Фан Клуб: Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.894
Поени од реакции
3.167
:vozbud: Гази ги беее!

Одлична утакмица, требаше на крај и повеќе голови да им стегнеме. Мирчевски стартер обавезно од следно коло, дали место Попзлатанов кој би се префрлил поназад како бек или место Колевски сеедно, зависи од противникот и потребите. Супер изиграа дечките позади, а добра партија имаше и Најденов, он да се разигра со Мицевски ќе бидат топ тандем за мртвава лига. Бековите ќе бидат најболна точка веројатно, Јовче десно би бил далеку попродуктивен од Лазаревиќ/Велковски, а лево ќе бидеме малку ограничени со Мартинага/Петровиќ, ама со оглед на квалитетот на лигава океј е составов да се соберат што повеќе бодови до зима. Секоја чест за Тетовче за ова што го прави :cuc:
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.164
Поени од реакции
462
Нема пенал у природна положба е раката, а ко што гледам и нема намера да игра со неа, му бега назад раката да сакаше да игра ќе му останеше у место.
А за офсајдот, помошникот чекаше од главниот сигнал дали одбранбениот играл последен со топка. (да мислеше дека не е офсајд ќе тргнеше накај центар).
Одамна немаш гледано фудбал другар исто како судијата..По новото правило секој контакт со рака во 16 е пенал а не па ова.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.314
Поени од реакции
4.016
Самото тоа што го земавте Мирчевски (како ние што милувавме да го нарекуваме на трибината Дел Пиеро) не само што обезбедивте опстанок, туку сте сигурно во топ 6 а со добар шпиц и голман би сте се бориле за титула, дечково креира шанси како никој друг во макфудбалот, штета не сакаше да замине но поради ситуацијава во клубот нашиве сами го отпишаа.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
1.828
Поени од реакции
1.395
Нема пенал у природна положба е раката, а ко што гледам и нема намера да игра со неа, му бега назад раката да сакаше да игра ќе му останеше у место.
А за офсајдот, помошникот чекаше од главниот сигнал дали одбранбениот играл последен со топка. (да мислеше дека не е офсајд ќе тргнеше накај центар).
Kako nema penal, za ista situacija vcera Liverpul so Leeds dobi penal, duri i Krivanjeva spored reakcijata beshe svesen deka beshe cist penal.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.352
Поени од реакции
8.974
Ако тоа не беше пенал тогаш не знам што треба да направи за да биде. Згора на тоа што не добија жолт картон за еден куп стартови од зад грб итн.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
390
Поени од реакции
541
Докторска победа, а уште подобро славје во Вршац и пред Академија.

Оваа слога со како што викаат шампионски амбиции, можевме комотно да и дадеме четири гола!

Браво за Најденов и Јовче денеска. Чарлс и Велкоски ќе бидат супер тандем.

Гази Вардаре!
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.211
Поени од реакции
2.079
mircevski inace pre e ofanziven vezen/polu spic, nekogas igra i kako krilo. tuka malku bi bilo problem sto na nego kako na matej povise mu odgovara levata strana. vo sekoj slucaj e dobro sto posle zaminuvanjeto na avramovski vardar dobi kreativec, od toa ke profitiraat drugite igraci.

btw ne znam sto se pluka po cvetanoski, deteto zivee od agilnosta i brzinata, ama fizicki mnogu e padnat zaradi dolgata pauza i nemanjeto redovni treninzi. treba prvin fizicki da se vrati vo forma za povtorno da gazi. lani bese eden od najkvalitetnite ofanzivci vo ligata i smesno e nekoj da vika deka nemal kvalitet za vo ligata. i da kazam deka deckoto ova leto imase ponudi da zamine, sportski gledano podobri od fudbaleri kako najdovski i brda koi si zaminaa, sepak se resi da ostane iako i porano bese eden od poslabo platenite starteri. definitivno zasluzuva podrska. realno samo on i micevski ostanaa od tie koi imaa solidni ponudi.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.601
Како што и очекував, тимот изгледа доста постабилен после паузата. Се виде дека Попзлатанов е далеку поефективен на бековска позиција, а Мирчевски наместо него да оди на крило. Штета што не влезе тоа за деби со гол, како само маестрално го изигра. И нема говор за опстанок... идеме по место во Европа!
mircevski inace pre e ofanziven vezen/polu spic, nekogas igra i kako krilo. tuka malku bi bilo problem sto na nego kako na matej povise mu odgovara levata strana. vo sekoj slucaj e dobro sto posle zaminuvanjeto na avramovski vardar dobi kreativec, od toa ke profitiraat drugite igraci.

btw ne znam sto se pluka po cvetanoski, deteto zivee od agilnosta i brzinata, ama fizicki mnogu e padnat zaradi dolgata pauza i nemanjeto redovni treninzi. treba prvin fizicki da se vrati vo forma za povtorno da gazi. lani bese eden od najkvalitetnite ofanzivci vo ligata i smesno e nekoj da vika deka nemal kvalitet za vo ligata. i da kazam deka deckoto ova leto imase ponudi da zamine, sportski gledano podobri od fudbaleri kako najdovski i brda koi si zaminaa, sepak se resi da ostane iako i porano bese eden od poslabo platenite starteri. definitivno zasluzuva podrska. realno samo on i micevski ostanaa od tie koi imaa solidni ponudi.
Матеј е многу напреднат. Само некој што не го прати Вардар редовно... може да плука по него.
 
На врв Bottom