Фан Клуб: Барселона

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.960
Поени од реакции
11.561
Штом почнеме да губиме неекој од клупа мора да попие црвен картон. Им ебам меките китки секогаш некој им е крив. Чави особено, на секоја одлука протестира..
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
420
Поени од реакции
893
ne pratam spanska liga godinava, a pomalce gi sledam ekipive. Sakam da prasam za vas poupatenite na sto se dolzi ovaa "padnatost" na Barselona od lani do sega? Lani mi deluvaa super ekipa sto pocinjaa nekako da se se izgraduvaat so mladive. Gledam 20 gola primile lani koga osvoile la liga a ovaa sezona 22 + ovie 3 gola na real.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Можда Левандовски не е тој што беше, ама ние сме забегани што на него фрламе вина. Човекот класа играч дојде да игра со овие просециве, да не речам сеоски играчи, се жртвува од машина тим како Баерн. Без него пола од овие скромни бројки нема да ги имаме.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
ne pratam spanska liga godinava, a pomalce gi sledam ekipive. Sakam da prasam za vas poupatenite na sto se dolzi ovaa "padnatost" na Barselona od lani do sega? Lani mi deluvaa super ekipa sto pocinjaa nekako da se se izgraduvaat so mladive. Gledam 20 gola primile lani koga osvoile la liga a ovaa sezona 22 + ovie 3 gola na real.
Чави, ти ли си??? XD
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.960
Поени од реакции
11.561
Sergi Roberto: "The two goals in ten minutes hurt us a lot. We tried but it wasn't possible. We have to learn from our mistakes and think that we have other competitions at stake."

Буквално после секој пораз ова се зборовите на телето Роберто, Чави и другите. Па до кога ке учите бе, медицински ке завршевте со толку учење ви ебам ќутуците
 
Член од
7 август 2011
Мислења
873
Поени од реакции
1.838
Додека трае Јануарскиов период, колку и да крцаме на сите страни со повреди на играчи и не адекватни замени на истите ја би го фрлил во оган оној полу обид од фудбалер наречен El Tiburon во превод Ајкула. :facepalm:

Како може Феран Торес 3 години со оваа фрапантна статистика да пробува да изиграва непостоечко крило.

1000017381.jpg
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
21.683
Треба некој да понесе одговорност за ситуацијата во која се наоѓа клубов.
Сите проблеми се заради неодговорното работење на управата.
Не може од клуб кој е/беше магнет за најдобрите светски играчи, од клуб кој беше синоним за доминација во фудбалот и клуб кој неколку години по ред важеше за најдобар фудбалски колектив во светот (и по број на титули и по доминацијата на терен) ЗА ПОМАЛКУ ОД ЕДНА ДЕЦЕНИЈА да направиш клуб кој се дави во долгови, кој распродава имот за да успее да регистрира играчи и клуб кој не може да си дозволи да донесе засилувања и за сето тоа никој да не одговара.

 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.262
Поени од реакции
57.250
ne pratam spanska liga godinava, a pomalce gi sledam ekipive. Sakam da prasam za vas poupatenite na sto se dolzi ovaa "padnatost" na Barselona od lani do sega? Lani mi deluvaa super ekipa sto pocinjaa nekako da se se izgraduvaat so mladive. Gledam 20 gola primile lani koga osvoile la liga a ovaa sezona 22 + ovie 3 gola na real.
За никаква паднатост не станува збор туку за очигледниот неквалитет и преценетост што го имаат. Лани им ја оставија титулата за да спечалат уште некој денар за да не банкротираат. Пребитна е Барселона како клуб и град за Шпанија и мора да ја чуваат и држат стабилна на секаков начин.

Ниту еден класа играч немаат, ниту еден не двои да речеш уау е овој играч го сакам кај мене у клуб. Обични прецененковци што ги вадат од уште попреценетата школа, Гави мави тие Јамал и компанија, секоја година вадат вакви супер таленти кои гинат и исчезнуваат за 2-3 сезони макс. Тешка машинерија и пропаганда е Барселона последниве 5-6 години.

Па и оној мртвион Чави што мисли дека е некое тренериште. Очајник беден има да живурка низ Гетафевци цела кариера коа ќе испие нога од тука.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
417
Поени од реакции
153
Чави што е една од најголемите клубски легенди не значи дека треба да има бесконечно кредити на клупа,барселона цела сезона со исклучок на 2-3 натпревари не игра апсолутно ништо а овој дебакл од Реал само ја одсликува реалната слика од текот на сезоната каде со пресврти и вадења во последните минути проблемите се туркаа под тепих,иако 30 % е крива управата за кроењето на ростерот каде сите се просеци ростерот е дисбалансиран млади таленти и ветерани фалат играчи од средната класа т.е готов продукт АМА очигледно е дека фали прво тренер и од овај моментален ростер максимумот не е изваден.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
420
Поени од реакции
893
За никаква паднатост не станува збор туку за очигледниот неквалитет и преценетост што го имаат. Лани им ја оставија титулата за да спечалат уште некој денар за да не банкротираат. Пребитна е Барселона како клуб и град за Шпанија и мора да ја чуваат и држат стабилна на секаков начин.

Ниту еден класа играч немаат, ниту еден не двои да речеш уау е овој играч го сакам кај мене у клуб. Обични прецененковци што ги вадат од уште попреценетата школа, Гави мави тие Јамал и компанија, секоја година вадат вакви супер таленти кои гинат и исчезнуваат за 2-3 сезони макс. Тешка машинерија и пропаганда е Барселона последниве 5-6 години.

Па и оној мртвион Чави што мисли дека е некое тренериште. Очајник беден има да живурка низ Гетафевци цела кариера коа ќе испие нога од тука.
ti blagodaram kolega od fan klub inter za ovoj seopfaten odgovor. A deka e precenet klub gledam i fanovive se preceneti na edno prasanje da ne odgovorat bez razlog.

Xavi = klasicen torbesh na apsolventska ekskurzija so Winston plavo u pederkata. Bukvalno gazi likot, glumi mangup - se dvoi od vodicot u fazon demek aj be sea on mene ke mi kazue vtor put idam tuka. Stalno so nego ima dva trojca gluperdi sto go sledat i go idoliziraat, ne se mnogu mnogu dojdeni po znamenitostite i fakultativite. Tie se ednostavno dojdeni instantno za u prvata pivnica da otidat da melat pivo so izguzvanata cigara od pederkata i da tresat maalski koperaciski muabeti od tipot: vide li real gnidive kako gi namestija vikendov da tepaat?
- Ne be mrki sve toa namestaljki praat, kaj sto busi para tamu ne busi ni burgija.

E toa e Xavi.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.938
Поени од реакции
24.639
Гаќите на Лапорта.

Иначе, прочитај уште еднаш што пишува.
Тука те цитирам, зашто не пишувам во La Liga темата.

Како е ова дозволено? Сериозно прашувам, ако знае некој да објасни, не провоцирам.
Не може ова да ги стави во дополнителен ризик Барса во иднина?

Зашто јас како што разбирам, они продале да направат продажба од 49% од Barca Studio и врз база на таа продажба успеале да регистрираат играчи.
После тоа таа продажба не се реализирала, односно тие другите не платиле, но без разлика на тоа La Liga не може да дојде да им каже "еј дечки не се реализира продажбата одрегистрирајте ги играчите."
И сега истиот дел, кој што еднаш пробаа да го продадат, ќе пробаат да го продадат пак.

Или нешто сум грешка, па парите што ќе ги остварат од оваа продажба нема да им се рачунаат како дополнителен приход туку ќе им го покрие тој дел што им е "ветен" од првата продажба што им овозможила да ги регистрира играчите.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
21.683
Тука те цитирам, зашто не пишувам во La Liga темата.

Како е ова дозволено? Сериозно прашувам, ако знае некој да објасни, не провоцирам.
Не може ова да ги стави во дополнителен ризик Барса во иднина?

Зашто јас како што разбирам, они продале да направат продажба од 49% од Barca Studio и врз база на таа продажба успеале да регистрираат играчи.
После тоа таа продажба не се реализирала, односно тие другите не платиле, но без разлика на тоа La Liga не може да дојде да им каже "еј дечки не се реализира продажбата одрегистрирајте ги играчите."
И сега истиот дел, кој што еднаш пробаа да го продадат, ќе пробаат да го продадат пак.

Или нешто сум грешка, па парите што ќе ги остварат од оваа продажба нема да им се рачунаат како дополнителен приход туку ќе им го покрие тој дел што им е "ветен" од првата продажба што им овозможила да ги регистрира играчите.
Искрено ни ние веќе не знаеме. :icon_lol:

Ова изгледа како членска книшка од ДУИ да има Лапорта.
Баш како што опиша, веќе (неколку пати мислам) беа "продавани" тие 49% од Barça Studios и врз база на таа "продажба" беа регистрирани играчи.
Арно ама, испадна дека купувачите не платиле за тие акции, па така си останаа во сопственост на клубот, значи продажба не е направена.

Нема да ме чуди ова да се некои офшор компании на Лапорта и само да прикажува фиктивни продажби, приходи трошоци, итн итн :icon_mrgr:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Kajgana Shop

На врв Bottom