Фан Клуб: Барселона

Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
Дембеле пропалицата ни е напаѓач, Меси веќе не е тој што беше, да помине 3-4 играчи и да даде гол. Зад нив се детето Педри и пензионерот Бускетс кој на големи утакмици едноставно не може да игра веќе неколку сезони. Позади пак деца, не знам што може да направи Куман повеќе, никој не очекуваше борба за титули, ова е гратис во овај транзициски период.
Не разбираш што ти збориме. Никој не вика за играчите, туку тактиката и пристапот бе брат? Не знам како не ти е јасно...
Второ полувреме ги убивме, 70% имавме посед и повеќе шанси, зошто не игравме така и прво полувреме?
Затоа што само 2 офанзовци имавме на 8 души докторска одбрана на Реал, како да створат шанса ајде кажи? Да земе Меси сите да ги помине коа они со 10 души на 30 метеи од гол се бранеа...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Не разбираш што ти збориме. Никој не вика за играчите, туку тактиката и пристапот бе брат? Не знам како не ти е јасно...
Второ полувреме ги убивме, 70% имавме посед и повеќе шанси, зошто не игравме така и прво полувреме?
Затоа што само 2 офанзовци имавме на 8 души докторска одбрана на Реал, како да створат шанса ајде кажи? Да земе Меси сите да ги помине коа они со 10 души на 30 метеи од гол се бранеа...
Немаше грешка во пристапот, ни во формација, едноставно изгубивме од поквалитетен противник и крај.
Паднаа физички реал последните 20 минути, логично после сите тие брзи контри, да не мислиш со Мориба Тринкао и Брејтвејт од прва минута да игравме, па 15-0 ќе не тепаа. Ги убивме второ викаш, што нема никаква вистина, особено до средина на второто, имаа неколку чисти шанси. Нашиот пристап во второ беше на се или ништо, немаше што да изгубиме, како мислиш со таков пристап да почниме утакмица не знам.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Што се деси со човеков? Знам се повреди ама не знаев дека до толку заебано е? Мислам од почеток на сезона го нема...
Требаше да отсуствува 3-4 месеци, ама не се опорави и изгледа имаше втора тајна операција од која пак не залечи менискусот и сега на почеток на месец му понудија трета операција во која ќе му отстранат дел од менискусот и ќе нема мака во следните 8-10 години или алтернативен третман. Реши да проба со второво, па ако издржи коленото на тестовите нема да оди на операција, ако не ќе оди пак.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.592
Поени од реакции
24.269
Ја сум повеќе за Пиќе, за да биде Де Јонг во средина, колку толку таа да се носат со тројката на Реал кои се во добра форма
Да излезеше со Де Јонг на штопер и Гризман у напад, сигурен сум дека ќе беше друг резултатот.
Нејмар Сетиен.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
На Рики и Мингеза ќе им бидат активирани опциите за продолжување на договорите, исто нов договор ќе му се даде на Роберто и на Дембеле најверојатно.

За нови играчи се преговара со Гарсија и Агуеро. Ова воглавно се новости за трансфери и веројатно и единствените позиции на кои ќе се додаде по еден играч. Нема да има големи промени во тимов, ниедно големо засилување не се очекува да пристигне, освен ако нема некое изненадување. Ќе им се продолжуваат дооворите на младинците од Барса Б и на нив ќе се смета во иднина. Коладо ќе е играч на првиот тим од следна сезона и клубот сеуште верува на Ансу Фати дека ќе се опорави и ќе се врати. Ова реално би било најголемо засилување ако се случи, Фати да биде истиот играч како пред повредата, ама колку е тоа веројатно не знам.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.398
Поени од реакции
21.376
Ансу Јелена Џоковичка врач магија Фати. Алтернативен третман он ќе праел со корен од индиска малока ќе лечи менискус.

Иди таму под нож дете глупо, 18 години едвај сеа е во прајмот на регенерација на телото. Ако направи сеа операција за наредната сезона септември некаде ќе биде спремен.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.563
Поени од реакции
7.682
Имаме поразителна статистика на дербињата оваа сезона. Само една победа со Јувентус и нерешено реваншот со ПСЖ. Другото се беа порази (два со Реал, со Атлетико, со Јувентус дома, со ПСЖ дома како и Суперкупот). Дури и со ваква генерација премногу е.

Така да вечер нема ништо здраво за готово. Иако сепак сметам дека се свесни дека ова е можеби единствена шанса за трофеј оваа сезона па нема да дозволат изненадување. Квалитетот се знае на чија страна е. Ако одиграат на ниво Баскијците немаат шанси.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
3-5-2, без Дембеле и Араухо... со Пиќе и Гризман.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom