Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.247
Поени од реакции
6.889
Joj sheikot od katar kaj i da e ke sredi
Автоматски споено мислење:

Дада, не чекаат они со 6м спремни.
Samo 6? Pa to se 3 sokoli i 2 trkacki kamili be... pare nema kupio sam traktor ke bide na kraj
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.880
Поени од реакции
4.507
Се ќе имаше смислам да не беше грне помошник , сега кога е , јасно е дека не е на самс управата ,
Џиџи преговарал со Стевица ристиќ , Горан Попов и со Јовков менаџерот , толку знам ама ова е точно . Како овие се појавија у својство на преговарачи у име на управа не ми е јасно .
Многу работи не ми се јасни ама ај ...
Да, денеска и мене ми е потврдено дека луѓето на Самсоненко немаат врска со ангажманот на Џиџи. Единствено Самоил како досегашен прв човек на клубот ќе биде повикуван за судските спорови што ги има Вардар.
Јовков е човек од највисоко поверење на Заев и пишав веќе у неколку наврати дека е присутен постојано на состаноци. За другиве двајца не знам, ама за Попов претпоставувам дека по струмичка линија се пика и тој. И верувајте дека никој од овие сега не трча за џабе, сигурно им се ветени позиции и бенефит во блиска иднина. Имаат информации од прва рака и не ти седат доколку знаат дека нема да има кеш за вртење.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.635
Поени од реакции
3.608
Epa prijatele problem e sto sams nema nisto na negovo ime , sve e na zena mu staeno . Ova mislam i go kaza nekoj pred dva tri meseca ovde od poinformiranite clenovi , taka da slobodno moze da kazeme deka mu go nacuka na Vardar sose jajca likot ..
tie nego ako go tuzat i mu go odzemat klubot zaradi neispolneti obvrski posle on so zena mu moze ping pong da igra vo hipodrom i kaj akademijata. prosto kazano tie raboti ama bas nisto nema da mu vredat ako poveke ne go poseduva klubot. i tuka e greskata na gradot/drzavata. ozbilno da se interesiraa za klubot trebaa uste pred edna godina da startuvaat procedura za odzemanje na klubot, posle ke mozea da vrsat i polesno pritisok vrz sams bidejki so tekoven proces da mu se odzemi klubot pre ke mozese da se stigne do dogovor. ovaka kako sto e sega sams klubot go koristi za ucenuvanje, za da moze da izvleci sto povise od situacijata. verojatno namerno ne go pravat toa bidejki ako mu go zemat klubot posle tie ke treba da brkaat rabota. ovaka samo vinata ja prefrlaat kaj sams i glumat demek im se vrzani racete.

Да, денеска и мене ми е потврдено дека луѓето на Самсоненко немаат врска со ангажманот на Џиџи. Единствено Самоил како досегашен прв човек на клубот ќе биде повикуван за судските спорови што ги има Вардар.
Јовков е човек од највисоко поверење на Заев и пишав веќе у неколку наврати дека е присутен постојано на состаноци. За другиве двајца не знам, ама за Попов претпоставувам дека по струмичка линија се пика и тој. И верувајте дека никој од овие сега не трча за џабе, сигурно им се ветени позиции и бенефит во блиска иднина. Имаат информации од прва рака и не ти седат доколку знаат дека нема да има кеш за вртење.
vo pravo si deka se vmesani bidejki se nadevaat na benefit vo idnina, no toa ne znaci deka ima nesto konkretno. toa se ljuge koi imaat prilicno mnogu vreme i sega namirisale prilika za eventualen biznis, pa uste sega se vmesani za vo slucaj nekogas da vlezat pari vo klubot tie da ucestvuvaat na nekoj nacin. i ne se samo tie, ima uste eden kup faci od nasata "fudbalska estrada" koi poslednite meseci se vrtat okolu vardar. najcesto likovi koi poveke nemaat golemi prihodi i se nadevaat preku vardar da se ofajdat.

tragicno e sto na vardar mu treba nekoj koj ke vlozuva vo klubot, a od stote faci koi momentalno kruzat okolu klubot site se so plan da dobivaat...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
796
Поени од реакции
1.334
Прв тим би бил следен:
Илиќ, Рад. Величковиќ, Велковски, Ѓурковски, Петејчук, Лазаревиќ, Најденов, Мирчевски, Парталко, Блажевски, Петковски

Ова се оние кои имале настапи есеноска, а се дел од Вардар во моментов.
Со ваков тим, без подготовки, црно ни се пишува. Прашање е дали и 10 бода ќе земеме.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.635
Поени од реакции
3.608
Прв тим би бил следен:
Илиќ, Рад. Величковиќ, Велковски, Ѓурковски, Петејчук, Лазаревиќ, Најденов, Мирчевски, Парталко, Блажевски, Петковски

Ова се оние кои имале настапи есеноска, а се дел од Вардар во моментов.
Со ваков тим, без подготовки, црно ни се пишува. Прашање е дали и 10 бода ќе земеме.
slab e timot, ama slabi se i tie na belasica, pelister i borec, taka sto i so toj tim mozno e vardar da se spasi preku barazot.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
796
Поени од реакции
1.334
Веќе ништо не е јасно... Што се случува? Има ли некој нормален? Јас не разбирам зошто сите ќутат, еден маж не се најде да излезе да ја каже вистината. Веќе ништо не верувам, ова од ден на ден само полошо станува, а работите драстично се менуваат на полошо. Катастрофа.

Па уште патка ни пуштија дека Катарци ќе го земеле Вардар и тоа од март, а март еве го. Оф мори мајко.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.247
Поени од реакции
6.889
Trener i 4 asistenti... ova ke mu dojde na sekoj 3ca fudbaleri po eden trener da mu soli pamet. Si ebalo majkata, dajte keshirajte toa kartive do cetvrtok i da se zeme nekoe zasiluvanje
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.626
Поени од реакции
1.158
Конечно добра вест Вардар доби 100.000 евра од владата , од утре тренинзи

 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.880
Поени од реакции
4.507
Денес конечно на седница на влада е направен отпис на каматата од долгот кон АДСДП и обезбедени се средства за отплата на долгот. Потврдено лично од вработен во АДСДП и од Драган Томовски. Што значи создавање на услови за исплата на играчите и почетокот на тренинзите утре. Инаку и јас имам сознанија дека големиот „газда“ не дозволил да се тренира во Хиподром пошто нели тоа за Вардар беше?! И сега веројатно се бара некое друго решение. Исто така се прават напори да биде подмирен Новак... проблем создава што не се знае колку пари има земано на рака.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.633
Поени од реакции
6.071
Се уште се бара место за тренинг поради одлуката на Сергеј Самсоненко и досегашното негово раководство да не дозволи користење на терените, ниту во Хиподром ниту на Академијата во Градски парк.

А ние чекаме 100 000 евра за плати да даде :pos:
Треба да се направи правен тим да му се земе све тоа што има земено за безпари за да гради објекти од јавен интерес. Тој простор што го доби во хиподром и во парк вреди милиони, а он го зема за џабе. Сеа ваљда јасно ви е, на тие неколку будали што се правеа слепи, дека вардар нема ништо добиено од с.с. Сите објекти се на име на жена му, а ние останавме со прст у уста. Ако договорите се толку лоши да нема основ за одземање, тогаш тој што ги потпишал од град скопје, или со кој и да ја направил спогодбата, мора да лежи затвор.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
796
Поени од реакции
1.334
Денес конечно на седница на влада е направен отпис на каматата од долгот кон АДСДП и обезбедени се средства за отплата на долгот. Потврдено лично од вработен во АДСДП и од Драган Томовски. Што значи создавање на услови за исплата на играчите и почетокот на тренинзите утре. Инаку и јас имам сознанија дека големиот „газда“ не дозволил да се тренира во Хиподром пошто нели тоа за Вардар беше?! И сега веројатно се бара некое друго решение. Исто така се прават напори да биде подмирен Новак... проблем создава што не се знае колку пари има земано на рака.
Да ми го земат на рака сите тие хохштаплери, нека кажат колку они земале на рака за сите трансфери, кои место у клупска каса завршија на у џеб. Сега немаше да биде вака, ама не, они го сакаат Вардар зошто брдо кеш направија преку него. Уште па се жалат, тешко им било.
Марш од Вардар вошкари!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom