Фан Клуб: Барселона

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.947
Поени од реакции
24.656
Искрено ни ние веќе не знаеме. :icon_lol:

Ова изгледа како членска книшка од ДУИ да има Лапорта.
Баш како што опиша, веќе (неколку пати мислам) беа "продавани" тие 49% од Barça Studios и врз база на таа "продажба" беа регистрирани играчи.
Арно ама, испадна дека купувачите не платиле за тие акции, па така си останаа во сопственост на клубот, значи продажба не е направена.

Нема да ме чуди ова да се некои офшор компании на Лапорта и само да прикажува фиктивни продажби, приходи трошоци, итн итн :icon_mrgr:
И јас искрено помислив на некои негови компании, ама проба еднаш вака да протне остварен приход со негови компании и Ла Лига го стопираше, не му дозволи.

Искрено немам идеа што пробува овој пат, типот најавуваше дека ќе ве извади од гомнава, ваљда стварно пробува.. ама на крај може уште толку да ве дозакопа.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.754
Поени од реакции
9.913

Озбилно, знам нема пари за нови тренери ама во моментов може и без тренер слободно да играат вака, полошо од ова не може. И да тепаат некако, регресијата во споредба со лани е ненормална.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.063
Поени од реакции
36.661
Чави сакам да го памтам како легенда на Барса каква што е, и затоа се надевам што побрзо ќе си оди.

А просечна екипа претендент за топ 4 ќе бидеме со секоја будала од моментално достапните.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
А просечна екипа претендент за топ 4 ќе бидеме со секоја будала од моментално достапните.
Не викај два пати, Мурињо бил денес во Барселона и одма почнаа шпекулации :D
Автоматски споено мислење:

1705854071597.png

Супер потег на Чави да започне со Кубарси (16), наместо С.Роберто
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.063
Поени од реакции
36.661
Јебеш форма, изгледа треба да умре некој за Роке да добие шанса.
Автоматски споено мислење:

Јамал на 16 години е играчина, и само инатлива будала може да ја негира класата што ја поседува момакот.

Тоа што клубот е во најтешко сивило во последните 20 години, и неможе да дојде до израз е сосема друг проблем. Прашање на време е кога ќе блесне момакот, никој не очекува чуда од него на 16 години.
 
Последно уредено:

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.969
Поени од реакции
11.617
Френки е монструм!
Френки, Педри и Јамал мора да бидат зациментирани во прва постава. Се друго е менливо.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Овој Левандовски 80% од времето е во офсајд, нека игра Феран шпиц или Роке
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.969
Поени од реакции
11.617
Чави или брат му ке јадат црвен сеа?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.063
Поени од реакции
36.661
Феран пиел Белинговача.:vozbud:

Мене почна да ми сецка после првиот гол на Иско. Како одигра Роке? На резултати пишува пукал јак волеј али промашил.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Феран 3 гола и асистенција. (y)

Моментално треба да играме у напад со:

Феликс - Феран - Јамал
Со овие тројца напред комотно може Чави да игра подефанзивно, на контри.
Верувам поефикасни ќе сме од ова сега што го играме.
Автоматски споено мислење:

Феран пиел Белинговача.:vozbud:

Мене почна да ми сецка после првиот гол на Иско. Како одигра Роке? На резултати пишува пукал јак волеј али промашил.
Ништо посебно еден два шута дали имаше, не можеше да дојде до израз покрај ваков Феран Торес :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom