Фан Клуб: Барселона

Член од
15 септември 2011
Мислења
26
Поени од реакции
17
Не си јак ама за појак немам слушнато
Селанец пишува ФАН КЛУБ БАРСЕЛОНА ...не фан клуб Реал задрид , мрш од од тука ,пишуј си на таму кај твоите ,тешете се дека и годинава ке освоите титула .
--- надополнето: Oct 25, 2011 2:42 AM ---
http://www.youtube.com/watch?v=gWZc_IaO7Mw Песнава ке ја постирам за промашениот пенал ,во негова чест ,како јас, а се надевам и мн други наши фанови , после она во саботата го опишуваат Лео . Слушнете :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Ајде доста со спомени од тој натпревар, време е за нов огномет и тоа вечерва. Искрено, годинава за празникот 11 октомври ми се смачи огнометот, со оглед на тоа што гледам на секои недела - две по еден.
Едно многу битно прашање: ДАЛИ ЧЕ НЕ ДАВААТ НА АЛФА???
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
^^ на алфа не најавија ништо,и на веб страницата од алфа нема ништо во програмата.
веројатно не,ќе работат стримови :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
^^ на алфа не најавија ништо,и на веб страницата од алфа нема ништо во програмата.
веројатно не,ќе работат стримови :)
Леле, упм, зоштооооооооо? Ај нвм, Гранада е, ама сепак, Барса не се пропушта.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.174
Поени од реакции
1.039
Маскерано :

Никогаш не сум мислел дека и по една година од моето доаѓање во Барселона, ќе играм како стопер, и тоа во финалето на Лигата или во финалето за Кралскиот куп”
„Со оглед што Гвардиола ме поставува на позицијата стопер, ми се чини дека повеќе сака да ме види на место на стопер, отколку во средината на теренот“.
„Но ова веројатно е поврзано со моите соиграчи и нивните афинитети или проблеми”

„Знам дека имаме проблеми во врска со стоперската позиција, која не е моја природна, не сум висок, но се трудам да надокнадам со голема преданост и концентрација. Секоја прилика треба да се искористи”.
--- надополнето: Oct 25, 2011 12:04 PM ---
Вечерва за жал нема да бидам во можност да го гледам натпреварот, среќата која ја имаше Севиља во саботата очекувам сега да биде на наша страна и да има торпедирање во Гранада :)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Леле, упм, зоштооооооооо? Ај нвм, Гранада е, ама сепак, Барса не се пропушта.
Ваљда затоа што е вторник,вондердно коло.
Мене иначе секоја утакмица ми је подеднакво битна без разлика кој е противникот,така да и оваа ќе ја гледам.
 
Член од
11 август 2011
Мислења
322
Поени од реакции
446
Ваљда затоа што е вторник,вондердно коло.
Мене иначе секоја утакмица ми је подеднакво битна без разлика кој е противникот,така да и оваа ќе ја гледам.
Vonredno , ama za Real utre da go davaat ne gi e vonredno . Inace koj ima Arenasport 3 ke ja davaat tamu
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.136
Поени од реакции
21.051
Според Спорт, Чави ќе одмара вечерва.

Иниеста-Цеск-Меси = ТРИО ФАНТАСТИКО, веројатно ќе стартуваат и тројцата, после 2 месеци. :)
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Позз , кој има материал за Ел КЛАСИКОТО Реал-Барса , ми требаа многу , за една презентација , На Македонски Јазик , фала ;) КОЈ ИМА НЕКА МИ ПИШУВА ПП
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.136
Поени од реакции
21.051
Дечките од федерацијата го казниле Кануте со цел 1 натпревар за давењето на Цеск и плус подготвуваат казна за физиотерапевтот на Барса, Аурели Алтимира заради протестирање во целата таа мешаница. :pos:

Традицијата говори дека Барса после одигран натпревар 0-0, често во наредното коло знаела да се распуца. Доволно е да се потсетиме на 2-6 во Мадрид(4 дена пред тоа изигравме 0-0 со Челзи).

Да се потсетиме на еден од моите омилени моменти во ланската сезона. 3 мај 2011, преполн Камп Ноу, реванш од 1/2 ЛШ, Барса-Мадрид. Се слави влезот во финалето, се слави патот кон Вембли. И на сред прослава, големиот капитен, мотиваторот на екипата, тргнува кон клупата, а на неговото место, влегува.... Ерик Абидал.... Кралот Аби се враќа после неколку месеци од операцијата при која му беше отстранет тумор на црниот дроб. Момент кој ќе го памтам засекогаш... :cuc::cuc::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom