Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
402
Поени од реакции
554
Мицевски денеска не кошта барем бод у џеб. Каков е оној шут од слободен....
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.684
Поени од реакции
3.620
Од каква боса екипа изгубивме да не ти се верува. Прво примен гол уште неизлезени од соблекувалнa, па ајде релативно брзо се вративме во натпреварот и дури имавме контрола над играта, односно добро се извлекувавме во контра напади, но евидетно недостасуваше завршен удар. И она што го изведоа у судиско надополнување, при изгледна ситуација од слободен за наш гол и водство, а на крај тие да го пикнат тебе, е уметност. Уште сум во неверување. После тоа бев 100 % сигурен дека нема да се вратиме во игра, пред се и физичкото стање не ни го дозволува тоа во овој момент. Нас ни одговораше отворен резултат при што ќе се создаваа можности за контри, како што беше на натпреварот со Сљога, а вториов гол на црњата го смени текот на натпреварот. Да бркаме резултат многу тешко ќе ни оди со онаква инертно градење на нападите...
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
1.828
Поени од реакции
1.397
Pozdrav za Teteks Fan drugarceto neka vidi denes za shto dobi penal Kristal Palas so Junajted i neka sporedi so situacijata so Shkupi vo koja nie ne dobivme CIST penal.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.012
Поени од реакции
9.730
почната е од 3 и пол
Коа отворив у 2 и пол полиција ги вадеше судиите, ваљда протоколот е таков или пуштиле снимка од иднината за некој саат што ќе се случува :D
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.301
Поени од реакции
48.718
Не видов кој беше (Петковски или Шиле), али тешко се изглупира пред гол. Ние обично не можеме да дадеме гол, он 100% шанса упропасти за да погоди атрактивно со пета...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.897
Поени од реакции
3.176
Не видов кој беше (Петковски или Шиле), али тешко се изглупира пред гол. Ние обично не можеме да дадеме гол, он 100% шанса упропасти за да погоди атрактивно со пета...
Шиле беше :D Среќа се извади со пеналот после тоа, скроз не потребен потег беше петата
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.301
Поени од реакции
48.718
Прерано оцени дека мечот е завршен. Ги стави младинците и ни бапнаа одма два гола. Си се пакуваме уште во прво коло, така ми личи. Не дека ќе го освоевме купот и онака :D
 
На врв Bottom