Фан Клуб: Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.874
Поени од реакции
3.116
Дали воопшто требаше да дојде до ситуација се извинува? Зарем не е очигледно дека се трудеа и дека беа подобри на теренот двете утакмици.. Разбирам нервози, фрустрации, поготово после вакви натпревари, ама прерано е и ниту играчите ниту Васовски не заслужуваат напади и притисоци.
Инаку, тие се опциите дечки, други крила во екипа немаме, а единствени поинакви варијанти со 2 напаѓачи ги гледам со 3-5-2 Тошевски да се врати поназад, Жиниор и Брда/Попзлатанов по крила и средината иста, или евентуално 4-4-2 да отиде Аврамовски како лево крило, ќе се уфрла Жуниор па ќе може да игра и повнатре. Разочарување е Цветановски, никаков напредок нема, Попзлатанов е поборбен, поагилен, има и брзина ама е ограничен, стави го лево ќе се изгуби. Сеоски Тео Волкот/Арон Ленон, 4-4-2 формација и нека ора по десна страна, едини дриблинг шпринт у десно и обид за центаршут
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
678
Поени од реакции
1.153
Куртоните кои што идат на трибина а не познаваат ни 3 играчи и само галамат по играчите се моментално најголемиот проблем на Вардар.Значи имаме тим составен од деца,имаме забрана за трансфери,најдобрите играчи ни заминаа,играчите немаат плата и се дрзнува некој да јаде лајна или пак ќе сме ги строеле пред трибина...Сега треба да се дава најголема поддршка а не да се прави притисок врз целиот тим.
Бевме подобри и со Ѓорче и со Борец али тоа е нема кој да даде гол па не успеавме да победиме иако имавме големи шанси.Позитивно е што лигава значи буквално сите клубови се на исто ниво па и Шкендија која е во катастрофална форма,лесно може и да освоиме титула и да испаднеме.Гача е најдоброто нешто што му се случило на Вардар во последно време!
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.380
Поени од реакции
972
Ех сега да можевме да правиме трансфери па да ги соберевме Мирко Ивановски,Анѓелов,Најденов..
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.619
Поени од реакции
3.766
Баш сега видов едно видео од навивањето во Велес. Не ми е јасно која е поентата да се пее „клетите ш-иптари“? Албанци на стадионот сигурно немало, да игравме против шкупи, мупи и останати ќе разберев, вака ми е безвезе. Или барем да се промени од ш-иптари во душмани, на тој начин и останатите „добронамерни соседи“ би биле опфатени.

Понаместо ќе беше да пеевте против владата, против еу, нато итн. Мислам дека Комитите треба да ревидираат дел од своите песни.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.380
Поени од реакции
972
Што мислите ќе изненади ли Васоски со некои промени во формација денес
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.783
Поени од реакции
7.335
Go gledam prvo poluvreme i pogolem nagon da smenam kanal ne sum imal.

Stvarno vidovme 5 prvenstveni tituli od 2010 stvarno vidovme evropa liga ama site kiksovi sto se slucija na upravata iskocija na povrsina ovaa godina.

Decki ovie ne se ni mladi ni talentirani. Koga ke se zeme vo predvid deka se najdobrite igraci na akademijata toa mnogu kazuva deka ne znaeme kaj terame.

Ovaa godina kade sto nikoj nema ocekuvanje od klubot morase da se ide so strategija da se dobie nekoja idna vrednost. Dali toa ke bide igrac koj mozeme da go prodademe ili igrac koj ke bide del od osnovata na Vardar pokraj koj ke gradime idni uspesi..

Ova e uzas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.842
Поени од реакции
9.413
Баш сега видов едно видео од навивањето во Велес. Не ми е јасно која е поентата да се пее „клетите ш-иптари“? Албанци на стадионот сигурно немало, да игравме против шкупи, мупи и останати ќе разберев, вака ми е безвезе. Или барем да се промени од ш-иптари во душмани, на тој начин и останатите „добронамерни соседи“ би биле опфатени.

Понаместо ќе беше да пеевте против владата, против еу, нато итн. Мислам дека Комитите треба да ревидираат дел од своите песни.
Малку е глупо додека играат Албанци на теренот како Адем и Ибиши да се пее ова но и навивачите си имаат своја причина за тоа што го пеат.Истото и кај Гемиџиите кога на крајот ја пееа Абре Македонче а голманов на Борец(кој инаку е Албанец) на крај ги поздрави и им го даде дресот.


Инаку честито прва победа сезонава

:D
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.123
Поени од реакции
47.834
Адем не е албанец, Турчин е.

Очоболно прво полувреме, но во второ ги згазивме. Можевме 6 гола да им дадеме, ама очигледно потребно е голманот да се тргне за да дадеме гол. Пречка на Серафимов и утната чиста шанса од неколку метри во вториот наврат, првата на Колевски едвај влезе, од пречка на линија, па во гол. Мицевски утнува шанса поголема од пенал, Ибиши излегува пред голман и можеше да додаде до осамениот Цветановски, но шутна во Шишко. Аврамовски утна зицер, но од втората шанса погоди иако и тогаш Шишко ја допре топката и за малку му избега. Ги размонтиравме во второ, една шанса имаа во која брат му на Коњарски можеше да го праша Гача кај да му шутне и ја опука сто метра крај гол.
После првото полувреме почнав да се сомневам дека ќе отпаднеме, но со враќањето на Најдовски и играњето на оваа формација имаме шанса и за повисок пласман. Сепак головите се огромен проблем.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
243
Поени од реакции
544
За прво полувреме Дим4е даде одличен опис, фудбал рамен на втора лига.
Второ полувреме ме потсети на утакмицата со Ренова у Маџари, 3:0 заврши, а најмалце можеше 7:0.

Не знам што им се деси у второ ама ако беа малце поприсебни, Раднички у најмала рака со 5ка требаше да го напушти Градски.
Највеќе што ми остави впечаток се шпринтовите после 80та, со тоа темпо се трчаше и свежи коа беа на почеток.

Ако е/се стабилизира клубов, Жуниор мора да се врзе на најмалце плус 3 години. Овој после Фелипе ќе биде најквалитетниот странец ако тера со ова темпо.
Ме потсеќа на Алиоски, ја повлече контрата коа Ибиши себичеше сам со голман, а за вториот гол асистираше од коа го претрча цел терен.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.663
Поени од реакции
3.545
Адем не е албанец, Турчин е.

Очоболно прво полувреме, но во второ ги згазивме. Можевме 6 гола да им дадеме, ама очигледно потребно е голманот да се тргне за да дадеме гол. Пречка на Серафимов и утната чиста шанса од неколку метри во вториот наврат, првата на Колевски едвај влезе, од пречка на линија, па во гол. Мицевски утнува шанса поголема од пенал, Ибиши излегува пред голман и можеше да додаде до осамениот Цветановски, но шутна во Шишко. Аврамовски утна зицер, но од втората шанса погоди иако и тогаш Шишко ја допре топката и за малку му избега. Ги размонтиравме во второ, една шанса имаа во која брат му на Коњарски можеше да го праша Гача кај да му шутне и ја опука сто метра крај гол.
После првото полувреме почнав да се сомневам дека ќе отпаднеме, но со враќањето на Најдовски и играњето на оваа формација имаме шанса и за повисок пласман. Сепак головите се огромен проблем.
Не е проблемот толку голманот, во најголем дел се промашува голот од необјасниви ситуации. Тимот не е добар, не е ни толку лош како што сака да се претстави, ама од боранијава екипи кои ги гледаме во лигава е поквалитетен. И уверен сум дека ако неаме проблеми со повреди, ќе бидеме втори. Само загрижува таа неефикасност. Јас не памтам дека толку изгледни шанси создал Вардар како во овие три натпревари и ефектот е едвај два постигнати гола?! Не знам што работат на тренинг, ама ако треба цел нека го посветат за шутирање на гол.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.874
Поени од реакции
3.116
Брат му на Вања ли беше пациентот што го промаши тоа бе? :pos:Се згазив од смеење, талент треба за тоа да го направиш.

Фалеше Градски :)
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.123
Поени од реакции
47.834
Не бил на Вања брат му, џабе го извреѓав хаха
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.349
Поени од реакции
8.963

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.123
Поени од реакции
47.834
Ако те научам кој си, ко пес ќе те отепам, нека ти кисни тркало едно!
Убо ти беше ко Коњарски ти даваше по тринајсе проценти од платата, тркало едно. Уште по јадранки одиш на трибина, од утре имаш забранет влез в стадион. Да ти ја ебам та женати што се пука по бандери, којзнае кај се клеца...
 
На врв Bottom