Фан Клуб: Барселона

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Меси мора да Нејмар да му ги остава слободните. Ептен за нигде шутира. Другиов има далеку поок реализација и шут.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.528
Поени од реакции
7.634
Се научивме на ваква ужасна игра во одбрана на клучни натпревари , но мечот го решаваат и овие промашени зицери , целосно се блокирани психички во завршницата на нападите.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.126
Поени од реакции
11.170
И јас те прашувам убаво , татко или мајка ти ги бараш ?
Абе неписмен еден, те прашувам најдобронамерно, можеби и сум грешка.Шо кур те боли за мајками и татко ми??
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.528
Поени од реакции
7.634
Абе неписмен еден, те прашувам најдобронамерно, можеби и сум грешка.Шо кур те боли за мајками и татко ми??
Знам дека ја мразиш Барса , провокаторче си ама не мора да лечиш фрустрации на мене ,
затоа одјеби сега , јасно ?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.563
Сега ќе ги пцујат 2 недели , ќе се напалат за реваншот како луди , ќе стигнат до водство од 3-0 и во последните 5 минути ќе ни го закопа Дани Алвес од 35 метра.:pos: Јебига карма е , мора некое вакво лудо сценарио да се издешава.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.528
Поени од реакции
7.634
Не ми се верува дека не дадоа барем еден гол....
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Како не им е ништо посебно одбранава, не присилија да кружиме околу 16те. Не шутираат пошто не им дозволуваат да изградат позиција за шут. Еднаш фати промаја, додека тие кај нас си играат пред гол напред назад додавања. Колку треба да си деген да го ставиш Матје против Квадрадо...3-4-3 функционираше повратната против ПСЖ пошто ставивме се на напад.

Јааоо еве го и Гомеш на местото на Матје. Алба и Дињ нека си седат на клупа. Толку, се откажувам...нема да трошам нерви јас на кретенов.
3-4 зицери промаршија, плус неколку од 16 метри.

Иниеста никогаш не научи да шутира човеков. А за Маскерано се потврди само тоа што го кажав.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Што очекувате од сезона кога тренерот на сред сезона кажува дека си оди на крај.
Енрике ги испушти конците со претераното ротирање и губење бодови кај кого стигне. Овој меч е само одраз на целата сезона.
На реваншот не се надевам воопшто, ќе има игра и притисок, но прашање е дали ќе можеме да дадеме повеќе од еден гол.

Мора да се сменат многу работи во тимот, а ако одат со Унзуе како тренер тогаш очекувам да биде исто како со Тито и Мартино. Мора да се донесе тренер кој ќе донесе живост во тимот, нови идеи.
Мора да се среди средниот ред кој го немаме.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.753
Поени од реакции
9.909
3-4 зицери промаршија, плус неколку од 16 метри.

Иниеста никогаш не научи да шутира човеков. А за Маскерано се потврди само тоа што го кажав.
Второ имаше повеќе шанси, ама џабе. За Маскерано и јас истото го кажувам со години, еден куп голови примивме по прекини тој кога чува некого. Висок метар и јапонски кур ќе чувал он Киелини. Не е тој крив што е кепец, крив е тренерот што има пречки во развојот.

Алба кога добиваше шанси да игра последниве седмици играше на солидно ниво, посебно долгите дијагонали. Проблемот е што мртвиот рпаљ на клупа наместо да донесе асален десен бек да го замени Алвеш, тој ги донесе Пако и Гомеш, па сега експериментира со тројца во одбрана пошто знае десна страна ќе му цури. Алба и Дињ којшто беше едно од посолидните засилувања се жртва на таа ретардираност. Дињ нема играно со месеци, а сосема беше ОК како замена, дури и подобар од Алба на моменти. Нема потреба да се објаснувам, едноставно глуп е коњот на клупа и тоа е.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ах, како уште еден гол не ни стрпаа пички едни.Очигледно не виделе одамна навијачи штом вака се понашаат, гомна мизерни. Треба некои од по ватрените од Boixos Nois да ве ишамараат педерчиња едни, да сватите дека нема играчки со симболот и брендот што го носите, смрдежи одвратни...

Сезонава многу понижувања претрпевме. Енриќе ако има образ не ни треба у Барса како тренер да се враќа. Деген глуп.

Тука завршува сезоната. Јуве не ги вртиме, а не ни сакам, зашто ќе ни дојде некој трет и ќе не посере со 5-0.

Другата сезона со памет, асален тренер а не помошников, асален среден ред од кои Барса е многу зависна, и асални замени...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom