Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
391
Поени од реакции
542
Голема среќа. Уште фалеше да испаднеме од овие, па после имаше да паднат уште толку.

Голема опомена до Тетовка. Не ми е јасно зошто не беа барем на клупата Мицевски, Најденов, Велкоски.. А Колевски добива одмор по маестралните партии во првенството?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.602
Прерано оцени дека мечот е завршен. Ги стави младинците и ни бапнаа одма два гола. Си се пакуваме уште во прво коло, така ми личи. Не дека ќе го освоевме купот и онака :D
Зашто бе друже да не го освоиме. Па уште еден двомеч има до пролет. Сеа ептен Шкендија да не ни падне, ама реално иаме шанси да преживееме со било кој друг противник. После тоа којзнае што ќе биде (не тврдам дека ќе се среди клубот), ама зашто да си ја упропастуваш единствената прилика за трофеј сезонава. А денес малку фалеше да му се удри од глава на Васоски она изведување бесни глисти. Ај и онака почнал со 6-7 деца од 18 години, ама што му требаше да ги вади во исто време единствените поискусни во тимот (Шиле, Петковски, Петровиќ, Мирчевски). Ја не знам некој друг да игра со цел тим младинци, па макар тоа било и против Вардар од Форино. Баш напротив на клинците ќе им се пресечат нозете (кога покрај себе немаат некој поискусен) против такви селски екипи, најчесто составени од батиња преку 30 години. Што и се деси денеска, па од готово ќе се напраеше вересија. Ај шуќур пројдовме... се останато не е вредно за споменување.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.309
Поени од реакции
1.144
точно, Купот во систем од еден натпревар до финале е реална можност за секоја екипа да стигне до финале и не треба однапред да се отпишува.

А денес малку фалеше да му се удри од глава на Васоски она изведување бесни глисти. Ај и онака почнал со 6-7 деца од 18 години, ама што му требаше да ги вади во исто време единствените поискусни во тимот (Шиле, Петковски, Петровиќ, Мирчевски). Ја не знам некој друг да игра со цел тим младинци, па макар тоа било и против Вардар од Форино.
Шиле, Фичо и Мики немаат кондиција за цел натпревар, јасно беше уште од почеток дека ќе излезат во второ.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
638
Поени од реакции
913
Самс нема да го остави Вардар на полусезона... Се враќа на голема врата.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.602
Генерално добро одигран натпревар, иако се опуштија на почеток од второ, па можеше да се ставиме во непотребни проблеми. Конкретно Матеј како лабаво го испрати Робсон при голот за 2:1, мислиш дека е да на тренинг, а не во меч за бодови. Кога сме веќе кај Бразилецов, константно не ремети, без разлика дали е тоа со Ѓорче или сега со Беласица, и не ми е јасно како овој играч сеуште не заврши во Вардар.
Инаку убаво се виде дека многу бољи изгледаме без Колевски во тимот и редно време е шушумигава да лета на задна врата. Кога еден Филип Петковски има подобар биланс од него, што повеќе да се каже.
Сеа одиме на гости кај шурите, кои се раздрмани после поразот од Шкендија и треба да се искористи таквата ситуација, па после следува пауза. Вардар знаел да одигра паметно во Битола и верувам дека и овој пат ќе биде така.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.223
Поени од реакции
48.371
Во купов се паднавме со Пандевци на гости. Немавме среќа, можеше да ни падне некој второлигаш или пак да игра дома. Сепак, можеше и полошо да ни падне. Шансите се 50-50.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.602
Во купов се паднавме со Пандевци на гости. Немавме среќа, можеше да ни падне некој второлигаш или пак да игра дома. Сепак, можеше и полошо да ни падне. Шансите се 50-50.
Баш читав сабајлево дека ги смениле пропозициите за Купот. Немало да има реванши и после 90 минути ако нема победник, одма ќе се иде на изведување пенали?! Од каде сега ова? Преку ноќ ли си донесоа одлука. Убедливо најшверцерска федерација!
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
275
Поени од реакции
584
Баш читав сабајлево дека ги смениле пропозициите за Купот. Немало да има реванши и после 90 минути ако нема победник, одма ќе се иде на изведување пенали?! Од каде сега ова? Преку ноќ ли си донесоа одлука. Убедливо најшверцерска федерација!
Одлуката беше донесена пред да почне сезоната. Претпоставувам ради короната.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.223
Поени од реакции
48.371
Баш читав сабајлево дека ги смениле пропозициите за Купот. Немало да има реванши и после 90 минути ако нема победник, одма ќе се иде на изведување пенали?! Од каде сега ова? Преку ноќ ли си донесоа одлука. Убедливо најшверцерска федерација!
Од почеток објавија, затоа бев скептик дека би дотуркале до крај :D
Ги сменија правилата поради короната. Можно е полуфиналето да е со реванш само.
 
На врв Bottom