Фан Клуб: Барселона

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Остајте море...ќе го јадеме бидејќи нашите се допингувале...лелее...како е можно да ги тепаат сите екипи по ред,дури на Мадрид 5-ица им дадоа...е не може вака мора допинг да земаат!!!
 
Член од
17 март 2011
Мислења
28
Поени од реакции
11
Остајте море...ќе го јадеме бидејќи нашите се допингувале...лелее...како е можно да ги тепаат сите екипи по ред,дури на Мадрид 5-ица им дадоа...е не може вака мора допинг да земаат!!!

Pa im pravea testovi ... rezultatite ke pokazat deka se e cisto :))
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Луѓево, треба секое коло да ги проверуваат, затоа што секое коло тепаме и секого тепаме... сигурно е допинг. хаха :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Среќен роденден Рони мајсторе.

Иначе, Меси со асистенцијата во саботата стигна до 17 асистенции во Примера и со тоа го урна рекордот на Чави од 16 асистенции во сезона 2008-2009, плус има уште 9 кола до крајот на пренството.
Во сите конкуренции Меси има вкупно 21 асистенција сезонава. :icon_lol:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
21 Март официјален ден против расизмот.

 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Среќен Роденден Дињо, никогаш нема да ја заборавам неговата креативност во фудбалот! :zver:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
До дуелот со Виљареал има време за сите играчи кои имаа ситни повреди да се вратат во комплетна форма, иако лошо е што Чави ќе фали токму на овој меч. Неговата реакција откако го доби картонот покажа дека и самиот е свесен дека многу ќе значи неговото отсуство.

Овој меч секако е еден од трите најтешки до крај на сезоната и е важно да се добие за во Клаиското да се влезе со +5 бода (ако нема некое друго изненадување во меѓувреме).
Потоа дури и најлошото сценарио (пораз од Реал) би значело дека до крајот Барса ќе мора да киксира уште најмалку еднаш, а Реал да победува се, а знаеме какви гостувања имаат.

Така да мислам дека наредниве кола може да донесат сигурност за титулата.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Нека му е среќен роденденот на Роналдињо. Никогаш нема да имам поомилен фудбалер од него. Му посакувам се` најдобро у иднина :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Среќен Роденден Дињо, никогаш нема да те заборавам, ти си и ќе останеш еден од најомилените фудбалери што некогаш сум ги знаел, ќе има што да им расправам на внуците и на децата кој фудбалер ми бил најомилен и најдобар во тоа време.. ти си единствениот фудбалер што си заминал од Барса на кој сум леел дробни солзи..:( Среќен Роденден Дињооо и никогаш нема да те заборавам ! ! ! :(

 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Ако изгубиме против Реал тоа ќе бидат -2 бода. Шо значи на Реал ќе им требаат два наши кикса (под замислено дека првиот нема да биде пораз), за да не стасаат оти искрено не ми се верува дека ќе не тепаат со 6-0 , па на меѓусебен дуел да ни ја земат титулата. Од тоа Ел Класико ако излеземе со нерешено јас би бил презадоволен, оти со тоа 95% од работата ќе биде завршена само ќе треба паметно да се изигра до крај и без нервози. Ама прво Виљареал и Алмерија, па двете утакмици со Шахтјор па тек после тоа можеме да зборуваме за Реал и да ги правиме потребните математики.
П.С. Јас сум скоро сигурен дека Реал кикснува со Севиља. Лани успеаа да ја свртата од 2-0 на 3-2, ама годинава мислам дека нема да успеат. Отсекогаш Реал имал проблеми со Севиља на Санчез Писхуан.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Рокица, one of the greats !

Секоја утакмица беше приказна сама за себе... спомени, спомени... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom