Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
589
Поени од реакции
840
 
Член од
1 август 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.260
Распад систем
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.966
Поени од реакции
3.490
Со ваков егзодус не гледам спас, дури и да се деси светско чудо и да не превземат катарциве, другите веќе стартуваа со подготовки, а ние немаме играчи ни за прва 11-ка. Прашање е дали воопшто ќе бидеме во можност да ја доиграме сезоната, ова е полоша ситуација и од летово :popce:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.711
Поени од реакции
56.201
kakva popova shapka, barem ako mislis na ski centarot. verojatno kako sto e spomnato za voda se raboti, se rasprodava najvazniot resurs na drzavata. poslednite 30 godini skoro se prodadoa, sea toa doaga na se pogolemo na red.

ne deka e direktno povrzano so temava, ama mozda pamtite deka pred godini dojde golema delegacija od katar na celo so nivniot kral. posle ispadna kao benzinski ke otvarale vo makedonija za pocetok kako vlog vo nasata ekonomija (demek nema benzinski vo makedonija, retko sum videl drzava so tolku mnogu benzinski, a prilicno mnogu patuvam). uste togas celta na katar bea nasite izvori za voda, site drugi muabeti se sitnica. toa so izvozot na firmi kako vincini e samo mamka za tie da dobijat nesto mnogu povredno, lazenje na narodot. kako hieni se nasekade so nadez da otkupat sto povise izvori (ne samo tie), da najdat budali koi ke potpisat steten dogovor za svojata drzava. sega so krizava so coronata znaat deka imaat podobri uslovi za pregovori bidejki nasata drzava e vo pogolema kriza.

kratko kazano vardar tuka e najmaliot problem, sekako za nas kako zainteresirani za fudbalot toa ni e temata i se nadevame deka vo celiot kriminal ke padne nekoja troska za nasiot fudbal. mada i da dojde do takov dil nema da bide nesto bombasticno. baska verojatno ke bide prekasno za da se spasi ovaja sezona.
Најпривлечен а и ресурс кој веќе им го имаме дадено на Катар и осталите таму се невести, реално ако збориме, заминати и по поштени и по непоштени работи таму. :D

Мислам дека се чека на разврска со „спорот со Бугарија“, ако остане активен, нашиве мора да се насочат некаде вон ЕУ да собираат пари, а со оглед дека Русија им е антипод, Кина недостижна, логично е арапи.

За Вардар пак ќе пишам сеуште ми се чини дека ќе се деси сценариото крпење на тим во последен рок, доигрување на сезоната и после фузија со Пандев...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.613
Поени од реакции
1.127
За тие што незнаат Катар во мај 2020 на Македонија и дава 8 тони медицинска опрема помош за ситуацијата со корона ..

Очигледно владата и Катар имаат договорено бизниси и соработка подолго време , а очигледно Вардар ке биде јавна приказна за народот да незнае дека позади тоа стојат огромни бизниси како на пример тоа со водата и друго..

До петок ке има состанок со луѓето од Катар и ке се знае ситуацијата со Вардар .
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
589
Поени од реакции
840
За тие што незнаат Катар во мај 2020 на Македонија и дава 8 тони медицинска опрема помош за ситуацијата со корона ..

Очигледно владата и Катар имаат договорено бизниси и соработка подолго време , а очигледно Вардар ке биде јавна приказна за народот да незнае дека позади тоа стојат огромни бизниси како на пример тоа со водата и друго..

До петок ке има состанок со луѓето од Катар и ке се знае ситуацијата со Вардар .
До кој петок? 202 и која?
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.966
Поени од реакции
3.490
До кој петок? 202 и која?
Оптимистички од твоја страна да мислиш дека ќе биде во оваа декада :D

П.С. No hard feelings за тие што споделувате информации, гледам неколку се налутивте претходниве страни, ама ако го пратите форумот ќе ви биде јасно од каде такви реакции и фрустрации и зошто не секое инфо се зема за релевантно и проверено, да беше се што беше пишано тука вистина, сега ќе бевме Барса
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.613
Поени од реакции
1.127
Аирлија нека е , стигнаа претставници од Катар , во моментов идат на средба кај Пендаровски на Водно па потоа во влада .
Полиција врие низ цело Скопје ...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
834
Поени од реакции
1.072
Аирлија нека е , стигнаа претставници од Катар , во моментов идат на средба кај Пендаровски на Водно па потоа во влада .
Полиција врие низ цело Скопје ...
ОД каде ги добиваш овие “информации“?
Ни на страната на Стево П. ниту на страната на амбасадата на Катар. Ако се преставници од Катар вајда се високи лица, не се некои од пазар земени па без никаква најава или инфо да доаѓаат на средби.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.613
Поени од реакции
1.127
ОД каде ги добиваш овие “информации“?
Ни на страната на Стево П. ниту на страната на амбасадата на Катар. Ако се преставници од Катар вајда се високи лица, не се некои од пазар земени па без никаква најава или инфо да доаѓаат на средби.
Ми кажа човек што работи кај претседателот , ваљда ке објават после состанокот ...
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
309
Поени од реакции
768
Аирлија нека е , стигнаа претставници од Катар , во моментов идат на средба кај Пендаровски на Водно па потоа во влада .
Полиција врие низ цело Скопје ...
Полиција може и да врие ако доаѓаат бугари да оддадат почит на спомеников од Мара Бунева.

Денеска е годишнина од убиството на велимир прелич, а ја како учесник на тие антибугарски собири, знам дека од секогаш вриело полиција, посебно пред Континентал :) таму се паркираа бугарите.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.260
Матеј и официјално во Слога... Покрај него досега си заминаа:

Чарлс - Македонија ЃП
Попзлатанов - Рига
Мартинага, Петровиќ, Стојчевски - Ак. Пандев

На излезна врата е и Мицевски - Борац

Засега од постандардните тука се: Мирчевски, Лазаревиќ, Велковски, Петковски, Илиќ, Блажевски, Величковиќ

Господ напомош ако остане вака.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.910
Поени од реакции
52.322
Матеј и официјално во Слога... Покрај него досега си заминаа:
Ајде Матеј, пуши ми го курот :D

Не знам за вас, ама кога некој од Вардар потпишува за Слога и згора на тоа е Македонец, инстантно ми преминува во најомразени. Мисир, нели можел на друго место да отиде?
 
Член од
1 август 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.260
Ајде Матеј, пуши ми го курот :D

Не знам за вас, ама кога некој од Вардар потпишува за Слога и згора на тоа е Македонец, инстантно ми преминува во најомразени. Мисир, нели можел на друго место да отиде?
Па ваљда дека е мисир, затоа неможел да оди на друго место :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.771
Поени од реакции
11.489
Ајде Матеј, пуши ми го курот :D

Не знам за вас, ама кога некој од Вардар потпишува за Слога и згора на тоа е Македонец, инстантно ми преминува во најомразени. Мисир, нели можел на друго место да отиде?
И уште дава глупи изјави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom