Фан Клуб: Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.593
Наводно Јуфо влече повреда од претходно...
Имаше некој натпревар каде што убаво го покосија, не сум сигурен дали беше со Силекс или со Пандевци.
Многу се нервирам што нема информации за вакви работи, претпоставувам дека се работи за повреда, ама сепак.. И Исени добро ќе дојдеше, поготово во ситуацијава кога мора Талески да влага од што нема кој, ама и он веќе подолго време е повреден
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
776
Поени од реакции
1.186
Талески. Дечко е случај за рипли, али што е најстрашно си ја тера зацртаната агенда. Покрај тоа што шверцерски се инфлтрира во првиот тим на Вардар, гледам почнал да настапува дури и за У-21 репрезентацијата?! Очигледно некој јако го гура или па добро подмачкува. Друго објаснување немам.

Али Адем, најдобар на припремите од младинците што беа прекомадувани во првиот тим, а досега не заигра ни минута ако не се лажам, додека некои други имаат неограничено поверење...
gi pratev vo U19 reprezentacijata i taleski i adem i berisha i veruvaj taleski e najmalku otepan od trioti. no da ne me razberes pogresno, ne sakam da kazam deka momentalno e igrac za prviot tim na vardar, spored mene ni eden od niv momentalno ne e dorasnat za takvo nesto.

tuka najgolema kritika zasluzuva vasoski bidejki pre treba da se ostane bez izmeni koga se brka rezultat odkolku da se vnesi nespremen igrac. edina logika moze da e vo toa sto taleski ima soliden sut (btw vidov kako ja promasi topkata), pa mozda vasoski se nadevase da pogodi od 15-20 metri vo slucaj da ima prilika.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.513
Поени од реакции
2.797
Многу се нервирам што нема информации за вакви работи, претпоставувам дека се работи за повреда, ама сепак.. И Исени добро ќе дојдеше, поготово во ситуацијава кога мора Талески да влага од што нема кој, ама и он веќе подолго време е повреден
Јуфо не е повреден. Одлуката да не игра е на Васоски затоа што делувал незаинтересиран на тренинзите и покажувал знаци на недисциплина. Уствари она што го потенцирав во мојот претходен пост, се повеќе ќе има недисциплина и откажување на послушност поради хаотичната состојба во клубот. Сосем очекувано во вакви околности...
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.064
Поени од реакции
1.174
Иначе точна е информацијата дека за време на натпреварот го покажале Барсегјан на трибина? Оти ја мислев уште е во Ерменија оти нема средено виза/работна дозвола за МК па ме чуди како бил на трибини викендов ако уште не го регулирал престојот да може да се врати.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
776
Поени од реакции
1.186
Иначе точна е информацијата дека за време на натпреварот го покажале Барсегјан на трибина? Оти ја мислев уште е во Ерменија оти нема средено виза/работна дозвола за МК па ме чуди како бил на трибини викендов ако уште не го регулирал престојот да може да се врати.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
mozda kako turist vlegol vo drzavata. rabotna dozvola ako nema toa samo znaci deka ne smee da raboti, sepak moze da vlezi vo drzavata.
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.064
Поени од реакции
1.174
mozda kako turist vlegol vo drzavata. rabotna dozvola ako nema toa samo znaci deka ne smee da raboti, sepak moze da vlezi vo drzavata.
Не знам дали може баш така да излезе и одма да си влезе ко турист. Еве на пример мене ако ми истече правото на престој/работа за Австрија мора да ја напуштам земјата и тек за 3 месеци смеам да влезам како турист (или со нова виза). Освен ако во Мк поинаку се регулирани овие ствари. Ама па тогаш не знам зошто до сеа бил во Ерменија ако смеел да влезе во Мк и без работната дозвола.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2016
Мислења
776
Поени од реакции
1.186
Не знам дали може баш така да излезе и одма да си влезе ко турист. Еве на пример мене ако ми истече правото на престој/работа за Австрија мора да ја напуштам земјата и тек за 3 месеци смеам да влезам како турист (или со нова виза). Освен ако во Мк поинаку се регулирани овие ствари. Ама па тогаш не знам зошто до сеа бил во Ерменија ако смеел да влезе во Мк и без работната дозвола.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
kaj sekoja drzava e razlicno, sepak vo pravo si deka togas bi bilo cudno sto ne se vratil vednas. edino ako vo tie momenti ne bil siguren dali bi mozel da vlezi kako turist ili ne.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
442
Поени од реакции
583
Џабе нагаѓате за случајот Тигран... премногу навлагате длабоко, а тие што треба да дадат објаснување нигде ги нема. Нема врска престојот, сигурно е друга причината. Се ќе се дознае наскоро... stay tuned

И со Тигран и без него, ситуацијата е "Нема џабе ни код бабе"

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.240
Поени од реакции
43.206
Иначе точна е информацијата дека за време на натпреварот го покажале Барсегјан на трибина? Оти ја мислев уште е во Ерменија оти нема средено виза/работна дозвола за МК па ме чуди како бил на трибини викендов ако уште не го регулирал престојот да може да се врати.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Барсегјан е во публика на секој натпревар на Вардар.
На минатиот си шеташе со Попов на терен за време на полувремето. Не е вистина дека чекал во Ерменија.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
442
Поени од реакции
583
Барсегјан е во публика на секој натпревар на Вардар.
На минатиот си шеташе со Попов на терен за време на полувремето. Не е вистина дека чекал во Ерменија.
Имаше дукс бел со Мики Маус

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Со Попов беа на трибина,не верувам дека е проблем дозвола, какви се тие глупости не му било платено здраствено осигурување, кај рабои тој у фирма за прозори, па и во исто време да им истече на 3ца, Максимов он и Јуфо, кај и да е и Новак очекувам да седне на трибина, А Попов е шериф од стално, сега кога сака игра кога не како у маало :D и тие што играат си играат лабаво, се виде со Ренова, се играше само гол да не се прими

п.с Коста Манев испадна Неста за напаѓачиве у лигава, грешка огромна со Шкендија што не играше.
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.635
Поени од реакции
862
Не се лажете со утакмицата денес.Сите знајте како тепа Вардар
 
На врв Bottom