не биле дел од ФК Вардар, а како ги добил Самс не би навлагал (не ни знам), ама ако беа дел од ФК Вардар тогаш долгот што го остави во Вардар немаше да биде толкав зашто со тоа ќе го изгубеше и тој капитал, туку ќе оставеше клуб со вредност кој ќе можеше да го продаде.

Нејсе, мислам дека на сите им е јасно дека Самс беше само "спонзор" на ФК Вардар и дека виновниците за долгот и тоа што го снајде се оние кои раководеа со истиот.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.560
Поени од реакции
5.636
ви ставив јас и слики од местото на злосторот само вие се фативте за се друго :toe:
Стадионот од сликата е во Будимпешта новиот така да едниот спонзор е од Унгарија :)

Другата слика ти е Новоматик и тој спонзор се спомнуваше , јас навивам за Новоматик бидејки вријат пари , нивната компанија ја има низ цел свет ..

Кај нас точно е дека дуи сакаше да ги затвори казината и да ги одалечи 500 метри , тој закон не помина бидејки Пендаровски не го потпиша , но и вмро гласаше против .

Е сеа за возврат може вмро да бара Новоматик да биде спонзор во Вардар за да не ги чепкаат казината ..

Значи по тебе се преговара со спонзор од Унгарија и Новоматик австриската тоа е тоа ...

Мое мислење е дека Орце Камчев нема никаква врска со Новоматик и затоа сакам они да влезат , веројатно Камчев и Миленко се со Унгарциве по партиска линија ...
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
899
Поени од реакции
1.708
Стадионот од сликата е во Будимпешта новиот така да едниот спонзор е од Унгарија :)

Другата слика ти е Новоматик и тој спонзор се спомнуваше , јас навивам за Новоматик бидејки вријат пари , нивната компанија ја има низ цел свет ..

Кај нас точно е дека дуи сакаше да ги затвори казината и да ги одалечи 500 метри , тој закон не помина бидејки Пендаровски не го потпиша , но и вмро гласаше против .

Е сеа за возврат може вмро да бара Новоматик да биде спонзор во Вардар за да не ги чепкаат казината ..

Значи по тебе се преговара со спонзор од Унгарија и Новоматик австриската тоа е тоа ...
Која унгарска фирма може да инвестира у Вардар, баш ме занима?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.560
Поени од реакции
5.636
Која унгарска фирма може да инвестира у Вардар, баш ме занима?
Се спомнуваше и во јавноста унгарска фирма , ама не пишуваше име ..(једино кано ако ја знае :D )

Само два тројца тука сме оптимисти дека ке добиеме спонзор , другиве уште никој не верува :D
 
Член од
12 март 2023
Мислења
30
Поени од реакции
112
MVM.
Чепкав да дознаам која ли е таа (државна?) енергетска компанија тогаш кога беше актуелно нивното наводно преземање и мислам дека се тие. Тие беа порано спонзори на ракометарите на Веспрем додека се викаше MKB-MVM Veszprem.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.565
Поени од реакции
3.839
Дај нека земат нека го контактираат пак Најдовски, денес се скарал со Тирана и е спремен за назад. Истото е и со Брда. Дечкото пет пати ги одби Струга летово. Ајде нека се среди више оваа работа и да тргнеме со засилувањата и костурот на тимот. Чул те Господ, Кано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom