Фан Клуб: Вардар

Член од
23 февруари 2011
Мислења
834
Поени од реакции
1.072
Аирлија нека е , стигнаа претставници од Катар , во моментов идат на средба кај Пендаровски на Водно па потоа во влада .
Полиција врие низ цело Скопје ...
Другарти ги измешал брзините излеа.
1610553111899.png
 

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
Дечки не може вака. Матеј и останатите ќе имаат доживотен респект. Бевме лично како навивачи со него во контакт цела сезона. Од срце и душа за клубот играше. Не е лесно без пари да живееш у проклетава држава која нр цени ништо.Душа ме боли што отиде во Слога али морам овој пат да се ставам и на нивно место.Лесна е нашава позиција со редовни плати да збориме. За разлика од цел тим од минатата сезона кои си заминаа без пардон,он остана.Останаа и друго.Јеби га..мора некои работи да црниме.А за Катарциве..друже те молам известувај за се.Супер е ако е така ама не упропастија више психички со тие рокови и датуми кои само се одолговлекуваа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.668
Поени од реакции
9.301
Ајде Матеј, пуши ми го курот :D

Не знам за вас, ама кога некој од Вардар потпишува за Слога и згора на тоа е Македонец, инстантно ми преминува во најомразени. Мисир, нели можел на друго место да отиде?
Mislam deka poveke se plasel vo Shkendija da premine, ako treba da se veruva vo glasini


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.548
Поени од реакции
3.113
ne bi bilo fer da se pcue po matej, on i micevski bea tie koi letoska komotno mozea da zaminat, a sepak ostanaa za da pomognat. ne mozat vecno da se trpat sranjata koi se slucuvaat vo klubot.

matej mozese i vo stranastvo da zamine, ama za da se iseli vo stranstvo barase podobri uslovi, pa bidejki ponudite ne bea ogromni se resi da ostane vo gradot i da ceka podobra prilika. ponudata na shkupi e dobra za makedonski uslovi, a i ne e losa vo sporedba so stranskite, pa ne e los izbor kako cekor izmegu. sepak spored mene podobro ke bese da se proba vo stranstvo, makar i da bese samo malku podobra liga.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.907
Поени од реакции
52.319
Затоа реков во свое име.
Нема никакво оправдување за мавање боксчиња со Омер, ќе му "карам" сВе до десетто колено во секоја прилика :D
Да не не можел за друг клуб да потпише? Баш дека имаше добра сезона, многу клубови беа заинтересирани.
 

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
Аирлија нека е , стигнаа претставници од Катар , во моментов идат на средба кај Пендаровски на Водно па потоа во влада .
Полиција врие низ цело Скопје ...
Што се случи? Има новости?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
917
Поени од реакции
1.285
Мицевски во летонски РФС,а не у Бања Лука такој прочита .
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.548
Поени од реакции
3.113
Затоа реков во свое име.
Нема никакво оправдување за мавање боксчиња со Омер, ќе му "карам" сВе до десетто колено во секоја прилика :D
Да не не можел за друг клуб да потпише? Баш дека имаше добра сезона, многу клубови беа заинтересирани.
vo makedonija momentalno samo shkendija i shkupi bea realni opcii (so podobra plata). od stranstvo ili finansiski ne bea dobri ponudite ili sportski gledano nema da bese osetliv napredok. nikoj fudbaler ne ti se nafaka za mala finansiska razlika da bega vo druga drzava kade sto fudbalot ne e mnogu podobar i eventualno ke treba da uci nov jazik. ovaka ima odlicna plata za makedonski uslovi i moze da ostane vo poznatata okolina.

inaku i jas mislam deka odlukata mu e pogresna, samo objasnuvam zosto potpisal. izbrza, trebase da poceka uste 10-14 dena, verojatno ke stignese nesto poasalno od stranstvo, ama izgleda sakase brzo sigurnost.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
834
Поени од реакции
1.072
ме заболе дали имал опции или не или дали играл без пари или не , едноставно од Вардар прејде во слога, така да може кур да пуши, изгубен му е респектот засекогаш, играл без пари за вардар уствари пошто бил куртон и не можел да си најде подобро. нека пуши сега албански кур, и секоја недела нека му пеат "македонско девојче..." на глава, а може има сестра или братучетка или шо знам. куртон у теретана го гледав 20 стомачни не можеше да направи 60кг. беа заедно со другар му попзлатанов, само се жалеше, затоа и ова ќе му е врв у кариера.
 
Член од
13 јануари 2021
Мислења
35
Поени од реакции
20
Matej imal pred dogovor so Shkupi uste pred 20 dena,imal ponuda i od Shkendija no gi odbil sega tuka ima zasluga golema i omer sto go ubedil,ne treba i mnogu da mu se lutite na deckoto izigra prefekna polusezona za vas ama izglesa sfatil deka u vardar ide sve loso i poloso
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
834
Поени од реакции
1.072
off topic, ustvari ova ke da e ontopic:
ednas na edna utakmica imase parola:
Подобро ќерка на курва, отколку син на џандар (или слично). Да не има слика некој да ја сподели, никако не можам да ја најдам?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.767
Поени од реакции
11.480
Matej imal pred dogovor so Shkupi uste pred 20 dena,imal ponuda i od Shkendija no gi odbil sega tuka ima zasluga golema i omer sto go ubedil,ne treba i mnogu da mu se lutite na deckoto izigra prefekna polusezona za vas ama izglesa sfatil deka u vardar ide sve loso i poloso
Некој научил конечно да пишува македонски.
Па мора, џабе ли советник те бутнаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom