Фан Клуб: Барселона

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
на меси му ја извадија од линија, куенка имаше супер шанса 1 на 1 ја промаши, другото стандард доминација без резултат..
ај уште еден црвен им залепи залижаниот.
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Дајте еден опис за тоа што се дешава до сега, за оние што не го гледаме натпреварот.
моментално задржуваме време ХАХХАХА
боље што не ја гледаш утакмицава подосадна утакмица здравје
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Дајте еден опис за тоа што се дешава до сега, за оние што не го гледаме натпреварот.
Ништо не се дешава,Гранада не шутна на гол,Барса се заебава,Меси 11 изгубени топки.
Промашија 2-3 добри шанси.

Одбраната сигурна,барем централните аби и маске зверови.
Алвеш слаб,максвел стандардно во одбрана не е лош,во напад 0.

Бускетс исто звер,Чави исто,Фабрегас слаб.
меси најслаба утакмица,педро добар,куенка добар.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Меси најслабо издание до сега во дресот на Барса ( му извадија гол од линија но не е тоа то ),очигледно му треба одмор,делува премногу уморен....
Помина и ова ама многу слаба утакмица,не се креираа многу шанси,а креираните не реализирани....Куенка е ала Педро....ист стил имаат....Маске и Аби најдобри....
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
http://www.rts.rs/page/sport/sr/story/36/Fudbal/912910/Finansijska kriza i u Barsi.html
Верувам сите знаете за Финансиската криза на Барса?!
Da je finansijska kriza u Barseloni ozbiljna najbolje govori i činjenica da će se prvi put u istoriji na dresovima katalonskog kluba naći ime zvaničnog sponzora.
Ova ekipa nikada na svojim dresovima nije imala sponzore, a jedini ko je imao čast da se njen logo nađe na grudima Barsinih fudbalera imao je UNICEF.
Да не прават некои превари овие Каталонциве??? 450м евра не се малце, мора да се мести е вака со Гренада место 0-5 и повеќе, 0-1 само.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Дајте еден опис за тоа што се дешава до сега, за оние што не го гледаме натпреварот.
Најслабите 90 минути на Барса сезонава, подобро што не ја гледаше.
Очигледно дека има замор кај играчите, им фали одмор и те како.
Гранада 35 минути со играч мање не можевме да ја пробиеме, слабо се креираа и создаваа шанси, немаше течност во играта, остана само поседот. :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Сите местат, што да не и Барса...

И не заебавајте, каков замор, какви бакрачи. Едноставно беа незаинтерсирани, ги боли кур за ебана Гранада, играа колку да победат.
На тренинг повеќе се заморуваат.
Кулирајте.

Катастрофа :pos:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
http://www.rts.rs/page/sport/sr/story/36/Fudbal/912910/Finansijska kriza i u Barsi.html
Верувам сите знаете за Финансиската криза на Барса?!
Da je finansijska kriza u Barseloni ozbiljna najbolje govori i činjenica da će se prvi put u istoriji na dresovima katalonskog kluba naći ime zvaničnog sponzora.
Ova ekipa nikada na svojim dresovima nije imala sponzore, a jedini ko je imao čast da se njen logo nađe na grudima Barsinih fudbalera imao je UNICEF.
Да не прават некои превари овие Каталонциве??? 450м евра не се малце, мора да се мести е вака со Гренада место 0-5 и повеќе, 0-1 само.
Постара вест да најдеше неможеше. Не зафркавај од јуни е ова :)
Инаку ај честито, паднав на кладилница на нив ама да се здрави и живи.
 
P

pepito*

Гостин
Добро е што и со ваква игра тепавме, ни се бројат 3 поени исто колку што би ни се броеле ако тепавме 5-0, создадовме неколку шанси, но не ги искористивме. Гранада беше преслаб тим за да ни наштети и за крај добро е што не ни израмнија со некој случаен гол.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Постара вест да најдеше неможеше. Не зафркавај од јуни е ова :)
Инаку ај честито, паднав на кладилница на нив ама да се здрави и живи.
И што ако е стара??? Кај се крева тим од тешки кризи за 2 месеца? Мора местење сега Барса ќе го јаде, Платини влегува во игра и помага:D
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Досадна утакмица за следење,имавме неколку шанси,но само една искорестена и тоа на Чави со одлично изведен слободен удар..ај нека ни е честито победа и одиме понатаму,се надевам дека на следниот меч нема да изиграме како на овој,незнам зошто,ама некако ми делуваа како да не им се играше многу на овој меч... Нареден меч играме против Мајојка на домашен терен,каде што очекувам многу подобра игра и се разбира нова победа:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom