Фан Клуб: Вардар

Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Mizerija ste ovoj e rezultatot Na Namesteni utakmici I cela drzava da Se bori za Edna ekipa da stane shampion eve rezultatot...
Sportski pozdrav
 
Ф

Флеш

Гостин
Komentar makedonskog kolege najbolje opisuje utakmicu kakvu gledamo: "nismo mi (Vardar) loši, ali oni (Dinamo) su klasa iznad i to se vidi. Zabit će nam još golova, a ne igra ni Pjaca". Moramo priznati da je lijepo tako nešto čuti...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Ова не е критика. Ова е јадење гомна. Критика е да кажеш како некоја работа да се поправи, да се направи подобро. Пр. кажи како би се повлекло повеќе публика.
Срамота било за комитите. Што е срамота? Што се околу 700 души? За кореографијата што не спомна нешто?
Neznam koja e potrebava da me navreduvas vo postot pogore.Nikade ne te navrediv ni tebe ni komitite.Pisav deka e sramota da ima malce publika na vakov mec.Nema ni prenos ni nisto.NE E SRAMOTA TOA? ne rekov jas deka samo za vardar e sramot ili samo za komiti.Sevkupno ova sto se slucuva e sram, od televizii do uprava,igraci pa i obicni luge sto ne idat na utakmica.
Po moe,voopsto ne raboti vardar dobro i ne ide vo dobar pravec sprema parite i moznostite shto gi ima.Znaci mi raboti kolku samo makedonsko prvenstvo da zemi.I ov amislenje ne mi e od deneska odkako gubat,tuku od porano.Se znaese deka ke ispadnat od dinamo. Samo rabotaenjevo e epten nelogicno.Zemaat igraci ipo10 000e plata mesecno a se kamenja.Nekoi si dzupci od bugarija i nekoi propadnati srbi/crnogorci.Toa se zema.Nema nikakvi mladi futbaleri potencijalni talenti.Skautingot e tapa iskreno.Za uspeh treba da ja kopiraat rabotata od Dinamo na primer.ZNaeme deka se svetlosni godini rped vardar no nacinot na rabota treba da im bide slicen.Sobiranje na najdobrite mladi igraci i jaki mladinski skoli.Eve ti kako navivac na vardar , dali si zadovolen od rabotata na klubot poslednite godini? Imaat pari da, ama nemaat nikakov uspeh so niv napravaeno.dosea veke trebase zdravo da grizat vo kvalifikaciite i ako ne favoriti, da bidat barem seriozen protivnik.I lani so apoel i da pomineja ke bese nezasluzeno, se braena celo vreme i se gledase deka se inferiorni.Kako sto, ne me interesira.Kraj kraeva ne sum jas strucnak ili ne zemam pari od klubot pa da im pravam planovi kako trebalo i sto trebalo, si imaat luge za toa i tie neka si sredat.
Moeto mislenje e deka sams si peri pari i kur ne go boli za evropski vardar
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Neznam koja e potrebava da me navreduvas vo postot pogore.Nikade ne te navrediv ni tebe ni komitite.Pisav deka e sramota da ima malce publika na vakov mec.Nema ni prenos ni nisto.NE E SRAMOTA TOA? ne rekov jas deka samo za vardar e sramot ili samo za komiti.Sevkupno ova sto se slucuva e sram, od televizii do uprava,igraci pa i obicni luge sto ne idat na utakmica.
Po moe,voopsto ne raboti vardar dobro i ne ide vo dobar pravec sprema parite i moznostite shto gi ima.Znaci mi raboti kolku samo makedonsko prvenstvo da zemi.I ov amislenje ne mi e od deneska odkako gubat,tuku od porano.Se znaese deka ke ispadnat od dinamo. Samo rabotaenjevo e epten nelogicno.Zemaat igraci ipo10 000e plata mesecno a se kamenja.Nekoi si dzupci od bugarija i nekoi propadnati srbi/crnogorci.Toa se zema.Nema nikakvi mladi futbaleri potencijalni talenti.Skautingot e tapa iskreno.Za uspeh treba da ja kopiraat rabotata od Dinamo na primer.ZNaeme deka se svetlosni godini rped vardar no nacinot na rabota treba da im bide slicen.Sobiranje na najdobrite mladi igraci i jaki mladinski skoli.Eve ti kako navivac na vardar , dali si zadovolen od rabotata na klubot poslednite godini? Imaat pari da, ama nemaat nikakov uspeh so niv napravaeno.dosea veke trebase zdravo da grizat vo kvalifikaciite i ako ne favoriti, da bidat barem seriozen protivnik.I lani so apoel i da pomineja ke bese nezasluzeno, se braena celo vreme i se gledase deka se inferiorni.Kako sto, ne me interesira.Kraj kraeva ne sum jas strucnak ili ne zemam pari od klubot pa da im pravam planovi kako trebalo i sto trebalo, si imaat luge za toa i tie neka si sredat.
Moeto mislenje e deka sams si peri pari i kur ne go boli za evropski vardar
Не сум задоволен од водењето. Види само кој е во управа и се ќе ти стане јасно. Самс да знае што се случува во клубот добро ќе биде.
Ти се извинувам за навредите. Го сфатив како провоцирање постот против комитите
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
ХААХАХАХАХАА на Маја и пишал :pos::pos::pos:
Дај бе 0-2 у 30 минута, дај бе кој кур е ова :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: Да ти ебам толку ли се неспособни?????
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Велковски го стаил бе.... Седло лечи се бе да ти ебам сељакот покондурен...Кој кур ти е мртвиот Велковски...[DOUBLEPOST=1468353599][/DOUBLEPOST]Хоф за 1-2
 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Велковски го стаил бе.... Седло лечи се бе да ти ебам сељакот покондурен...Кој кур ти е мртвиот Велковски...
А кој к.. има друг да стави? Тие му се играчите.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503

Kajgana Shop

На врв Bottom