Фан Клуб: Вардар

Член од
13 јули 2020
Мислења
138
Поени од реакции
276
Momci treba da znaete deka rabotava so katarcive kolku e blizu ,tolky e i daleku . Vistina e deka arapite (ne se privatnjaci, drzavata Qatar e glavna) se imaat soglaseno da go prevzemat Vardar i da napravat ambiciozen proekt so klubot(ova e dogovoreno pri nivnite prvicni razgovori za vlez vo Mkd), no si imaat svoj uslov . Toj uslov e da dobbijat cvrsti garancii deka vlasta kje gi odbere niv kako koncesioneri ili pak celosno da im prodade odreden priroden resurs so koj raspolaga Makedonija (ne se aerodromite niti pak hrana). Niven problem a sledstveno problem i za Vardar e sto imaat konkurencija vo nekolku zapadno evropski firmi i ne e bas sigurno deka oni kje go zemat toa sto go sakaat . Se raboti za golem proekt i Vardar treba da im posluzi kako eden vid reklama i da go iskoristat klubot za sebe promocija , a dali nesto od toa kje bide kje znaeme mnogu brzo spored informaciive do koi dojdov . Ako iskoci se kako sto posakuvame kje se nosi se novo, od strycen stab do fydbaleri(voglavno stranci) .
P.S. Qatar airways e mozno da bidat pridruzen sponzor vo klubot , no ne i sopstvenici .
I da ne zaboravam , uste se ceka likot Sams da si go ispolni vetenoto za dolgovite na klubot :)
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.546
Поени од реакции
1.180

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.993
Поени од реакции
12.847
Абе сигурно фудбалерите имаат некое инфо повеќе од нас, а со оглед на тоа дека си одат...
Кој би сакал да си оди ако пред врата се милјардери а?
Па нели се ново ќе се носи, стручен штаб, фудбалери(странци), затоа си идат, секако ќе ги избркаат. :D
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.613
Поени од реакции
1.127
Абе сигурно фудбалерите имаат некое инфо повеќе од нас, а со оглед на тоа дека си одат...
Кој би сакал да си оди ако пред врата се милјардери а?
Секако ако дојдат Катарците овие играчи што се во Вардар нема да играат , со сета почит кон нив што играа од срце ама далеку се овие играчи за во прв тим , нормално е да очекуваме сите да заминат , ке дојдат многу појаки играчи каков Цветановски каков Мицевски не се заебавјте ние Европа сакаме или 6 место !
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
288
Поени од реакции
207
Она што го знам е дека Катарците влегуваат во игра за купување на Попова Шапка, а покрај тоа во пакет да влезе и ФК Вардар. А знаејќи дека покрај нив има и голема конкуренција за Шапка..
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
834
Поени од реакции
1.072
Ај ќе се разбудиме од сонот на 31.01 кога нит катарци нит самсоненко нема ни денар да уплати за Вардар.
edit: Кој како дојде на форумов за сешто пишува, прво катарците водата ќе ја купувале, па благо од винчини, па шапка,па производи за супермаркети, па дај цела Македонија нека ја проценат по нивно и нека ја купат.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.736
Поени од реакции
19.227
Mbape
Ај ќе се разбудиме од сонот на 31.01 кога нит катарци нит самсоненко нема ни денар да уплати за Вардар.
edit: Кој како дојде на форумов за сешто пишува, прво катарците водата ќе ја купувале, па благо од винчини, па шапка,па производи за супермаркети, па дај цела Македонија нека ја проценат по нивно и нека ја купат.
Вардар е Македонија :toe:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
924
Поени од реакции
1.287
Овој е затишје пред буру. Гледам и од младински тим си идев. Мислу дек овој с'с Катарци беше само спин. Него нек ги покрие дугови Сергеј прво, па после л'ко е. Ќе крпив тим колко да не испадне Вардар.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
731
Поени од реакции
1.808
Кај може у зимски преоден рок да носиш све на ново и да составуваш целосно нов ростер, стручен штаб.. нема време ниту пак избор.
Затоа сите овие информации сега за сега ми се далеку од вистина.
А во игра се стварно како што знам и ја, али сите чекаат прво на бизнисот па после тек ќе се средува Вардар.
А за бизнисот не знам колку може да се заврши брзо..
 
Член од
1 август 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.260
Ако навистина го подмири долгот СС, тогаш притисокот се префрла кај Град Скопје и ПУИГ.
Прашањето е дали они имаат некоја стратегија и план што ќе прават. Дали они ќе го финансираат Вардар?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.546
Поени од реакции
1.180

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.549
Поени од реакции
3.113
Она што го знам е дека Катарците влегуваат во игра за купување на Попова Шапка, а покрај тоа во пакет да влезе и ФК Вардар. А знаејќи дека покрај нив има и голема конкуренција за Шапка..
kakva popova shapka, barem ako mislis na ski centarot. verojatno kako sto e spomnato za voda se raboti, se rasprodava najvazniot resurs na drzavata. poslednite 30 godini skoro se prodadoa, sea toa doaga na se pogolemo na red.

ne deka e direktno povrzano so temava, ama mozda pamtite deka pred godini dojde golema delegacija od katar na celo so nivniot kral. posle ispadna kao benzinski ke otvarale vo makedonija za pocetok kako vlog vo nasata ekonomija (demek nema benzinski vo makedonija, retko sum videl drzava so tolku mnogu benzinski, a prilicno mnogu patuvam). uste togas celta na katar bea nasite izvori za voda, site drugi muabeti se sitnica. toa so izvozot na firmi kako vincini e samo mamka za tie da dobijat nesto mnogu povredno, lazenje na narodot. kako hieni se nasekade so nadez da otkupat sto povise izvori (ne samo tie), da najdat budali koi ke potpisat steten dogovor za svojata drzava. sega so krizava so coronata znaat deka imaat podobri uslovi za pregovori bidejki nasata drzava e vo pogolema kriza.

kratko kazano vardar tuka e najmaliot problem, sekako za nas kako zainteresirani za fudbalot toa ni e temata i se nadevame deka vo celiot kriminal ke padne nekoja troska za nasiot fudbal. mada i da dojde do takov dil nema da bide nesto bombasticno. baska verojatno ke bide prekasno za da se spasi ovaja sezona.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.966
Поени од реакции
3.490
Ако навистина го подмири долгот СС, тогаш притисокот се префрла кај Град Скопје и ПУИГ.
Прашањето е дали они имаат некоја стратегија и план што ќе прават. Дали они ќе го финансираат Вардар?
Ако е клубот чист, мислам дека нема толкав проблем да е една полусезона да изгураат колку за опстанок, поготово кога имаат вака потенцијална прилика за странски инвеститори во случај тоа со катарците да се развлече. Искрено, ниту имам инсајдерски информации ниту знам што се случува и преговара, ама ако све ова зависи од тоа дали Самсоненко ќе го подмири долгот до 31-ви, уште од сега кажувам, пиши пропало, 3 години само се поместуваат рокови и слушаме не оваа среда другиот петок муабети, не гледам зошто и како сега магично би се завршила таа работа. И немаше толку да ме загрижува што напуштаат фудбалерите ако правеа некои трансфери во странство, ама ако стигна Матеј да не напушта за Слога, тури пепел, јасно е све..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom