Фан Клуб: Вардар

Член од
12 декември 2010
Мислења
7.200
Поени од реакции
6.388
Какви параоници се некои од вас, тоа е страшна работа. Колку пати и да се каже, тие пак истото парите немало да завршат кај што треба. Па ич не купувајте карти ако сте толку скептични што и како ќе биде.
Во однос на бројот на карти, имаше некои што предвидуваа едвај 2-3 000 карти пред почетокот на акцијата. Ја уште тогаш реков дека се над 10.000 продадени карти е успех. Еве после една недела се прескокна таа пречкс, а ако се продолжи со ова темпо верувам дека ќе се стигне до 20.000. Е сега некој ако мисли дека така лесно се распродава целиот стадион, a еднаш или два пати дали е исполнет во овој формат, нека повели да ја тера акцијата. Плус кога ќе се земат во предвид, апатичната состојба на Вардар и свеста на Македонецот, дополнително ги отежнува преголемите очекувања.
неможеш да споредуваш нормална продажба на карти со оваа алармантна ситуација и да викаш дека е добро...
во нормални услови секој купува по една карта и ако се продадени 20к тоа е реална бројка, јас сум земал 10 а и многу други зеле по толку па и повеќе значи далеку е од добра бројкава од продадени карти, искрено очекував да се распродаде за недела дена ама јбг таа е реалноста


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.242
Поени од реакции
2.695
Цитирам дел од статус на Комити објавен од пред еден саат на фб:

"Се надеваме до крајот на идната недела ќе имаме еден наслов кој сите ние го сонуваме...Не се осмелуваме уште од сега да го кажеме, но возбудата е голема и од самата помисла."

Има некој претстава за што станува збор?
Не би рекол дека се работи за мала ствар штом вака јавно најавуваат, посебно кога ситуацијата е скоро и безизлезна, а да кажеш дека ќе се случи нешто "што сите ние го сонуваме", треба да е стварно нешто големо.
Претпоставувам, бидејќи цел пост е за продажбата на карти дека се мисли на распродаден цел стадион

Какви параоници се некои од вас, тоа е страшна работа. Колку пати и да се каже, тие пак истото парите немало да завршат кај што треба. Па ич не купувајте карти ако сте толку скептични што и како ќе биде.
Во однос на бројот на карти, имаше некои што предвидуваа едвај 2-3 000 карти пред почетокот на акцијата. Ја уште тогаш реков дека се над 10.000 продадени карти е успех. Еве после една недела се прескокна таа пречкс, а ако се продолжи со ова темпо верувам дека ќе се стигне до 20.000. Е сега некој ако мисли дека така лесно се распродава целиот стадион, a еднаш или два пати дали е исполнет во овој формат, нека повели да ја тера акцијата. Плус кога ќе се земат во предвид, апатичната состојба на Вардар и свеста на Македонецот, дополнително ги отежнува преголемите очекувања.
Јас предвидував помал број на продадени карти од ова. Искрено го потценив моментот на купување на поголем број на карти од едно лице, засега пријатно ме изненадува тоа што доста луѓе се спремни да купуваат по десетици карти, како и моментот со некои јавни фаци ко Михајло и купување на 1000 карти, претпоставувам дека и други такви ликови може не се експонирале после таква бројка од него меѓутоа земале по стотина карти.
Инаку, бројката на луѓе кои се заангажирале до сега е околу онаа што ја очекував, и јас сум на мисла дека може негде околу илјада луѓе ги имаат купено овој број на карти до сега ако се земе предвид купувањето на поголем број на карти од едно лице.
Очекував и малку поголема скепса од страна на навивачите, има голема разлика помеѓу помладите и постарите во однос на довербата во ваква акција. Во мое опкружување, речиси ни еден од постарите нема да купи карта за ова зошто се прегорени многу пати и сигурни се во измама, додека помладите гледам дека се убедени во искреност на намерава и дека ќе стигнеле парите на вистинско место.
Јас лично уште немам купено и сум на мисла колку карти да земам.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.915
Поени од реакции
4.670
неможеш да споредуваш нормална продажба на карти со оваа алармантна ситуација и да викаш дека е добро...
во нормални услови секој купува по една карта и ако се продадени 20к тоа е реална бројка, јас сум земал 10 а и многу други зеле по толку па и повеќе значи далеку е од добра бројкава од продадени карти, искрено очекував да се распродаде за недела дена ама јбг таа е реалноста


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па убаво кажав не очекувајте премногу имајќи ја во превид свеста на Македонецот. Баш дека е алармантна ситуацијата, не треба да очекуваш преголем одзив. Не гледај ти како е по Европа, кај нас дали едвај 4-5.000 души се свесни за состојбата на клубот, останатите се тука при поголеми успеси. Веројатно со поголема медиумска покриеност ќе се допреше до постарата популација, која повеќе може да се фати на емоции за старите добри времиња, но за тоа реално треба и кеш.
Претпоставувам, бидејќи цел пост е за продажбата на карти дека се мисли на распродаден цел стадион


Јас предвидував помал број на продадени карти од ова. Искрено го потценив моментот на купување на поголем број на карти од едно лице, засега пријатно ме изненадува тоа што доста луѓе се спремни да купуваат по десетици карти, како и моментот со некои јавни фаци ко Михајло и купување на 1000 карти, претпоставувам дека и други такви ликови може не се експонирале после таква бројка од него меѓутоа земале по стотина карти.
Инаку, бројката на луѓе кои се заангажирале до сега е околу онаа што ја очекував, и јас сум на мисла дека може негде околу илјада луѓе ги имаат купено овој број на карти до сега ако се земе предвид купувањето на поголем број на карти од едно лице.
Очекував и малку поголема скепса од страна на навивачите, има голема разлика помеѓу помладите и постарите во однос на довербата во ваква акција. Во мое опкружување, речиси ни еден од постарите нема да купи карта за ова зошто се прегорени многу пати и сигурни се во измама, додека помладите гледам дека се убедени во искреност на намерава и дека ќе стигнеле парите на вистинско место.
Јас лично уште немам купено и сум на мисла колку карти да земам.
Колку и да купиш нема да згрешиш:) Вардарството не се мери по бројот на купени карти...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.249
Поени од реакции
54.294
Јас се загревам на кеј за секој случај, да не треба да заиграм со Пелистер.
Можно е никој да не знае и да не крене глас околу тоа што клубот практично не постои во моментов?
Браво за форсирањето преговори и се тоа, ама ако нема решение на повидок, што понатаму???
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.487
Поени од реакции
7.565
Јас се загревам на кеј за секој случај, да не треба да заиграм со Пелистер.
Можно е никој да не знае и да не крене глас околу тоа што клубот практично не постои во моментов?
Браво за форсирањето преговори и се тоа, ама ако нема решение на повидок, што понатаму???

protiv palister nema gajle veruvam ekipa od kajgana ke gi resi...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
736
Поени од реакции
1.126
Се мислам ќе го лапнеме Стојчевски од Борец у задња минута :))

И братот ни отиде сепак :)
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.349
Денес е 7.02, на 14.02 е натпреварот со Пелистер.
Освен продажба на билети ништо друго од договореното не се случи, а кое беше договорено на состанокот помеѓу Град Скопје, Комити, ПУИГ, адвокати на СС и други.

Се поставува прашањето:
Дали само заради тоа што Сергеј не изврши уплата, ништо нема да се исполни од аспект на деблокада на сметка, реализација на ваучер, 100.000 евра од градот и пари од билети??!?!?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.487
Поени од реакции
7.565
Денес е 7.02, на 14.02 е натпреварот со Пелистер.
Освен продажба на билети ништо друго од договореното не се случи, а кое беше договорено на состанокот помеѓу Град Скопје, Комити, ПУИГ, адвокати на СС и други.

Се поставува прашањето:
Дали само заради тоа што Сергеј не изврши уплата, ништо нема да се исполни од аспект на деблокада на сметка, реализација на ваучер, 100.000 евра од градот и пари од билети??!?!?
:pos: sams e kirv ovie drugive nisto sto ne napravija? daj be dosta so prikaski, ako sakaat neka mu zaplenat sve i neka resat problem ko sto napravi vmro na vremeto so braco, grizli i kompanija. si igrame, igracki ovde, togas tie i akcii imaa i sopstvenici bea i sto ti ne pa na kraj gi resija. sams ima use 2-3 god dogovor za upravuvanje ni akcii ni nisto i nemoze da go resat? 100 pati kaza se otkazuva i nedava poveke pari, neznam zosto nekoj uste ceka i se nadeva na nego.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.349
:pos: sams e kirv ovie drugive nisto sto ne napravija? daj be dosta so prikaski, ako sakaat neka mu zaplenat sve i neka resat problem ko sto napravi vmro na vremeto so braco, grizli i kompanija. si igrame, igracki ovde, togas tie i akcii imaa i sopstvenici bea i sto ti ne pa na kraj gi resija. sams ima use 2-3 god dogovor za upravuvanje ni akcii ni nisto i nemoze da go resat? 100 pati kaza se otkazuva i nedava poveke pari, neznam zosto nekoj uste ceka i se nadeva na nego.
Тоа викам и јас, според нив испаѓа дека "ние сакаме да помогнеме, ама Сергеј не ни дава".
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
736
Поени од реакции
1.126
Денес е 7.02, на 14.02 е натпреварот со Пелистер.
Освен продажба на билети ништо друго од договореното не се случи, а кое беше договорено на состанокот помеѓу Град Скопје, Комити, ПУИГ, адвокати на СС и други.

Се поставува прашањето:
Дали само заради тоа што Сергеј не изврши уплата, ништо нема да се исполни од аспект на деблокада на сметка, реализација на ваучер, 100.000 евра од градот и пари од билети??!?!?
Има некој најави за утре, па да видиме.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.349
Има некој најави за утре, па да видиме.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
4.091
Е сега го ебавме ежот.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
326
Поени од реакции
815
Не е толку проблем што имаме трењер од ФК Кадино, него проблем е што истиот веќе потврдил у текстот горе: "Знам дека останаа само неколку играчи во тимот, дека поради забраната за трансфери не можеме да ангажираме засилувања ".

Дефинитивно има забрана за трансфери.

Еве и ова:

"На Џиџи помошници во овој период на спас на клубот ќе му бидат вардаровите „деца“ Бобан Грнчаров, Никола Глигоров и Златко Таневски."
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2020
Мислења
148
Поени од реакции
331
ako sakaat neka mu zaplenat sve i neka resat problem
Epa prijatele problem e sto sams nema nisto na negovo ime , sve e na zena mu staeno . Ova mislam i go kaza nekoj pred dva tri meseca ovde od poinformiranite clenovi , taka da slobodno moze da kazeme deka mu go nacuka na Vardar sose jajca likot ..
Знам дека останаа само неколку играчи во тимот, дека поради забраната за трансфери не можеме да ангажираме засилувања
Kje vidime za ova uste se ubeduvaat so Novak kolku sto znam , a ako e vekje processuirano toa togas isti kur ni e dali kje ispadneme ovaa ili narednata sezona ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom