Фан Клуб: Вардар

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
Колку што се радувам на победиве, толку и ми ствара фрустрација.
Тимов кога ќе биде најкомпактибилен негде до полу-сезона, очекувам нов бран заминувања по одличниве партии на младиве, а знам дека допрва ќе газат.
Го исколеничија клубов до тој степен, што попримамлива понуда им е Хрватска/Данска Втора лига, него ли да останат у Вардар, јас целосно ги разбирам играчите и повод-прилике сакам да им изнаебам се најмило на тие 3ца-4ца авангардни фаци у управа, а сум прилично сигурен дека го чита некој од нив форумов.

Тоа е што е, ако после сѐ не се издејствува да се најде сериозен спонзор, најтрезвена одлука би била најнизок ранг и почеток со нула салдо.
Се гледаме у Ѓорче и оваа генерација има муда, мора да им се даде максимална поддршка.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Најјако е тоа што мислеа ќе не тепаат два-три разлика, ама не е ова шкендија па да ја водат +2 на полувреме! :)
Ја не знам од каде се створи толкава фама дека Сљога е некоја страшна екипа, а они кутрите досега ги тепале Македонија ЃП, Беласица и Пелистер едвај во девеести минут. И искрено немав ни претстава додека не седнав да го гледам мечот у неделата, ама се ми стана јасно кога видов кои играчи ги имаат во стартен состав. Исклучок е црњата во напад кој стварно двои, другово не е ни вредно за споменување. Со пропалиот талент Кико Наумовски што бранеше во Хонг Конг и Малта, со лигушот Глигоров на кого врв у кариера му е Албанска лига, со манекенот Глишиќ, со Исени кој една поштена утакмица не изигра за Вардар (овој чак и капитен го стаиле), со факинг Јакуп Бериша (!?), одма ми се разби митот за страшната Сљога од Чаир. Останатите играчи не ми се познати, ама овие неколку ми беа доволни да добијам појасна слика за нивниот квалитет. Па ние иаме класа играчи за овие шупци!
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Донесена е одлука на влада дека на отворено настани може со публика 50% од капацитетот но не повеќе од 1000 посетители. (јас вака разбрав)
Дали веќе следно коло ќе може да се навива од трибина?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Копитата донесоа одлука која не важи за спортски настани, е сега која е логиката да важи за концерт, а да не важи за спорт тоа може само некој од неспособните да ти одговори.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.921
Поени од реакции
4.366
Копитата донесоа одлука која не важи за спортски настани, е сега која е логиката да важи за концерт, а да не важи за спорт тоа може само некој од неспособните да ти одговори.
Бидејќи концертите се поисплатливи. Повеќе пари се печалат со концертите.
Нема суштинска, „логична“ логика, туку парична.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
So bi rekle srbite, I opet i opet ...
P. S. Pancev imal potpisano na notar so lopovot sams isto ko igracine, pa videte kolku bil isplaten.. Losa naznaka za toa sto go ceka klubot vo januari
............................................
IMG_20200915_123207.png
Za Vardar nemaat, ama zatoa lopovskoto duo u sreddina uziva vo "lepo drustvo" na puna masa..
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
ВИкаш Самс е лопуша а што тогаш не најде шилегов лопов како амс па да го среди Вардар а?А Панчев пичка во душа Вардарец голем светец го правите да му ебам жената.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Не знам кој ви е проблем со тоа партиите?
Да не сте оболени од нив? Да не имате некој синдром на партиски бранител..

Да им се мочам у тоа партиите 29години не дупаат и ви у секој пост ги споменувате, рдни ги браните други ги напаѓаате а исти се, на иста маса седа и од исти колач делат!

Да се мочам и у тој синдром на потчинетост и на тоа етикетирање, ваков си таков си, овој подобар е, овој полош е, овија украдоа другите уште крадат..

Темата е Вардар и да им се мочам на сите што придонесоа Вардар да дојде на вакво дереџе, без разлика од која партија доаѓаат од кај се, кој се итн.

Факт е дека Вардар најголем успех има под капа на Самсоненко, ама и факт е дека Вардар толку криминали немал никогаш како под капата на Самсоненко, па толку квалитетни играчи(репрезентативци) дадовме без пари, сите добри ги (Про) дадовме за семки.
А после клубот немал пари, море мрш у три лепе, нафата не пиеме нити трава пасеме.

Фала за успехот, но ќе ве пцујам секогаш за тоа што му го направивте на Вардар и уште му го правите.

И кур да пушите сите партиски пиуни што браните ставови на партии кои 29години не дупат! повеќе или помалку.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
So bi rekle srbite, I opet i opet ...
P. S. Pancev imal potpisano na notar so lopovot sams isto ko igracine, pa videte kolku bil isplaten.. Losa naznaka za toa sto go ceka klubot vo januari
............................................
Прегледај го приврзокот 266520
Za Vardar nemaat, ama zatoa lopovskoto duo u sreddina uziva vo "lepo drustvo" na puna masa..
Види го овој куртонот Пандов 2 ножа стаил у тањир од кои едниот му е за делкање дрва, да му ебам фамилијата. Грицкал од тоа перцето лук или кромид и му зборел на Самсоненко вака така у уста. Што си се насмеал ти ждири здивот на контињер.
Види го Миленко вепарот, со шатган би му пукнал у грб.
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
161
Поени од реакции
371
Ova e toa, haosot kulminira..
ВИкаш Самс е лопуша а што тогаш не најде шилегов лопов како амс па да го среди Вардар а?
Druze petre ne go naprail dolgov pa on da go sreduva, grad Skopje si ima cist stav za klub bez dolgovi pa nivno involviranje.
Темата е Вардар и да им се мочам на сите што придонесоа Вардар да дојде на вакво дереџе, без разлика од која партија доаѓаат од кај се, кој се итн.
Prijatele ako si primetil voglavno od edna partija se napadite, a se soglasuem so tebe deka i levi i desni mama ebaa vo klubot vo razlicni periodi.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Ја не знам од каде се створи толкава фама дека Сљога е некоја страшна екипа, а они кутрите досега ги тепале Македонија ЃП, Беласица и Пелистер едвај во девеести минут. И искрено немав ни претстава додека не седнав да го гледам мечот у неделата, ама се ми стана јасно кога видов кои играчи ги имаат во стартен состав. Исклучок е црњата во напад кој стварно двои, другово не е ни вредно за споменување. Со пропалиот талент Кико Наумовски што бранеше во Хонг Конг и Малта, со лигушот Глигоров на кого врв у кариера му е Албанска лига, со манекенот Глишиќ, со Исени кој една поштена утакмица не изигра за Вардар (овој чак и капитен го стаиле), со факинг Јакуп Бериша (!?), одма ми се разби митот за страшната Сљога од Чаир. Останатите играчи не ми се познати, ама овие неколку ми беа доволни да добијам појасна слика за нивниот квалитет. Па ние иаме класа играчи за овие шупци!
Го заборави и Кривањева :)
Автоматски споено мислење:

Ova e toa, haosot kulminira..

Druze petre ne go naprail dolgov pa on da go sreduva, grad Skopje si ima cist stav za klub bez dolgovi pa nivno involviranje.

Prijatele ako si primetil voglavno od edna partija se napadite, a se soglasuem so tebe deka i levi i desni mama ebaa vo klubot vo razlicni periodi.
Нели Самсоненко рече до крај на година ќе си ги подмири долговите? Од каде сега ова дека он си заминал од клубот? Како може да си замине, а зад себе да остави огромен долг...
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Го заборави и Кривањева :)
Автоматски споено мислење:


Нели Самсоненко рече до крај на година ќе си ги подмири долговите? Од каде сега ова дека он си заминал од клубот? Како може да си замине, а зад себе да остави огромен долг...
Па не си заминал. На кого му го предаде клубот!? Тука е и натаму. Уствари ова сега е најлошото можно сценарио. Формално е сеуште газда на клубот, негови луѓе се на клучните позиции, а пари не дава.
ВИкаш Самс е лопуша а што тогаш не најде шилегов лопов како амс па да го среди Вардар а?А Панчев пичка во душа Вардарец голем светец го правите да му ебам жената.
Отом потом бе, друже. Нека подмират прво тие што треба да подмират за тоа што се праело у задњиве 2-3 години во Вардар и не се плаќало, а сите многу убаво знаеме кои се тие, па ќе дојдат на ред Град Скопје и актуелната власт таму. Зошто постојано рипаш скакила...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom