Фан Клуб: Вардар

Член од
19 август 2017
Мислења
137
Поени од реакции
326
Има бизнис со Катар, ама наши компании да извезуваат. Овде збориме за инвестиција во Македонија.
Чим е потпишан меморандум за соработка со Катар, логично е соработката да се одвива и во двата правци.

Во тој контекст, сигурно не може да очекуваме капитални инвестиции од Македонија кон Катарскиот пазар или преземање на нивни субјекти од страна на наши фирми, логично е да се очекува обратното, мислам очигледно, воопшто нема потреба од дискусија на таа тема.

Како и да е, глупо е да тврдиме дека било што знаеме, за сега само може да нагаѓаме, да почекаме да пројде и состанокот.

Со господ напред, имам позитивно претчувство.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.823
Поени од реакции
5.813
Ќе видиме утре, мада мене не ми се верува. Ниеден медиум, било на ТВ или интернет, не објави посета на катарска делегација заради потенцијална инвестиција. Не зборам за инвестиција во Вардар, туку општо како инвестирање во некој бизнис.
Обично властите се први да се пофалат дека примамиле одреден инвеститор.

Останува да почекаме. Мене повеќе ми е дали долгот воопшто ќе се врати од страна на Сергеј.
наголемо се зборува и меѓу играчите на Вардар за инвеститориве од Катар така да сигурно е вистина
Бизнис со Катар има. Винчини и др компании извозот го пренасочуваат кон Катар во главно. Случајно нема ништо очигледно ќе има повеќе зделки.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Винчини одамна извезуваат во Катар и останативе арапски земји и тоа доста јако така да нема мислам некоја поврзаност

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 август 2020
Мислења
33
Поени од реакции
39
Ја ви реков дека ке го превземат долгот и се ќе се среди вие ми се смеевте
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
834
Поени од реакции
1.072
И сега денес е денот за одлука или 20.01 (како што излезе првично) или пак 31.01 (Според Самсоненко)???
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.545
Поени од реакции
1.180
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
309
Поени од реакции
768
Не е тивко брат и кондицискиот трењер си отишол со Васовски у Академија, истиот што ги врати у форма фудбалерите без припреми.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.260
Статус на ФБ профил ФК Вардар гордост македонска:

ШОК:

Цветаноски се договори со тимот од Чаир...

ОВА ЛИ Е ДЕНОТ Д ЗА ФК ВАРДАР ? :/
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
587
Поени од реакции
839
Статус на ФБ профил ФК Вардар гордост македонска:

ШОК:

Цветаноски се договори со тимот од Чаир...

ОВА ЛИ Е ДЕНОТ Д ЗА ФК ВАРДАР ? :/
Ауу, е ова е веќе знак дека не чини...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.260
Ауу, е ова е веќе знак дека не чини...
Чарлс, Мартинага, Попзлатанов, Цветаноски, Петровиќ заминаа колку што знам... На излезна врата се и Велковски и Мицевски.
Автоматски споено мислење:

Чарлс, Мартинага, Попзлатанов, Цветаноски, Петровиќ заминаа колку што знам... На излезна врата се и Велковски и Мицевски.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom