Фан Клуб: Барселона

Член од
7 јули 2014
Мислења
346
Поени од реакции
165
Dali treba da si go postavime prasanjevo,dali barcelona treba da ima/ili da nosi uste eden plejmejker?Od dosega videnovo gledame deka Iniesta NEmoze da izdrzi fizicki,ne mie jasno Iniesta i Ronaldo se generacija kolkava e razlikata vo fizickata podgotvenost,Ronaldo e mnmn poveke fizicki spremen ,iako raka na srce igra krilo kade sto i na taa pozicija bara dosta brzina snaga.Od druga strana Kutinjo poleka-poleka vleguva vo stos,hm....Dembele e cela sezona vo barsa-A Kutinjo na pola sezona i mi se cini deka e mn mn poveke vklopen od Dembele odlicna hemija,vizija ideja,iako vezen igrac e edna od najteskite pozicii.Koga vleze Andre Gomes se ocekuvase deka nivoto ke splasni,nisto novo i nisto spektakularno od nego,i nisto cudno i ovaa formacija za so celzi da ja vidime.Paulinho po moe nisto ne pokaza i neznam so vakvi igri do kade ke odi.Denis suarez Alkaser,odbranata,sredina uste 1 plejmejker,dali treba da se napravi golem remont na leto,sto mislite?
Па да!
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.654
Ако почнеме со Гомеш против Челзи слободно товарете на Челзи оди понатаму. Буквално не постои Гомеш како особа на теренот, камоли како играч. Во празно може да ја праќат топката на неговата позиција, и поголеми се шансите ветерот да ја однесе каде што треба отколку Гомеш.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Него шо е работава со Денис бе? Веќе неколку партии го нема во состав? Повреда?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Dali treba da si go postavime prasanjevo,dali barcelona treba da ima/ili da nosi uste eden plejmejker?Od dosega videnovo gledame deka Iniesta NEmoze da izdrzi fizicki,ne mie jasno Iniesta i Ronaldo se generacija kolkava e razlikata vo fizickata podgotvenost,Ronaldo e mnmn poveke fizicki spremen ,iako raka na srce igra krilo kade sto i na taa pozicija bara dosta brzina snaga.Od druga strana Kutinjo poleka-poleka vleguva vo stos,hm....Dembele e cela sezona vo barsa-A Kutinjo na pola sezona i mi se cini deka e mn mn poveke vklopen od Dembele odlicna hemija,vizija ideja,iako vezen igrac e edna od najteskite pozicii.Koga vleze Andre Gomes se ocekuvase deka nivoto ke splasni,nisto novo i nisto spektakularno od nego,i nisto cudno i ovaa formacija za so celzi da ja vidime.Paulinho po moe nisto ne pokaza i neznam so vakvi igri do kade ke odi.Denis suarez Alkaser,odbranata,sredina uste 1 plejmejker,dali treba da se napravi golem remont na leto,sto mislite?
Тешко е за очекување дека ќе видиме некаков ремонт со оглед дека се погласно е доаѓањето на Гризман за 100 милиони. Деновиве имаше шпекулации дека наводно некој бразилец ќе ни се придружи Јануари 2019, средњак бил, кој дел од средината игра не знам, така да освен тој не верувам дека друг средњак би дошол.

Денис Суарез сигурно ќе го дадат, очигледно Валверде не смета на него веќе, ја би го дал и Гомеш, нема што да понуди во Барса а би сакал Роберто повеќе шанса да добива во средина него на десен бек а по потреба кога ќе го одмара Семедо да покрие на таа позиција.

Идната сезона очекувам Кутињо да игра почесто прв постава а Иниеста да ја има улогата на Чави од последната негова сезона. Мада зависи и од Формацијата што ќе ја фура Валверде, ако игра со 4-4-2 ќе играат најверојатно двајцата. Од друга страна, ако дојде Гризман, ќе му биде каша на Валверде, тогаш тешко дека би играле 4-4-2, ќе треба двајца од Суарез/Гризман/Дембеле на клупа да седат, што тешко би се случило, најверојатно ако дојде Гризман ќе игра прва постава заедно со Суарез и Меси а Дембеле би бил опција од клупата.

99% средината идната сезона би била оваа само минус Денис а ваљда и Гомеш, плус од Јануари 2019 тој бразилецот што го пишуваа деновиве дека наводно бил постигнат договорот со него и со клубот.

У одбрана не треба да се чепка ништо освен квалитетна замена за Алба. Дињ не е Барса материјал, таму треба поквалитетна замена за Алба.

Штопери имаме 4, Вермален ако не се повредува често би бил одлична замена за Умтити и Пиќе, таман си е за ротација момакот, плус овој новиот Мина на кој што Валверде мора да му дава повеќе шанса против послаби екипи.

Семедо мора повеќе да игра а Роберто по потреба да покрива на таа позиција.

Се на се најверојатно истава екипа ќе ја имаме само минус Денис, Гомеш и Видал а плус со Гризман и од Јануари тој бразилецот.

Тек од сезона 2019-2020 очекувам двајца квалитетни средњаци, едниот на позиција на Бускетс што ќе игра а другиот на местото на Ракитиќ.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Меси најмногу голови дава против најдобрите во Шшанија.

"Меси најмногу голови во својата кариера постигнал против Севиља – дури 29. По андалузискиот тим, омилени жртви му се двете екипи од Мадрид, Реал и Атлетико. Против „Јорганџиите“ има 28 гола, а против Реал дури 25, со што е рекордер во „Ел Класико“. По нив на листата следува екипата на Валенсија против која дал 24 гола, а Топ 5 листата ја затвора Атлетик Билбао против кој постигнал 23 гола."
http://sportclub.mk/затоа-е-најголем-меси-најмногу-голови/
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ја каков ремонт би напраил за лето...
Прво, у одбрана, само, да се донесе десен бек кој заедно ќе се бори со Семедо за таа позиција, Роберто само у средина треба да игра!
Диње е солиден за замена за Алба, сепак има во Алба уште 2-3 квалитетни сезони, кој и да дојде ќе сака да игра и може ќе се буни додека тоа не е случај со Диње. Вермален е топ за замена на Умтити. Мина за Пиќе.
Средина, продавање на Гомеш и Денес Суарез иако мислам дека наредна сезона ќе му биде последна на Иниеста и Денис би бил одличен за замена на Кутињо...
Паулињо почна добро пошо игравме на почеток 4-3-3 и му одговараше позицијата, со новата формација мислам дека за него нема место ни за крило ни за партнер на Бускетс...
У напад носење на Гризман и тоа е тоа.

Тер Штерген/Силенсен

Семедо/??? - Пиќе/Мина - Вермален/Умтити - Алба/Диње

Дембеле/Гризман - С.Роберто/Ракитич - Бускетс/??? - Кутињо/Иниеста
Меси/Гризман - Суарез/Пако

Аут: Гомез, Паулињо и Денис
Ин: десен бек, замена за Бускетс, Гризман
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Никој ништо не напиша за каталонскиот супер куп денес. Кампеонес :D

Силесен се изнабранил, Пако се изнапромашил.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.404
Поени од реакции
7.351
Пако го крена трофејот. :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.133
Поени од реакции
21.040
Дечки, една година помина од најлудиот натпревар на Барса кој го имам гледано. Една година од Барса 6-1 ПСЖ.
Една година од овој епски момент.
АУУУУУУ НЕ МИ СЕ ВЕРУВААА ДАЛИ Е МОЖНО ОВА АООООООООООООО :cuc::cuc::cuc::cuc::pos::pos::pos::pos::aplauz::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Последните 5 минути како дрогиран бев, ни на 10% не се сеќавам, сите околу мене против Барса, цело време пцујат, колнат...... Сега гледам дека коленото ми е однесено, на голот на Роберто скокнав од стол трчав низ кладилница и на крај на колена се лизгам како ненормален :pos::pos::pos::pos: ако ви кажат дека имало некој ненормален лудак во Моцарт на железничка, да знаете кој бил :vozbud::vozbud::vozbud:
Свака част, ова не може да се опише со зборови, мора да си фан на Барса и да го почувствуваш ова, вакво чувство не можат сите пари на светот да го заменат!!
Капа доле за сите, од тренер до сите играчи! :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom