Фан Клуб: Барселона

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
[/COLOR]Да не слушна вчера некој, за кој играч од младинциве кажуваше коментаторот на Алфа дека закаснал на тренинг ( или се глупираше како и вообичаено :) )
Gerard Deulofeu.

Го известиле дека ќе тренира со првиот тим додека бил на час по математика. :)


 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Знаете што ми текна. Можеби намерно се преќутува за Пујол и ништо не се кажува, за да не се преморува или да ја обнови повредава сега кога ќе (треба да) игра за Шпанија.
Јас мислам дека ќе се врати за со Виљареал.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Некое инфо да разговорите што ги отупе коментаторон вчера дека ке ги имале Росел и Алвес после утакмицата?
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Некое инфо да разговорите што ги отупе коментаторон вчера дека ке ги имале Росел и Алвес после утакмицата?
Да, се договориле наводно... Договорот ќе биде продолжен до крајот на неделата....

--- надополнето ---

Пред околу една година, имаше предлог за маици, кој не се оствари... Сега кога имаме официален фан клуб на Барса во МК ( Благодарение на Филе и Боби секако ), крајно време е да се изреализира ова....


 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
Знаете што ми текна. Можеби намерно се преќутува за Пујол и ништо не се кажува, за да не се преморува или да ја обнови повредава сега кога ќе (треба да) игра за Шпанија.
Јас мислам дека ќе се врати за со Виљареал.
Ова е многу можно да е вистина. Впрочем, секогаш кога има утамици на шпанската репрезентација, особено пред пријателски, Пујол се повредува на тренинзи. :icon_lol:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Среќен роденден легендо. Можеби беше грешка што те пуштија да си одиш, бидејќи сега со Меси ќе бевте незаприливи, ама засекогаш ќе останеш запаметен.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Среќен роденден РОНИИИИИИИИИ :cuc:, Беше и ќе останеш ЗАСЕКОГАШ во нашите срца... Фала ти за се што направи за Барселона, беше незапирлив, ние навивачите се гордеевме со секој твој потек, а противниците често завршуваа со скршени кичми :)
 
Член од
20 март 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Каталонци кој ни е следен пациент?:) Среќен роденден Роналдињо!!!!!
 
Член од
20 март 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
nie uste Villareal i Zadrid,a zadrid ima mnogu za igranje Sevilla,Atl.Bilbao,Valensia so nas . nasi se titulite :D
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Среќен роденден Роналдо Гаучо Де Асис Мореира Роналдињо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom