Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
756
Поени од реакции
1.181
Реалната бројка е да оди до 13-14к. Инаку до сега се продадени 8500.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.137
Поени од реакции
4.019
Имаш нешто повеќе информации дали се оддржал состанокот? Денот помина, по медиумиве ништо нема... претпоставувам им е кажано пак да се стрпат до 1ви.
Ponedelnik najverojatno pocnuvate so podgotovki igracite sto se site vi ostanuvaat ne sakaat da si odat so e za postovanje isto i tie kaj borec nekolku imaa podbri ponudi ostanaa vo Veles isto i kaj vas za trener najverojatno ke odite so toj na mladincite pomosnik sto bese a ne toj od akademija pandev ili kostov koi bea vo igra za poveke detali ke treba da prasuvate kaj partiski prethodno spomenati lica zavrsuvate so tie na samsonenko
P. S. Ako ne ve blokira Novak imate sansi da zemite i nekoj igrac ako pak se aktivira taa tuzba za brzo sleduvaat tuzbi i od drugite igraci
P. P. S. Plan B vo slucaj na otpaganje smena so fk Skopje, ako se prodolzi so tuzbi ke ima stecaj no ostanuva vo igra so fk Skopje
Seto ova oti nema da ima smena vo FFM inaku imase drug plan za prosiruvanje na ligata za da ima mir kaj site pa etapno da se resavaat problemite so vardar, borec i dr

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.036
Поени од реакции
11.931
Здраво, каде можам да ги видам резултати на Вардар по сезони од 2003 па навака? На википедија нема ништо...
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.760
Имаш нешто повеќе информации дали се оддржал состанокот? Денот помина, по медиумиве ништо нема... претпоставувам им е кажано пак да се стрпат до 1ви.
Имало состанок да, ама биле викнати само 4-5 постари играчи. Повторно само ветувања. Требало до денес 2 плати да им префрлат и тоа повторно на рака, а сега пролонгирале за среда. Можно е да им пуштат аванс во понеделник за конечно да почнат со тренинзи. Не знам ни кој им го обеќава сево ова... претпоставувам Самоил и компанија зашто според муабети и натаму се вртат во Академијата.
Новак побарува 100.000 евра и прашање е дали ќе успеат да го убедат во повлекување на тужбата.
За тренер меѓу другите бил контактиран Горазд, ама по се изгледа им дал нога. Додека идиотот Џиџи се нудел да работи за без пари, па ништо чудно будаливе него да го донесат.
Тоа е во кратки црти. Нема што убаво да се чуе од Вардар како што и веќе подолго време сме навикнати.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.760
Реалната бројка е да оди до 13-14к. Инаку до сега се продадени 8500.
Преку 10.000 се веќе. Западна трибина е скоро целосно распродадена... останати се само околу 200 карти. И Јужна околу пола капацитет до овој момент.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
858
Поени од реакции
1.136
До петок вечер за продажба се останати уште 21,880 ако капацитетот реален е 33,500 тогаш продадени се 11,620 карти и добро е што само денес се продадени преку 3800 (излеа петок стигнаа платите за јануари).
ПС
Западната трибина е скроз распродадена.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.349
Јас не сум задоволен од продажбата. До сега требаше да ги снема билетите, а не вака. Да беше Искра или Слога пепел ќе беше до сега, ќе почнеа и втор стадион да полнат.
Чуден народ сме, пола и повеќе од македонците се молат Вардар да не постои, ги заболе за Вардар и Македонија.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
326
Поени од реакции
815
Цитирам дел од статус на Комити објавен од пред еден саат на фб:

"Се надеваме до крајот на идната недела ќе имаме еден наслов кој сите ние го сонуваме...Не се осмелуваме уште од сега да го кажеме, но возбудата е голема и од самата помисла."

Има некој претстава за што станува збор?
Не би рекол дека се работи за мала ствар штом вака јавно најавуваат, посебно кога ситуацијата е скоро и безизлезна, а да кажеш дека ќе се случи нешто "што сите ние го сонуваме", треба да е стварно нешто големо.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.310
Поени од реакции
1.763
Цитирам дел од статус на Комити објавен од пред еден саат на фб:

"Се надеваме до крајот на идната недела ќе имаме еден наслов кој сите ние го сонуваме...Не се осмелуваме уште од сега да го кажеме, но возбудата е голема и од самата помисла."

Има некој претстава за што станува збор?
Не би рекол дека се работи за мала ствар штом вака јавно најавуваат, посебно кога ситуацијата е скоро и безизлезна, а да кажеш дека ќе се случи нешто "што сите ние го сонуваме", треба да е стварно нешто големо.
Сигурно да си отворат сметка во кафана, за да можат да ги арчат париве. За тоа најверојатно сонуваат. :P
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.263
Поени од реакции
54.358
Јас не сум задоволен од продажбата. До сега требаше да ги снема билетите, а не вака. Да беше Искра или Слога пепел ќе беше до сега, ќе почнеа и втор стадион да полнат.
Чуден народ сме, пола и повеќе од македонците се молат Вардар да не постои, ги заболе за Вардар и Македонија.
Тоа е реалноста друже. Не само за Вардар, никој не гледа македонски спорт општо. Ина многу фина споделила пост за картите за Вардар, истиот има 190 лајка. На статусите со глупи досетки има по 2-3-4000 лајкови. Чисто да ви биде јасно дека освен некои 1000 луѓе низ цела Македонија, никој не го заболе за Вардар.
Инаку, голема улога има и несредената ситуација. Јас гарантирам дека и меѓу најверните, најмала е продажбата на билети затоа што секој што разбира фудбал знае дека парите нема да завршат каде што треба, особено со сите фаци кои се споменуваат околу него.
Томовски, Јовков и Џиџи, дај и Џаро и Пинда нека го стават во управа.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
6.369
Поени од реакции
10.058
Мене ми е океј идеата со акцијава, безразлика каде ќе завршат парите. Би се свртело вниманието на јавноста и тоа е единствен излез од ситуацијата. Очајнички обид али тоа е.
Зашто е слаб одзивот? Ми се чини луѓево се навикнаа Вардар да е во некаква криза и не ја гледаат ситуацијава како аларманта. Поготово со општата ситуација во државава ова мислам дека им е задња тема на муабет. Ја на другари што сме иделе на утакмици им спомињам за акцијава и се индиферентни, како на запад ништо ново. Не дека не би дале 100че за да се спаси вардар, едноставно нема таква атмосвера дека ова е да се биде или не.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.760
Какви параоници се некои од вас, тоа е страшна работа. Колку пати и да се каже, тие пак истото парите немало да завршат кај што треба. Па ич не купувајте карти ако сте толку скептични што и како ќе биде.
Во однос на бројот на карти, имаше некои што предвидуваа едвај 2-3 000 карти пред почетокот на акцијата. Ја уште тогаш реков дека се над 10.000 продадени карти е успех. Еве после една недела се прескокна таа пречкс, а ако се продолжи со ова темпо верувам дека ќе се стигне до 20.000. Е сега некој ако мисли дека така лесно се распродава целиот стадион, a еднаш или два пати дали е исполнет во овој формат, нека повели да ја тера акцијата. Плус кога ќе се земат во предвид, апатичната состојба на Вардар и свеста на Македонецот, дополнително ги отежнува преголемите очекувања.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
759
Поени од реакции
1.951
Ја мислам дека тоа што го сонуваме е, ФК Вардар на своите, а тоа е да ние навивачката армија, фанови, сипматизери итн, да имаме и ние дел од акциите на клубот, и да сме директно вклучени во работењето на клубот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom