Фан Клуб: Вардар

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Купот ваш, курот наш а :D
Ѓорче денес излезе со поквалитетен состав од Вардар.Да небеше купот во игра 1Х ќе беше world bet ама ете тепаа неколку Ѓорче и ако играт така цела сезона ќе се сигурно трети минимум ама сите знаат кој е таму главен.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Ѓорче денес излезе со поквалитетен состав од Вардар.Да небеше купот во игра 1Х ќе беше world bet ама ете тепаа неколку Ѓорче и ако играт така цела сезона ќе се сигурно трети минимум ама сите знаат кој е таму главен.
Не заебавај сега и ти, излегле со поквалитетен состав :D
Гачевски е измислен за БаЉистот на нивниот гол во моментов. Бразилецот со број 2 е добар играч, другите двајца ништо посебно, дури и под нивото на Лира според мене.
Спореди ги другите играчи, Божиновски е со една нога во гроб, ги имаат Филип Мишевски и смешка од играчи како Тантуровски и Стојчевски, како и сто годишниот Кировски. Младинецот не им го знам, ниту тој Бугаринот Пецов.
Од друга страна Вардар има цврста одбрана со Манев и Новак кој е класа играч за овие. Брдаровски игра во одлична форма, а Мицевски и Најдовме се доста посолидни играчи од нивниве. Младиве (Попзлатанов, Цветановски и Али) ни се на ниво на нивниве младинци, имаме репрезентативен бек во Тошевски, а во второ полувреме настапи и Јуфо кој уште повеќе носи квалитет во екипата.

Реално во најмала рака составите се изедначени, а поради Гача, Новак и Брдаровски јасно е кој има поквалитетен состав според мене.

И јас мислев дека ќе ја враќаат услугата за купот (сите знаеме како одат тие работи), ама реално во моментов Вардар нема апсолутно никакви амбиции за врвот, а на нив им се многу попотребни бодовите. Ситуацијата во Вардар е прелоша и не знам колку би биле способни да бидат вмешани во некакви местенки. Според шансите на натпреварот, победата беше чиста среќа. Божиновски имаше голема шанса за 2-1 и немаше шанси да ја сврти Вардар после тоа, а ударот не влезе во мрежата само поради одбраната на Гача. Плус, се гледаше дека на 1-1, ние бевме тие што одевме на нерешено...
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Не заебавај сега и ти, излегле со поквалитетен состав :D
Гачевски е измислен за БаЉистот на нивниот гол во моментов. Бразилецот со број 2 е добар играч, другите двајца ништо посебно, дури и под нивото на Лира според мене.
Спореди ги другите играчи, Божиновски е со една нога во гроб, ги имаат Филип Мишевски и смешка од играчи како Тантуровски и Стојчевски, како и сто годишниот Кировски. Младинецот не им го знам, ниту тој Бугаринот Пецов.
Од друга страна Вардар има цврста одбрана со Манев и Новак кој е класа играч за овие. Брдаровски игра во одлична форма, а Мицевски и Најдовме се доста посолидни играчи од нивниве. Младиве (Попзлатанов, Цветановски и Али) ни се на ниво на нивниве младинци, имаме репрезентативен бек во Тошевски, а во второ полувреме настапи и Јуфо кој уште повеќе носи квалитет во екипата.

Реално во најмала рака составите се изедначени, а поради Гача, Новак и Брдаровски јасно е кој има поквалитетен состав според мене.

И јас мислев дека ќе ја враќаат услугата за купот (сите знаеме како одат тие работи), ама реално во моментов Вардар нема апсолутно никакви амбиции за врвот, а на нив им се многу попотребни бодовите. Ситуацијата во Вардар е прелоша и не знам колку би биле способни да бидат вмешани во некакви местенки. Според шансите на натпреварот, победата беше чиста среќа. Божиновски имаше голема шанса за 2-1 и немаше шанси да ја сврти Вардар после тоа, а ударот не влезе во мрежата само поради одбраната на Гача. Плус, се гледаше дека на 1-1, ние бевме тие што одевме на нерешено...
Ја гледав Работнички-Победа и нефрлив поглед на оваа утакмица.Иначе јас воглавно следам Прва Лига само заради тоа што се кладам и оваа сезона ги имам неколку пати осетено договорите на екипите.За оваа утакмица сигурен бев дека ќе победат Вардар едноставно се така налагаше денес плус имаше големи уплати на -1 хендикеп за Вардар во живо и пред мечот солидни беа уплатите.Е сега можи негледам од фудбалска страна ама мислам дека сум во право,Вардар и Ѓорче имаат досега во оваа сезона 4 утакмици изиграно 2 пријателски кој завршија со победа на Ѓорче во купот исто и сега во лигата не ми беше логично пак да земат нешто... Пак ќе речам се ова е на база на претпоставки и не е од фудбалска страна гледано ама пак...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ја гледав Работнички-Победа и нефрлив поглед на оваа утакмица.Иначе јас воглавно следам Прва Лига само заради тоа што се кладам и оваа сезона ги имам неколку пати осетено договорите на екипите.За оваа утакмица сигурен бев дека ќе победат Вардар едноставно се така налагаше денес плус имаше големи уплати на -1 хендикеп за Вардар во живо и пред мечот солидни беа уплатите.Е сега можи негледам од фудбалска страна ама мислам дека сум во право,Вардар и Ѓорче имаат досега во оваа сезона 4 утакмици изиграно 2 пријателски кој завршија со победа на Ѓорче во купот исто и сега во лигата не ми беше логично пак да земат нешто... Пак ќе речам се ова е на база на претпоставки и не е од фудбалска страна гледано ама пак...
Ти друже, уште многу фурни леб треба да изедеш за да ги познаваш приликите во нашата Првата лига. Убаво барем што си призна дека муабетиве ти се базирани на претпоставки и кладилничарски теории на заговор, како и на најголемиот дел од „познавачите“ на фудбалските прилики кај нас.
Па уште оној бисерон шо си го пишал дека Ѓорче излегол со подобар тим од Вардар во вчерашниот меч и се ми е јасно :facepalm: Вардар ја има најдобрата одбрана во лигава, а одбраната во македонскиот фудбал е 90 % од екипата и ти гарантира висок пласман.
gi pratev vo U19 reprezentacijata i taleski i adem i berisha i veruvaj taleski e najmalku otepan od trioti. no da ne me razberes pogresno, ne sakam da kazam deka momentalno e igrac za prviot tim na vardar, spored mene ni eden od niv momentalno ne e dorasnat za takvo nesto.

tuka najgolema kritika zasluzuva vasoski bidejki pre treba da se ostane bez izmeni koga se brka rezultat odkolku da se vnesi nespremen igrac. edina logika moze da e vo toa sto taleski ima soliden sut (btw vidov kako ja promasi topkata), pa mozda vasoski se nadevase da pogodi od 15-20 metri vo slucaj da ima prilika.
Не знам како играле тројцата за У-19 репрезентацијата, ама и вчерашниот меч со Ѓорче ме увери во ставот дека Адем во настапите за Вардар што ги имал е најстабилен и игра најзрело од сите младинци што добиваат шанса во сениорскиот тим. Додека Талески и Бериша прават почетнички или аматерски грешки што би рекле, чиниш како да вчера прв пат почнале да се занимаваат со фудбал...
П.С. Го изумив напаѓачот Ибиши. Тој може да стане страшен играч ако продолжи правилно се развива. Веќе денес може комотно да се натпреварува во Првата лига.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Ѓорчевци да ги извадат сите играчи на терен пак ни приближно нема да имаат добар тим колку Вардар. да бидеме реални.

Не заебавај сега и ти, излегле со поквалитетен состав :D
Гачевски е измислен за БаЉистот на нивниот гол во моментов. Бразилецот со број 2 е добар играч, другите двајца ништо посебно, дури и под нивото на Лира според мене.
Спореди ги другите играчи, Божиновски е со една нога во гроб, ги имаат Филип Мишевски и смешка од играчи како Тантуровски и Стојчевски, како и сто годишниот Кировски. Младинецот не им го знам, ниту тој Бугаринот Пецов.
од кога Христијан Пецов е бугарин?
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Какво прво полувреме, јас помислив исплатени се сите долгови и плус бонуси, со шанси со пасови со акции со све.

Второ полувреме :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Не помина тактиката овојпат. Јака одбрана, даваш еден гол и ја умртвуваш утакмицата.
Ја сфаќам состојбата во тимот, сфаќам дека Тетовче има премал фонд на играчи, но не можам да разберам како може после два одлични дуели на Манев, да го замени со Попов. Попов беше очаен и со Шкендија и денес, пребавен е и противникот доаѓа до шанси. Првата Гача добро ја одбрани, кај втората немаше шанси. Беласица ни кине 4 бода, подобро три за три да ги договореа.
Противникот на хартија е најслаб во лигата и веројатно поради тоа се опуштија во второ полувреме и стигна казната.
Зајците по крила одново не заслужуваат коментар, овој Бериша стварно не е за сениорски фудбал се уште, а Адем покажа дека е УБЕДЛИВО подобар од нив. Дечкото е борбен, има добра контрола на топка, а знае и да се открие. Секоја чест за Битанг, како трча, ора по цел терен. Штета што не влезе шансата на Лира за 2-0, многу полесно ќе беше.
Очајно ни фалат играчи, ги стигна и заморот, се едни исти го имаат главниот збор на теренот. Имаме фонд од 15-тина играчи од кои 40% се меѓу 17 и 21 година што се вика...
Начекавме преслаба лига годинава, плус ги имавме и Барсегјан и Јуфо на почетокот, Шкендија беше насочена кон дуелите во Европа и затоа имавме добар старт. По репрезентативната пауза се очекуваше дека Шкендија ќе го покаже својот квалитет, а ние ќе го платиме цехот за финансиската криза и немањето доволно играчи.
Немаме напад, не ми е јасно зошто не земаат некој напаѓач од младинци (Ибиши)? Лира ќе умре, не може да оди пустиот. На крај мораше Новак да оди напред да се обиде да даде гол...
За жал следува тежок распоред и до полусезона треба да гледаме колку-толку да одржиме разлика на местата кои водат во Европа.
Играме со Слога во Чаир (сигурен пораз, колку и да се на слабо ниво годинава), па со Работнички дома (очекувам некое нерешено), па играме со Силекс во гости (максимум нерешено), па со Победа дома (мора да тепаме) и со Пандевци на гости (максимум нерешено).
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.978
Поени од реакции
6.875
Не помина тактиката овојпат. Јака одбрана, даваш еден гол и ја умртвуваш утакмицата.
Ја сфаќам состојбата во тимот, сфаќам дека Тетовче има премал фонд на играчи, но не можам да разберам како може после два одлични дуели на Манев, да го замени со Попов. Попов беше очаен и со Шкендија и денес, пребавен е и противникот доаѓа до шанси. Првата Гача добро ја одбрани, кај втората немаше шанси. Беласица ни кине 4 бода, подобро три за три да ги договореа.
Противникот на хартија е најслаб во лигата и веројатно поради тоа се опуштија во второ полувреме и стигна казната.
Зајците по крила одново не заслужуваат коментар, овој Бериша стварно не е за сениорски фудбал се уште, а Адем покажа дека е УБЕДЛИВО подобар од нив. Дечкото е борбен, има добра контрола на топка, а знае и да се открие. Секоја чест за Битанг, како трча, ора по цел терен. Штета што не влезе шансата на Лира за 2-0, многу полесно ќе беше.
Очајно ни фалат играчи, ги стигна и заморот, се едни исти го имаат главниот збор на теренот. Имаме фонд од 15-тина играчи од кои 40% се меѓу 17 и 21 година што се вика...
Начекавме преслаба лига годинава, плус ги имавме и Барсегјан и Јуфо на почетокот, Шкендија беше насочена кон дуелите во Европа и затоа имавме добар старт. По репрезентативната пауза се очекуваше дека Шкендија ќе го покаже својот квалитет, а ние ќе го платиме цехот за финансиската криза и немањето доволно играчи.
Немаме напад, не ми е јасно зошто не земаат некој напаѓач од младинци (Ибиши)? Лира ќе умре, не може да оди пустиот. На крај мораше Новак да оди напред да се обиде да даде гол...
За жал следува тежок распоред и до полусезона треба да гледаме колку-толку да одржиме разлика на местата кои водат во Европа.
Играме со Слога во Чаир (сигурен пораз, колку и да се на слабо ниво годинава), па со Работнички дома (очекувам некое нерешено), па играме со Силекс во гости (максимум нерешено), па со Победа дома (мора да тепаме) и со Пандевци на гости (максимум нерешено).
Со вас преговори и договори нема, бидете среќни и бод што вадите против нас :P:P:P
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Искрено дечки, може да ги плукате и младите и старите, ама евидентно е дек играчите немаат кондиција. Значи не знам дали е ист кондициониот тренер или не е, ама ова е се до кондиција. Ок е многу екипи се повлекуваат после примениот гол, ама да се влечеш на терен од шееста минута па наваму, тогаш е до работа со кондицијата.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Барсегјан има шанси да игра во сабота против Шкупи, барем така најави Вардар Фанс.

Иначе денес најјака вест ми беше дека Панчев го барал Павков од ЦЗ на позајмица во Вардар, пошто го намирисал дека бил класа играч, а овие не му давале шанса, па откако премногу притискал Даре, овие решиле да го задржат и демек сега ради него Цз има супер шпиц

Повеќе на:

https://sport1.mk/fudbal/uefa/herojot-na-c-zvezda-od-sinokjeshnata-epska-pobeda-letoska-za-malku-kje-doshol-vo-vardar

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Иначе денес најјака вест ми беше дека Панчев го барал Павков од ЦЗ на позајмица во Вардар, пошто го намирисал дека бил класа играч, а овие не му давале шанса, па откако премногу притискал Даре, овие решиле да го задржат и демек сега ради него Цз има супер шпиц

Повеќе на:

https://sport1.mk/fudbal/uefa/herojot-na-c-zvezda-od-sinokjeshnata-epska-pobeda-letoska-za-malku-kje-doshol-vo-vardar

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
abe neverojaten skaut e pancev, namirisal deka igrac koj postignal 23 gola vo srbija vredi da dobie sansa kaj vardar, koj drug bi go pomislil toa^^
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Мене стварно не ми е јасно зошто едни играчи стартуваат на еден натпревар, а на нареден ги нема ни на клупа? Океј, сфаќам дека има ротации, ама зошто не се ни на клупа? Дали Попов и Мицевски имаат некакви суспензии или се повредени за денешниов дуел?

Адем стартуваше од почеток денес како замена за Мицевски, а Манев како замена за Попов. Тодороски е на клупа, а Тошевски на десен бек. Одбраната функционира добро засега, ама во средина и напад не сме биле полоши откако го пратам Вардар...
Топка не сврзавме, Адем игра доста слаба партија денес. Дојдовме некако до две прилики, ама во едната Лира биеше во Алексовски, а во првата Адем лошо шутираше над гол.
Стигнавме Слога со ваков боранија тим да ни ја крие топката 45 минути. Блажевски и Којашевиќ да ги имавме на крила, 0-3 ќе водевме на полувреме ебате...
Но, веројатно ова е најдобрата тактика со моменталниов состав, прави им ситни фаули на средина, не дозволувај да сврзат акција и чекај шанса на контра. Ако примиме први гол, толку е.
Ибиши е на клупа, па би сакал да го видам во вториот дел место некој од Попзлатанов/Цветаноски. И Јуфо е овојпат на клупа, очекувам да го замени Адем на полувреме.[DOUBLEPOST=1541855877][/DOUBLEPOST]1-0 со гол во наш стил, по нафрлена топка.
Неколку минути претходно погодија и пречка, по катастрофална грешка на Најдовски. Колку е тром човекот, не може пет минути да изнесе топка, не ми е јасно само зошто дрибла. Имавме и ние една полушанса, ама Лира биеше над гол. Во секој случај, Тетовче мора да смени нешто во средината ако сака да останеме непоразени денес.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom