Фан Клуб: Вардар

Член од
13 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
151
Од каде сега ова дека он си заминал од клубот?
Mislam deka pisuva 'vo zaminuvanje', mada Mkd e ova ne bi se cudel i da go izbrisale od centralen registar..
Navistina steta, mislam deka prisilnata naplata na dolgovi sto sledi mng kje go unazadi klubot koj i onaka e losa kondicija..
Отом потом бе, друже. Нека подмират прво тие што треба да подмират за тоа што се праело у задњиве 2-3 години во Вардар и не се плаќало, а сите многу убаво знаеме кои се тие, па ќе дојдат на ред Град Скопје и актуелната власт таму.
Bas ova e klucnata poenta na celiot muabet. Eeeejjj 3 500 000eur go ima zaglaveno klubot idiotot, pa tuka vi e jasno deka barem 3 sezoni nema evro dadeno tuky se mu e na veresija..
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2020
Мислења
71
Поени од реакции
162
Interesen tekst. Kolku i da go nejkam Pancev poradi toa sto prvenstveno ne doagase na stadion koga igrase Vardar, ili si zaminuvase na poluvreme (sto ja pokazuvase negovata nezainteresiranost za funkcijata), ova gore dole e pravo...

 
Член од
13 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
151
Interesen tekst. Kolku i da go nejkam Pancev poradi toa sto prvenstveno ne doagase na stadion koga igrase Vardar, ili si zaminuvase na poluvreme (sto ja pokazuvase negovata nezainteresiranost za funkcijata), ova gore dole e pravo...

Ubavo pisale, koa moze shankeri i dizajneri modni ko kofi, bala i quanjor
da si baraat pari zasto ne i pancev..
I najbitno, posocuvanje na vistinskite vinovnici za se poizvesnoto bankrotiranje na Vardar, a toa e aktuelniot 'gazda' i negovata uprava.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
638
Поени од реакции
913
Се крчка нешто околу Вардар, така ми личи, а по мене се две сценарија во игра:
- најави за чистење на долговите, со што сите што имаат побарување ќе почнат ко печурки да искачаат
- неочекуваниот успех на стартот им ги помати сметките на оние кои потајно посакуваат пропаст на Вардар, па сега на печурките им е наложено да си ги бараат парите со цел нарушување на атмосферата во клубот

По веројатно е ова второто.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.375
Поени од реакции
857
Одамна немаш гледано фудбал другар исто како судијата..По новото правило секој контакт со рака во 16 е пенал а не па ова.
Kako nema penal, za ista situacija vcera Liverpul so Leeds dobi penal, duri i Krivanjeva spored reakcijata beshe svesen deka beshe cist penal.
Screenshot_20200915-190118~2.png
Не мора да се палите одма, ја пренесувам како е наведено од УЕФА и нивните насоки по ново, вие сакате верувајте, сакајте не ваша работа.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.352
Поени од реакции
8.974
Прегледај го приврзокот 266603
Не мора да се палите одма, ја пренесувам како е наведено од УЕФА и нивните насоки по ново, вие сакате верувајте, сакајте не ваша работа.
И според тебе ако некој се обиде да нафрли дефанзивецот нема потреба да ја залепи раката за телото бидејќи и да го погоди топката нема да биде пенал зошто не е намерно? Исто при безброј корнер ситуации кога при скок од глава топката ќе падне на рака исто не е пенал? Ако блокира шут кон гол и без намера спречи сигурен гол не е пенал?
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.375
Поени од реакции
857
И според тебе ако некој се обиде да нафрли дефанзивецот нема потреба да ја залепи раката за телото бидејќи и да го погоди топката нема да биде пенал зошто не е намерно? Исто при безброј корнер ситуации кога при скок од глава топката ќе падне на рака исто не е пенал? Ако блокира шут кон гол и без намера спречи сигурен гол не е пенал?
Не е според мене, него според УЕФА.
Значи се проценува дали раката е природно поставена(тука има доста место за дискусија). И да чудна е ситуацијата затоа што можеби и топката идеше у гол, но такво е правилото моментално. Ко што се гледа од камерата, одбранбениот не шири раце и не превзема ризик да игра со топка(тогаш е пенал), туку му се у нормална положба при таква поставеност на телото. И види раката му бега назад, значи го удира топката, а не он неа.
Кога ја удира со глава и паѓа на рака не е пенал.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.601
Се крчка нешто околу Вардар, така ми личи, а по мене се две сценарија во игра:
- најави за чистење на долговите, со што сите што имаат побарување ќе почнат ко печурки да искачаат
- неочекуваниот успех на стартот им ги помати сметките на оние кои потајно посакуваат пропаст на Вардар, па сега на печурките им е наложено да си ги бараат парите со цел нарушување на атмосферата во клубот

По веројатно е ова второто.
Сценаријава ти вриштат. Очигледно Самсоненко е тој кој најмногу му посакува пропаст на Вардар, водејќи се по неговите постапки. Конкретно за случајов со Панчев:
- Септември 2019, потпишан договор на нотар за исплата на заостанатите долгови во рок од една година со, ќе напоменам, извршна клаузула!
- Септември 2020, поради неиспочитување на договореното, истата клаузула автоматски се активира.
Доколку имаш некој познат во клуб, истово ќе ти го потврди. Дури неколку пати се и предупредени дека рокот е пред истекување.
Не му го донесовме Панчев ние од форумов и му доделивме месечна плата од 5.000 евра. Па не може сите други да му се криви на Русинот за неговите потези со кои го однесе Вардар кон провалија.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
151
потпишан договор на нотар за исплата на заостанатите долгови во рок од една година со, ќе напоменам, извршна клаузула
Ako ne se lazam dobar del od ex fudbalerite imaat potpisano vakvi spogodbi. E zamisli da gi izigra ko pancev sto ne e za cudenje neli, otide klubot prvo bankrot pa u opstinska liga..
 
Член од
12 август 2020
Мислења
43
Поени од реакции
92
ВИкаш Самс е лопуша а што тогаш не најде шилегов лопов како амс па да го среди Вардар а?А Панчев пичка во душа Вардарец голем светец го правите да му ебам жената.
Те молам биди реален,кој нормален бизнисмен би земал клуб кој за наши услови е во ненормални долгови,градот или државата може да ги отпишат долговите од нивните претпријатија на кои Вардар им должи,но истото тоа треба и за Работнички да важи ,зошто они би плаќале за Градски,а каде е ЕВН,каде се побарувањата на играчите кои не се исплатени,вработени во клубот,тренери,клубови кои не тужат и мора да им се исплати одредена сума.
Играчите,вработените не се милонери па да речат,ајде правиме спогодба не треба да ни враќате ништо.
И на крај секој работи за пари,од тоа нема бегање,чим си потпишал договор мора да го исполниш од тоа нема бегање,државата досега многу не толерира,да бевме средена држава вакви импровизации и не издржани ветувања од типот да че најдеме финансии за 6 месеци,па пак пролонгирање, досега клубот ќе беше испратен во најниска лига,такви примери има многу да не набројувам.
Проблемот е што финансикото работење на Вардар не траснпарентно,а Вардар и кога беше во најдобрите години,финансиски беше крахиран,и врвот беше кога од Лига Европа парите се префрлија на сметка на Рк,тоа е свесно одење во пропаст,ио тоа е кога нема критика,туку сите велевме,супер е шампиони два пати со РК ,шампиони со ФК групна фаза во ЛЕ,инстант успеси не се потребни потребен е континуитет.
И што е најбитно и што ме чуди,како може раководството на Вардар,Директор,Комерцијален Директор,да нема постапка за нив и одговорност,како дојде до овој долг,по тоа може да се види колки Самсоненко му е гајле за тоа,кога сигурно грото од парите за финансирање на Вардар не биле негови туку државни,затоа и толку без осет се правеле триста глупости.
Од Самсоненко не треба да се прави мит,чоекот е дел од историјата на ВАРДАР но крајот е катастрофален тоа е факт
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.389
Поени од реакции
987
Самсоненко уште не е историја за тоа ќе видиме после полусезоната.Јас не велам дека нема вина кај него поголем дел од вината е од неспособното раководство чиј дел беше токму и Панчев.Има вина и кај тие што му ги блокираа сметките така ?И сега сите суделе па требало и тој па баш сега ли најде да блокира сметки кога се дигна моралот во тимот и почнавме да победуваме.Долговите треба д се платат тоа е јасно ама дно од човек пичка во душа како Панчев немој да браните и штитите.Тој бил само добар играч ништо повеќе се после тоа во фудбалот беше потоп за него на професионален план
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.601
Самсоненко уште не е историја за тоа ќе видиме после полусезоната.Јас не велам дека нема вина кај него поголем дел од вината е од неспособното раководство чиј дел беше токму и Панчев.Има вина и кај тие што му ги блокираа сметките така ?И сега сите суделе па требало и тој па баш сега ли најде да блокира сметки кога се дигна моралот во тимот и почнавме да победуваме.Долговите треба д се платат тоа е јасно ама дно од човек пичка во душа како Панчев немој да браните и штитите.Тој бил само добар играч ништо повеќе се после тоа во фудбалот беше потоп за него на професионален план
А бе друже не знам како, ама очигледно не ги конташ некои работи.
Не знам дали си имал некаква постапка која завршила на извршител. Јас конкретно сум имал за случај со МВР и не го испочитував рокот, па заврши целата работа кај шо не треба и добро си знам како го изедов стапот.
Така и за ова, исклучиво кај Вардар е кривицата што дозволиле да стигне целиот случај до извршител. Не те разбирам со ова баш сега ли најде. Па договорот на нотар со извршна клаузула меѓу Панчев и Самсоненко/Вардар бил потпишан лани. Сега само се активирала автоматски зашто е поминат рокот за исплата. Панчев повеќе си нема врска со тоа. Вардар од сега натаму ќе си има работа со одредена извршителска куќа и ќе плати многу повеќе од што треба за жал. Единствено што може е да се нагоди да биде тоа на повеќе рати. Стварно не знам што не ти е јасно во целата прича. Нити е темпирано баш сега демек кога сме напраиле неколку позитивни резултати, како што си праи филмови членот погоре.
Панчев нити го бранам, а не верувам дека и некој тука воопшто помислува после неславните епизоди како функционер во клубот. Многу пати и лично сум го критикувал за неговото индолентно понашање затоа што не се појавуваше во канцеларија со месеци, на домашни и гостински утакмици, тренинзи и слично. Но да се разбереме асален газда дали би поставил таков човек за спортски директор и би го толерирал во клубот, особено ако се знае дека во претходните негови два наврати беше потполно исто.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.164
Поени од реакции
462
Прегледај го приврзокот 266603
Не мора да се палите одма, ја пренесувам како е наведено од УЕФА и нивните насоки по ново, вие сакате верувајте, сакајте не ваша работа.
Другар ова беше порано, со новото правило секој контакт со рака е пенал макар и топката да е далеку од гол. А ова со Шкупи беше шут кон гол на Мицевски и ако тоа не е пенал незнам шо друго..
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.015
Поени од реакции
3.066
25 мин против МакедонијаЃП 1-1. Примивме трулекс гол уште во втора минута, израмни Лазаревиќ со топ голче. Изедначена игра од двете екипи, ништо посебно.
 
На врв Bottom