Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.563
Поени од реакции
5.669
Спонзорот се крие на сликава.
Прегледај го приврзокот 422168

И јас сум во Унгарија на преговори, терам мајтап намерно по темава. Де Кирца протолкувај ја и оваа слика :D
Спонзорот во Вардар е договорен баш од таму(се чека само официјално да се средат деталите ) така да нема потреба ништо да преговараш све е завршено :D :)
 
Член од
13 август 2019
Мислења
484
Поени од реакции
2.523
Спонзорот во Вардар е договорен баш од таму(се чека само официјално да се средат деталите ) така да нема потреба ништо да преговараш све е завршено :D :)
Кире, кога ќе си послободен со обврските со бизнисот, те молам прочитај си ги хронолошки мислењата на последните 10 страници од темава и кажи ни што мислиш... 10 страници, 50 мислења имаш оставено и сите едно со друго се разликуваат, прво објаснуваш за Миленко, после не не Новоматик ќе е, нема да е Миленко, после пак Миленко и Орце, па унгарска компанија, па пак Новоматик, па Миленко и Камчев, па Новоматик партнери со унгарска компанија... Мислам дека веќе ни сам не се пратиш што пишуваш него само повторуваш мислења од тоа што други членови и медиуми ќе напишат... за некој што има "инсајдерски информации од врвот", премногу брзо го менуваш мислењето на база на тоа што ќе прочиташ на Спортмедиа и Спорт1инфо :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.563
Поени од реакции
5.669
Кире, кога ќе си послободен со обврските со бизнисот, те молам прочитај си ги хронолошки мислењата на последните 10 страници од темава и кажи ни што мислиш... 10 страници, 50 мислења имаш оставено и сите едно со друго се разликуваат, прво објаснуваш за Миленко, после не не Новоматик ќе е, нема да е Миленко, после пак Миленко и Орце, па унгарска компанија, па пак Новоматик, па Миленко и Камчев, па Новоматик партнери со унгарска компанија... Мислам дека веќе ни сам не се пратиш што пишуваш него само повторуваш мислења од тоа што други членови и медиуми ќе напишат... за некој што има "инсајдерски информации од врвот", премногу брзо го менуваш мислењето на база на тоа што ќе прочиташ на Спортмедиа и Спорт1инфо :D
Си тече бизнисот имам време јас доволно :)
Иначе точно е тоа дека напишав повеќе шпекулации и повеќе спонзори , но што да правиме сите ги поврзуваат со Вардар и таква е ситуацијата :D

Најбитно на крај е да се покаже тоа точно што го најавив тука уште во мај , кога ми беше кажано инфо дека Вардар на лето ке добие спонзор , затоа и бев толку упорен тука на форумов .

Видовте и сами дека неколку спонзори се во игра и дека не сум ве лажел дека ке дојде спонзор , ете се надевам денови се во прашаење кога све би било официјално .

Е сега дали ке биде малце закаснето тоа е друг муабет , но убеден сум дека летово јак спонзор ке добиеме без разлика кој и да биде :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.676
Поени од реакции
8.533
Пак ќе кажам мене ми фали еден официјален прес од Комити на кој не мора да се кажат директни детали, туку само да се даде потврда дека ете се преговара со одредена фирма-и, до каде се стигнати преговорите итн. Значи да се разбие оваа неизвесност, ова чекање кое не е добро.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.563
Поени од реакции
5.669
Пак ќе кажам мене ми фали еден официјален прес од Комити на кој не мора да се кажат директни детали, туку само да се даде потврда дека ете се преговара со одредена фирма-и, до каде се стигнати преговорите итн. Значи да се разбие оваа неизвесност, ова чекање кое не е добро.
Мое мислење е дека тие што преговараат од Комити се веќе ставени во подредена улога да мора да го прифатат спонзорот со Миленко , бидејки веќе нема ни време за некој план Б кога ќор денар немаме на сметка за жал ..

Јас можам да прифатам критика за некогаш ако сум досаден со некои шпекулации околу Вардар па можеби и некогаш наивен, но незнам зошто потреба од навреди кон мене кога ниту јас го донесов Миленко ниту јас преговорам со него за волку да фрлате со "камења и дрва "по мене ..
На крај краева ова е форум , дебатираме за Вардар , ако на некој не му се допаѓа моето мислење нека го пресокне чим горе види Kire Ultras ..

Времето не гази , за Вардар е добро да добие што побрзо спонзор бидејки нема ништо добро да остане на пазарот од тие добри играчи ..
 
Последно уредено:
Член од
19 август 2010
Мислења
3.676
Поени од реакции
8.533
Мое мислење е дека тие што преговараат од Комити се веќе ставени во подредена улога да мора да го прифатат спонзорот со Миленко , бидејки веќе нема ни време за некој план Б кога ќор денар немаме на сметка за жал ..

Јас можам да прифатам критика за некогаш ако сум досаден со некои шпекулации околу Вардар па можеби и некогаш наивен, но незнам зошто потреба од навреди кон мене кога ниту јас го донесов Миленко ниту јас преговорам со него за волку да фрлате со "камења и дрва "по мене ..

Времето не гази , за Вардар е добро да добие што побрзо спонзор бидејки нема ништо добро да остане на пазарот од тие добри играчи ..
Друже, глеам мене ме цитираш,ја никад ништо не сум ти кажал или вреѓал во однос на твоите прогнози. Ова ако се однесува на мене. Нормално дека се ставени, затоа и застојов. План Б за жал не постои и тоа на сите ни е јасно. Штета што нема слух и од другата страна, ама тоа е.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.563
Поени од реакции
5.669
Друже, глеам мене ме цитираш,ја никад ништо не сум ти кажал или вреѓал во однос на твоите прогнози. Ова ако се однесува на мене. Нормално дека се ставени, затоа и застојов. План Б за жал не постои и тоа на сите ни е јасно. Штета што нема слух и од другата страна, ама тоа е.
Не мислев на тебе за навредиве , ти реплицирав за тоа што си пишал околу Вардар .

Иначе ме интересира колку ке искочи вкупниот долг што го има Вардар , се збореше дека е околу 3 милиони евра .

Се должи кон поранешни фудбалери и лица кои биле дел од Вардар , УЈП , исто и кон тие кои раководат со нашиот најголем стадион (затоа и не дозволија да играме на градски додека не се рачисти цел долг кон нив )

Новиот спонзор све треба ова да подмири , затоа и веројатно се работи на сите тие детали околу Вардар , се надеваме сите дека ова ке заврши со среќен крај бидејки времето не гази ...
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.092
Поени од реакции
1.782
Само лоши вести стигаат. Тоа што се очекуваше денес и официјално.
1719919088367.png
Времето не гази, јас воопшто не сум оптимист, излеа вака ќе ја тераме полусезонава решение ќе нема?
Дали намерно власта не сака да најде решени и се одолговлекува работава? Дали сакаат скроз да пропадне па дури од следната година (2025) да влезат они како спасители за да ќарат политички поени пред локалните избори (мислам дека се 2025)? Дали со тоа се докажува дека не ги боли к.. за Вардар и ги интересира само пари-позиција-власт?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom