Фан Клуб: Вардар

Член од
29 септември 2011
Мислења
1.455
Поени од реакции
1.073
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.513
И според тоа што го забележав вчера, делува доста стабилен и технички поткован, плус висок, уште да добие на физичка маса и Вардар може да добие одличен стопер во него.
on uste za pelister koga igrase pred 2 godini pruzi dobri utakmici, brzo se gledase deka ima talent. no toa e sto go kazav, koga nema nekoj da te forsira ke trcas preku nivite vo vtorite ligi iako bi mozel da igras i za nekoj poslab prvoligas.

tesko ke bide da se vkluci klubot vo borba za titulata, ama se nadevam barem ke im uspee da se odlepat od drugite klubovi za da mozat da forsiraat nekoi od pomladite. napred sekako ke se forsira ibishi ili kolevski zaradi nedostig na konkurencija, dobro bi bilo i serafimov da go forsiraat + uste nekoj kako dimoski iako se uste ne e najzdrel i na pocetok ne bi igral dobro, no mislam deka ima talent i moze da napravi skok.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.753
Поени од реакции
4.010
На Вардар суспензијата ќе си остане зашто генијалецот Симев за да уштеди 4-5 илјади франци решил дека клубот нема потреба да поднесе жалба. Ете тоа е...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.455
Поени од реакции
1.073
На Вардар суспензијата ќе си остане зашто генијалецот Симев за да уштеди 4-5 илјади франци решил дека клубот нема потреба да поднесе жалба. Ете тоа е...
Кога аматери ни водат клуб така ќе е ..инаку имаме ептен тенок ростер требаше по секоја цена ёБитанг и Манев да ги задржат.Е сега да можевме да правиме трансфери титула не ни бегаше ама тоа е ќе тераме сезона со 14 играчи.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
675
Поени од реакции
1.635
Знае некој кај ќе ја играме со Македонија Ѓорче Петров, прво коло?
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
675
Поени од реакции
1.635
Видов на настанот, викам ај ваљда е грешка..

Каков резил.. стасавме да играме на терените на ФФМ..
Они џебовите си ги пунaaт важно, а клубот го задолжија, уште па и сирак го направија..
Од својот дом да те избркаат.. да бараш терени кај ќе играш, не стадион.. терен.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.753
Поени од реакции
4.010
Видов на настанот, викам ај ваљда е грешка..

Каков резил.. стасавме да играме на терените на ФФМ..
Они џебовите си ги пунaaт важно, а клубот го задолжија, уште па и сирак го направија..
Од својот дом да те избркаат.. да бараш терени кај ќе играш, не стадион.. терен.
Само оваа утакмица е на ФФМ ради ЕП во атлетика. Следната ќе биде на Градски.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.926
Поени од реакции
3.292
Видов на настанот, викам ај ваљда е грешка..

Каков резил.. стасавме да играме на терените на ФФМ..
Они џебовите си ги пунaaт важно, а клубот го задолжија, уште па и сирак го направија..
Од својот дом да те избркаат.. да бараш терени кај ќе играш, не стадион.. терен.
Ја се извињавам, ама си реков ај во брзање да не куцам од мобилен, чим прашуваш само за прво коло мислев знаеш дека треба да се вратиме на Градски од следно :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.592
Поени од реакции
4.674
Na koj kanal ke ima preson? MTV 1? Koja arena sport ili kako i da se vika ke ja prenesuva utakmicata?
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.866
Поени од реакции
5.616
Што нема пренос на Арена ?
 
На врв Bottom