Фан Клуб: Вардар

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Попов 2 натпревара е стартер па го нема во состав па пак стартер па 2 натпревара го нема во состав. Претпоставувам тоа е одлука на Васоски да го ротира, али за Мицевски и мене ме изненади што го нема денес, според моја евиденција (а и ТМ) не би требало да има суспензија од жолти картони, појма неам да не е повреден (за такви работи никогаш не известуваат).
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.742
Овај циганов од Слога шо треба да направиме за да добие жолт?

Сега и дефинитивно Вардар на крај на сезона ќе заврши под 4 место.Јас не верувам дека платите ќе им се исплатат а на зимо ќе избега се живо.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Попов 2 натпревара е стартер па го нема во состав па пак стартер па 2 натпревара го нема во состав. Претпоставувам тоа е одлука на Васоски да го ротира, али за Мицевски и мене ме изненади што го нема денес, според моја евиденција (а и ТМ) не би требало да има суспензија од жолти картони, појма неам да не е повреден (за такви работи никогаш не известуваат).
Пак ќе кажам, разбирливо е да биде на клупа, ама не е разбирливо еден натпревар да игра еден фудбалер, па потоа да биде на трибини и на клупата да седат некои деца. Единственои објаснување ми е исполнување на некои клаузули од договори, некоја шема која не би ја разбрале.

Очекуван пораз на крајот, барем за мене.
Мечов наликуваше како битка на екипи за опстанок. Од една страна мотивиран домаќин без многу квалитет, од друга страна гостин во кој пола играчи немаат никаква мотивација и младинци кои за жал се уште немаат квалитет за сениорски фудбал.
Овој Адем се бореше како лав до последна секунда, ама секоја топка ја загуби. Освен борбеноста другото беше чиста нула. Ибиши се изгуби на терен, па засега Тодороски е оној кој изгледа најстабилно од младиве. Веројатно да продолжат да добиваат шанса, за некоја година може да бидат солидни играчи, но засега се далеку од првотимци во сениорски Вардар.
Тетовче мораше да смени на полувреме, откако забележа дека не утепаа со пресинг врз Најдевски. Тошевски не покри за голот, а имаше и тежок кикс кој за среќа не го казнија со гол. Средината не поврза топка, а нападот нормално не постоеше. Сто тактики смени Васоски, ниту една не вроди со плод. Се знаеше дека ќе загубиме ако први примиме гол. Слога одлично задржаваа време до крај и не ни дадоа никаква шанса да постигнеме гол.
Репрезентативнава пауза е решавачка според мене, иако веројатно крајниот исход ќе биде очекуваниот, а тоа е заминување и на оние малку кои вредат во составот. Треба да почнеме да се навикнуваме на резултативе :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.742
Какво понижување на крајот како мали деца си играа со нашиве.Јас разбирам дека никој нема да игра ако не му се исплатени парите кои си ги заработил чесно ама лично на ваква утакмица со најголемиот ривал на клубот не би дозволил мајмун да прават од мене.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
Незнам дали видовте утрешното издание на Спорт, Барсегјан не е повеќе дел од Вардар.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Доаѓа изглеа пак времето Комити да перат дресови и да се радуваме на нерешено . Срамота ова што се случува во клубов,никакви информации нема во врска со ова
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
ПМ копилето Заев нека се радува на титулите на балистите.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
И така ќе биде се дур мора политички да бидат уценувани богативе за да инвестираат во клубовиве. Се испоплетка со ВМРО, правел што правел, на сметка на тоа бар донесе најголем успех во историја на РК/ФК Вардар. Till next time, по можност без да биде рекетиран од владеачките партии.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ни се еба мајката у превод. Во понеделникот, после толку лажење конечно им било кажано дека пари нема и нема ни да има на повидок. Очекувајте потполно исто сценарио како во ФК Пелистер што имаше или секаде каде бил умешан господинот О.К. на било каков начин. На заминување го оставаат клубот да се дави во долгови, а од Град Скопје немаат намера да го превземат ако клубот не биде на нула, односно онаков како што му бил предаден на Самсоненко пред скоро 5 години. И сега ќе си ја префрлаат топката едни на други, а Вардар незапирливо ќе тоне...
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
problemot e sto ako igracite tuzat kaj FIFA zaradi neisplateni plati i nema koj da plati togas tolku od klubot. zabrana za nastap internacionalno, a koga togas i isfrlanje od 1. MFL.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom